Zetor 25 z Nepoměřic

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#136 Nový příspěvek od padesátka »

Já předpokládám že pokud se vyplní předpověď počasí tak bude v lese hodně co dělat hlavně popadané souše přes cesty po vichru. Už posledně při jízdě z lesa jsem musel zdělat souš spadlou přes cestu a že jich u nás máme!

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#137 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Necháme se překvapit no, ale tady to zdatně stíhá žrát brouk :-/

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#138 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsem včera dovezl tento chladič :)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#139 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak to tu oživím nějakou tou fotkou, včera jsme byli v lese pro kulatinu na trámy na budoucí kůlnu na stroje 8) Stroje makaly v pohodě, šlo to s tím krásně :) Jen ještě doplním abych předešel kritice že malej traktor je ve valníku a velkej v nakladači, má to své důvody, první je, že na 25 nemám spodní závěs takže bych to ani neměl jak zapřáhnout, tahal jsem to akorát v pravítku, což je také ve fotkách, ale s tím by se dělat nedalo a druhý důvod je, že v lese vevnitř by jsme se s tím asi dost modrovali, s 25 jsem to krásně vymanévroval, je to prostě parádní traktor do lesa 8) A v mezičase nějaké stěhování strojů co budou potřeba dát do kupy :smich:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#140 Nový příspěvek od vitex »

Tomu tátovi to sekne i s kurtnou. 8) :smich:

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#141 Nový příspěvek od Jaro25 »

Pekné fotky.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#142 Nový příspěvek od ota »

Jo v lese je Z25 parádní! Taky jsem si tuhle zatočil kolečkem mezi stromama. Paráda, pak jde jet skoro všude. To když jsme káceli ty 94 letý stromy, tak jsem s druhým traktorem manipuloval mezi stromama na knop. Všechny zůstaly viset. Byly skoro suchý a v hustým lese. No a takhle starej strom, je pěkně dlouhej. No děda že jsme to měli vytahat ven na pole. No cesta samá hlína a navážka. Povídám, to bude pro kotouč pily hrob! To ztupím hned pak. No tak jsem je mordoval, aby jsme to naložili na místě. No bylo to fousoví, ale šlo to nakonec. Sice jsem pak patkou u nakladače málem urval strom, ale naštěstí jsem se kouknul dozadu. A všiml si.
No stěhování bylo velké! Spousty zgarbů se muselo přesunout jinam. A pak jsem zapnul hydraulickou ruku a že budeme s ní manipulovat věci. Blbec jsem si spletl páčky a vzal za výsuv ramena a urval jsem hák se závažím co je na lanu. No do dílny, všechno rozebrat vyčistit a poposadit na lanu u ruky. Takže zdržení. A pak už jsme manipulovali. Axis chudák stál u vrat, hlavu v brdlenkách a čekal, až půjdeme ven. Pak už kňučel a chtěl jít ven. Povídám, musíš vydržet až to doděláme, tak jdeme ven. :vysmech:
No ono v tom lese, když řiďič umí couvat s 4 kolovím valníkem jde to jako po másle. No sedět tam za kolečkem já, tak jsme tam ještě teď! :vysmech: Pak i nacouvat k té ruce u pily je to taky mazec. Všude málo místa a zatáčky. 8) Jo dopředu to jde, ale dozadu, to chce už fištrona! 8)

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#143 Nový příspěvek od Beris »

Pěkná práce :) 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#144 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Takže dáme si tu zase nějakou novinku v našem strojovém parku a tou je sklápěcí kára, konečně taková, která vypadá pěkně za traktorama :smich: Takže vloni jsem koupil od kolegy z práce takové dva v jednom, jedno byl pěkný podvozek z dřívější sklápěčky co měla korbu tuším z 1203. Někdo už si stihl půjčit hever, takže ten jsem sehnal jiný, třípístovou kolébku, náprava je z německého rozmetadla průmyslových hnojiv (přikládám fotku jak to vypadalo) takže kola tam jsou 10-15. Druhá kára byla nesklopná, korba je z vítkovických sil 8) náprava to samé jako to první kára, takže se náprava a ta hrozná oj odřezala a korba se nasadila na sklápěcí podvozek. Jsem s tím dost spokojený a líbí se mi to, ještě se dají světla, stavěcí noha a nějaké drobnosti a nakonec půjde do barvy, taťka na tom odvedl pořádný kus práce 8) Dáme si fotky od začátku, nejhorší bylo všechno nepotřebné odřezat a odbrousit :smich: Jinak kára bude za všechny naše traktory, ale 25 je na fotkách nejvíce, tak to dávám sem :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tady je to rozmetadlo, tohle poslouží jako podvozek na nádrž na vodu :)

Obrázek

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#145 Nový příspěvek od Beris »

Super kára,, akorát za 25 :) 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 25 z Nepoměřic

#146 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak tady také přidám nějaké fotky, když si vzpomenu něco vyfotit, ať je na co koukat :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“