Zetor 25A Kopaničiar

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#151 Nový příspěvek od Peter768 »

Anton30, môžeš povedať organizátorom že chválim akciu 8) Všetko pekne zorganizované, prehľadné, bolo na čo pozerať a ceny stravného ľudové 8) 8) 8)
Ak to bude budúci rok, tak by sme aj my prišli aspoň s dvoma traktormi, aj keď určite nebudú také krásne ako tie tvoje 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#152 Nový příspěvek od Sniper »

Akce byla super, líbilo se mi tam, i když jsem měl být původně někde jinde.
Škoda jen, že to tak rychle uteklo.
Tak nabudůce 8)
Dušan má bezesporu krásné traktory, lepší jak vyjeté z linky ;-) ale moje krevní skupina je někde jinde.
Nejvíc se mi líbilo "dojebané" UKT 6945 které tam snad přijelo rovnou z lesa a poté "plně vybavený" Z25K kde každá věc měla své místo a bylo vidět, že jezdí snad každý den do práce :prace:
Je úžasné sledovat tyto staré stroje, které dodnes makají a majitelé se na ně spoléhají 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#153 Nový příspěvek od Jančo66 »

anton30 píše: pon srp 15, 2022 1:29 pm Prepacte. Za chladic som platil 410 EUR. Material mosadz + med a bocne plechy su ocelove ak sa nemylim .
Keď som v roku 2020 dopytoval cenu repasovaného v Hluku a zároveň aj nového, tak cena repasovaného bola cca 85% ceny nového. Ale myslím však, že to bolo okolo 385€ vtedy. Nuž, keď je dopyt je aj ponuka....
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#154 Nový příspěvek od anton30 »

Tiez som bol prijemne prekvapeny, ze aka to bola doslova hodnotná akcia. Toto bol 3.ročník. Kvoli covidu sa 2 nekonali. Je to hlavne zasluha usporiadatela, ktorý jazdil, telefonoval a pozýval. Prejazdil 200 litrov nafty. Potom som sa bavil aj s jeho zenou. Posledné 4 mesiace to bola doma hlavná téma každý den.
Sniper, ten spomínaný UKT 6945 z toho lesa fakt prisiel a ako jediný tam stál este na druhý den ráno ako posledný mohykán ...som si to všimol, ked som šiel v nedelu pre tie pružiny do Velkej :D

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#155 Nový příspěvek od anton30 »

Jančo66 píše: pon srp 15, 2022 4:29 pm
anton30 píše: pon srp 15, 2022 1:29 pm Prepacte. Za chladic som platil 410 EUR. Material mosadz + med a bocne plechy su ocelove ak sa nemylim .
Keď som v roku 2020 dopytoval cenu repasovaného v Hluku a zároveň aj nového, tak cena repasovaného bola cca 85% ceny nového. Ale myslím však, že to bolo okolo 385€ vtedy. Nuž, keď je dopyt je aj ponuka....
Nárast ceny iba o 25 EUR za tieto posledné 2 roky považujem za zázrak v tejto dobe. Takto som pred rokom kupil aj nové zadné gumy 13,6-24. vtedy stáli 190EUR kus a teraz 290 EUR. TAm už je nárast veru podstatný.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#156 Nový příspěvek od Jančo66 »

anton30 píše: pon srp 15, 2022 9:21 pm
Jančo66 píše: pon srp 15, 2022 4:29 pm
anton30 píše: pon srp 15, 2022 1:29 pm Prepacte. Za chladic som platil 410 EUR. Material mosadz + med a bocne plechy su ocelove ak sa nemylim .
Keď som v roku 2020 dopytoval cenu repasovaného v Hluku a zároveň aj nového, tak cena repasovaného bola cca 85% ceny nového. Ale myslím však, že to bolo okolo 385€ vtedy. Nuž, keď je dopyt je aj ponuka....
Nárast ceny iba o 25 EUR za tieto posledné 2 roky považujem za zázrak v tejto dobe. Takto som pred rokom kupil aj nové zadné gumy 13,6-24. vtedy stáli 190EUR kus a teraz 290 EUR. TAm už je nárast veru podstatný.
Áno, tam ten nárast ceny nebol taký veľký a myslím si, že je to stále prívetivá cena za nový chladič. To si celkom lacno kúpil za 190€ (super cena). Každopádne ceny rastú globálne a v každom odvetví a žiaľ, asi sa tak skoro nestabilizujú. Uvidíme, kam to až dôjde.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#157 Nový příspěvek od anton30 »

Na traktore skoro nic nerobim. Jediné čo som skušal bol pokus o renováciu prednej masky. Takto som začal. Žial bodovú zváračku nemám. Tak to riešim COčkom. Už teraz vidim, ze to nebude dokonalé.

