Zetor 25A - oravák na východe

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
manro
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:29 am
Bydliště: Košice

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#16 Nový příspěvek od manro »

Zdravím páni, zdravím @rosch8

Tak hlásim, že si to časom nesadlo.
Traktor má stále tendenciu "nenastaviteľných" otáčok, po štarte dokážem nájsť polohu kde sú otáčky stabilné a traktor pekne pradie (ale musím s plynom behať "hore-dole" aby sa traktor chytil a neskapal alebo nevyletel), ale po zohriatí, zaťažení a nechaní otáčok na ručnom plyne sa stabilné otáčky na pôvodnej polohe plynu nedostavia.
Ja mám pocit ako keby elementy nechodili plynule za plynom, niekedy hodnú cestu plynu ani nezareagujú a nakoniec skočia, video nižšie to demonštruje.


Ešte elementy pri pretáčaní kľukov.


Po opravení klobúčika plynu je to o dosť lepšie, ale stále ďaleko za ideálom, resp. nepoužiteľné štiepaní a pod.
Elementy som prelial olejom, nepomohlo.
Čo by ste mi ešte vedeli poradiť?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#17 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ten chod hrebeňovej tyče nie je dobrý. Buď je v ozubení nejaká nečistota a to tam zavadzia, alebo viazne skrutka, ktorej koniec zasahuje do drážky v hrebeňovej tyči. Je na čerpadle zospodu. Skús ju trochu povoliť, či sa to nezlepší.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

manro
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:29 am
Bydliště: Košice

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#18 Nový příspěvek od manro »

Skrutku som povolil, chod sa nezmenil.
Vybral som ju celú von, nevyzerala opotrebovane, nič nenasvedčuje, že by o niečo drela.

Ešte raz som zhodil dole a skontroloval klobúk plynu, pružina je nová, je založená tak, že sa sťahuje.
Hriadeľ na ktorom je klobúk a teda aj hrebeňová tyč nasadený, ide pomerne ztuha.
Nemáte niekto video ako by to malo chodiť?

Čerpadlo bolo pre dvoma rokmi repasované (zostali ale staré elementy), na fóre je často krát riešený problém s odieraním tyče o veko regulátora po opätovnom zložení, môže to byť tento problém?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#19 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nuž musíš lem hľadať to miesto, kde to zadrháva. Všetky pohyblivé časti musia chodiť úplne ľahučko, nič nesmie zadrhávať, lebo inak to nebude fungovať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#20 Nový příspěvek od anton30 »

pises, ze cerpadlo bolo pred dvomi rokmi repasovane a zostali tam stare elementy? v com ten repas potom spočíval?
to čerpadlo je riadne spinavé teda. ja by som ho asi zhodil a poriadne vyčistil. navyše tá hrebenová tyč, ktorá hýbe elementy behá v takom vedení. to nie moc vybehané? žeby sa to tam krížilo a drhlo?
a vačkový hriadel, na ktorom je regulátor, nemá velkú axiálnu volu alebo aj radiálu? to by tiež teoreticky mohlo viesť k nerovnomernosti chodu motora. a ked je olej studený, tak este dobre vymedzuje volu a drži to a po zohriatí už vola narastie a može to robiť problémy.

Uživatelský avatar
Simon97
Příspěvky: 298
Registrován: čtv lis 05, 2015 9:29 pm
Bydliště: Stará ľubovňa

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#21 Nový příspěvek od Simon97 »

Podľa mňa ti to drhne na hrebeni ako prechádza cez zadny diel veka regulátora stiahni regulátor daj dole ten dekel a skus ci hrebeň chodí ľahko mohlo sa stať že pri výmene čerpadla sa dalo tenšie respektíve hrubšie tesnenie a tým pádom ma čerpadlo viac od bloku alebo naopak viac pri bloku to znamená ze ti drhne hrebeň o stenu diery cez ktorú prechádza hrebeňová tyč do regulátorovej časti

manro
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:29 am
Bydliště: Košice

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#22 Nový příspěvek od manro »

Pani, mam pred STK, vsetko by malo byt ok, akurat vraj je od minuleho roku nutne zaznamenavat motohodiny.
Vedeli by ste ma odkazat na nejaku vynimku resp. na co sa odvolat, kedze 25ka motohodiny nezaznamenava...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#23 Nový příspěvek od Jaro25 »

Bol som na TK minulý rok v máji a v protokole mám v príslušnej kolónke zápis: "nezistené". Napriek tomu, že mám domontovaný otáčkomer, ktorý tie motohodiny počíta.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

manro
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:29 am
Bydliště: Košice

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#24 Nový příspěvek od manro »

Tak nakoniec nebol problém.
Prešiel :)

manro
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:29 am
Bydliště: Košice

Re: Zetor 25A - oravák na východe

#25 Nový příspěvek od manro »

Páni, chcel by som sa ešte opýtať na hydrauliku. Pripomínam, že traktor som zaobstaral už "porobený".

Obrázek

Obrázek


Hydraulika má vyvedený externý rozvádzač s ventilom do dvoch vetiev (predné ramená, zadný kyper resp. pracovný piest) s riešením úpravy do medzipolohy.
Už pri kúpe som riešil padajúce ramená (pomaly, zaťažené samozrejme rýchlejšie, ale stále rádovo v minútach), nebol to ale problém, hriadeľ resp. hydrauliku som nechával zapnutú a čerpadlo mi ramená udržalo hore ak som s nimi pracoval.

Potreboval som ale zapnúť lyžicu aj s pracovným piestom do tretieho bodu, prenášal som kamene.

Obrázek

Prvá "fúra", viď. foto, bola úplne v pohode, naložil som, lyžicu som si v medzipolohe naklonil a následne dvihol ramená. Pri ďalších fúrach už hydraulika ale nevládala. Pracovný valec nestiahlo až po konečnú polohu, ramená nedvíhali.
Vedeli by ste mi poradiť čo skúsiť pretesniť, poprípade, dá sa toto zapojenie externého rozvádzača prerobiť na Bronťov spôsob?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“