Zetor 25 s prídavným prevodom

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#241 Nový příspěvek od Jančo66 »

Včera som robil ešte pár testov, aby som si overil, či náhodou nepovolilo šitie na hlave. Predsa sa mi tie štarty po zložení zdali take kostrbaté.
Zhodil som výfuk a potrubie a pozeral som ako motor páli. Najskôr sa mi zdalo, že jeden valec dymí trochu do biela, ale ako sa motor zohrial, tak sa to zlepšilo.
Celkovo sa to každým štartom zlepšuje. Krúžka si ešte asi dokonale nesadli, je to v podstate surový motor. Takže sem tam z výfuku ide aj taký šedý dym (olej).
Biely dym šiel hlavne pri ubratí plynu, čo dáva aj zmysel. Pri konštatných otáčkach nízke, stredné, vysoké nedymí vôbec a tak by to aj malo byť na záver.
Keď pridám a uberiem plyn, tak na bielo a na plný výkon zase kúri na čierno. Musím urobiť tieto veci a bude to 100% dobre:
1. dám nové trysky 2.kúpim najdrahšiu naftu slovnaft 3.uberiem otáčku na čerpadle 4. zabehnem ešte poriadne motor.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#242 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak to studené dymí na bielo a po ohriati sa znormalizuje, tak je to buď palivo (nízky vstrekovací tlak ...) alebo nízka kompresia, ventily, krúžky, ale to máš porobené. Ja by som šiel po vstrekoch alebo čerpadle.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#243 Nový příspěvek od rosch8 »

mas tam stare trysky, kludne mozu zalievat, lepsie povedane, zle rozprasovat palivo. Velke kvapky nezhoria, iba sa vyparia, co je prave ten biely dym. Cerpadlo mas po GO, takze by som upodozrieval, ako prve, tie stare trysky.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#244 Nový příspěvek od Jančo66 »

Tak trysky som dal nové. Čerpadlár staré testoval a vraví, že im nič nie je, ale presvedčil som ho, nech dá nove. Nakoniec som mal jednu originál trysku a druhá bola nejaká nemecká náhrada. Dym sa eliminoval, postupne si to všetko sadá a dymu je čoraz menej. Takže relatívna spokojnosť. Dokončujem si vozík pod motor (inšpiroval ma Jaro25 nápad) a pustím sa do toho druhého motora. Video test: https://youtu.be/g83f11tUCwQ

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#245 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekné video, neviem čo by si ešte chcel :friends:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#246 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jožko, jasné som spokojný. Len keby nehnevala kľuka a ložiská. Potom by to bolo uz tip-top. Takto aby som trpol, kedy mi ho kusne. Preto je GO motora nevyhnutná.

Ale díki :)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#247 Nový příspěvek od Jančo66 »

Vozík som dokončil a položil nan motor, čo pôjde na GO.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#248 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ty jo, tak vozík je parádní, to se bude montovat motor jedna báseň. Já budu muset zabojovat s jeřábkem. Dolu to šlo dobře, tak snad i spojit to půjde dobře.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#249 Nový příspěvek od mihi »

Parádny pomocník 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#250 Nový příspěvek od Jaro25 »

Vidím že vozík sa vám zapáčil, ja som to použil ako núdzové riešenie ale zjavne to má úspech.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#251 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Když si jej představím u sebe ve stodůlce na rovném betonu, tak se to pak půlí samo. Fakt super nápad, využijí se závity ze spodu bloku...

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#252 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jaro: Zapáčil sa a veľmi. Samozrejme tebe patrí veľká vďaka, že si to pre nás "vymyslel".
Míra: Mám tiež trojnožku, ale už nie je najnovšia a dosť zle sa s ňou manipuluje a presúva.
Viem si predstaviť, že ak dám traktor na rovnú zem, tak montáž/demotnáž bude jedna báseň.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#253 Nový příspěvek od Jančo66 »

V utorok som skompletizoval všetky kľúče a prípravky a pustil som sa do rozoberania druhého motora, čo pojde na GO.
Šlo to viac menej hladko, nikde žiaden zásah sekáčom a kladivom. Vyzerá to tak, že ten motor ešte nikto nerozoberal.
Najprv som zhodil filtre, kompresor, alternátor, bočný dekel, vaňu, spojku, príltačný tanier a prednú remenicu....
Potom som sa pustil do regulátora a čerpadla. Keď ma človek požičané prípravky na rozoberanie, tak je to radosť.
Zotrvačník šiel dolu dobre, mám vlastný sťahovák + dve rany riadnym kladivom a pekne zoskočil. Ešte nejako klínok von dať.
Mám ten plný zotrvačník, ktorý váži až 152 kg. To je naozaj brutal váha a niekde ho presunúť bola no fuška. Ale mám trojnožku.
Potom som vyhodil ojnice a piesty, tie moc z vložiek nechceli ísť...ale nakoniec sa podarilo...ešte pozriem na ovalitu čapou.
Na záver som vybral von vložky. Tie asi boli pôvodné...podľa stavu a opotrebenia....robil som to do tmy, ale ostáva už len kľuka.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#254 Nový příspěvek od rosch8 »

Kluku vyberieš tak, že musíš vybrať, aj panvy stredného ložiska.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 s prídavným prevodom

#255 Nový příspěvek od Jančo66 »

Pomaly (ale isto) pokračujem v práci.....momentálne prebieha fáza čistenia a označovania (farebným sprejom) potom jamkárom.
Volal som aj do Vráblov a som spokojný s pristupom. Takto by malo vyzerať jednanie s (poteciálnym) zákazníkom.
Síce som pána ešte osobne nestretol, ale ak to budem mať pripravené a všetky ložiská budú doma, tak to tam veziem.
Ako som už zistil, pán najprv ide robiť motor Jožkovi (Ursus73) a potom asi mne.

Trošku som sa zasekol pri vyberaní kľuky, lebo som pozabudol na spodnú panvu stredového ložiska a prišiel som na to až po 15 min, že predsa musí isť aj tá vonku (nie len horná časť s uchýtom).
No a potom som kľuku dostal von aj bez toho, že by som musel povoliť rozvodové koleso na vačke. No a keď bola už kľuka vonku, tak som vačku povolil kľúčom od (mihi) a všetko vybral von.
Idem robiť aj nové púzdra na vačku dozadu do bloku, dopredu do dekla regulátora. Ak to mám robiť, nech je to poriadne a nemusím sa ku tomu vracať.
Celkom zaujímavosť, že zdvihátka čerpadla, čo sú v bloku, nemajú absolútne vybité tie zadne piestiky, čo na ne tlačí vačka.
Buď to už niekto kedysi menil (asi pravdepodobnejšia možnosť) alebo je to kvalita a vydržalo to nevybité. Tak zatiaľ toľko.
Pár fotiek z mojej práce je nižšie.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“