Obrázek

Obrázek

Ešte som dostal do daru túto hlavu. na jednom valci je totálne vyžratá. Tak neviem čo s nou. Pán mi tvrdil, ze do poslednej chvíle na nej orával. Je však vidieť, ze je po repase. Niekto tam povkladal nové ocelové sedlá ventilov na oba valce.
Prasknutá by byť nemala. Preto som premýšlal nad vyvarením toho vyžratého materiálu, pretože nové sedlá tam už neosadím a ani frézovať už nie je velmi do čoho.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#158 Nový příspěvek od Jančo66 »

anton30 píše: stř zář 07, 2022 8:48 am Na traktore skoro nic nerobim. Jediné čo som skušal bol pokus o renováciu prednej masky. Takto som začal. Žial bodovú zváračku nemám. Tak to riešim COčkom. Už teraz vidim, ze to nebude dokonalé.

Obrázek

Obrázek

Ešte som dostal do daru túto hlavu. na jednom valci je totálne vyžratá. Tak neviem čo s nou. Pán mi tvrdil, ze do poslednej chvíle na nej orával. Je však vidieť, ze je po repase. Niekto tam povkladal nové ocelové sedlá ventilov na oba valce.
Prasknutá by byť nemala. Preto som premýšlal nad vyvarením toho vyžratého materiálu, pretože nové sedlá tam už neosadím a ani frézovať už nie je velmi do čoho.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Máš dobrý držiak na masku a korytnačku. Inak k tej hlave. Na bazosi je jeden pán z Košíc, ktorý hlavy vyvára.
Má tam myslím aj inzerát. Nevedno aká to je kvalita a koľko to vydrží, ale tak určite sa to dá urobiť.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#159 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak je takto vyžraná, išla voda do spaľovacieho priestoru. Otázka je či cez prasklinu alebo tesnenie a či je prasklina v tých lunkroch teba najprv zistiť otlakovaním. No a vyvárať takú plochu nebude jednoduché, ak by však nemala prasklinu, asi by som to radšej nechal tak.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#160 Nový příspěvek od Peter768 »

Jančo66, ja som mal hlavu čo zváral=celé zle...vo zvaroch boli vzduchové bublinky a aj tak tá hlava zase popraskala...
Anton30, treba tlakovat na 3atm ... Pri 1atm sa mi tako vyžratá hlava javila ako dobrá. Pri 3atm to všade bublinkovalo jemnými bublinkami.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#161 Nový příspěvek od anton30 »

Caute.
Dakujem za reakcie. S tým pánom, čo to zvára v Košiciach som už raz dávnejsie volal. Tvrdil mi, že to robí už roky a že hlavy takmer všetky držia a jazdia roky. Mne osobne sa to nezdá. Hlava ostane do zásoby. Za velkú škodu považujem, že už tam boli lisované nové sedlá a ten materiál tam skrátka chýba. Voda sa tam dostávala spod tesnenia...tak mi bolo povedané.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#162 Nový příspěvek od Peter768 »

Keď som mu volal, tak som sa ho pýtal ako to zvára atd...potom som povedal, že jednu jeho zváranú hlavu od neho mám, a že praskla...a on na to: Že to nieje možné :smich:

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#163 Nový příspěvek od anton30 »

To sme urcite volali s tym istym. Retorika mi je známa 😅
...skratka zvarat staru liatinu nie je zjavne len tak.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#164 Nový příspěvek od Peter768 »

Ten materiál čo tam navaril bol tvrdý a pórovitý. Jaro25 to odvrtával, ten Ti to môže potvrdiť.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#165 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ten zvar zrejme vykrištalizoval na bielu liatinu, naozaj to bolo príšerne tvrdé, normálny záhlbník po pár otočkách nemal rezné hrany. A samý lunker, neviem či to varil oblúkom, alebo plameňom, no podľa mňa za studena a chladlo to rýchlo.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“