Z25K ZA

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Z25K ZA

#121 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Zdravím vás páni, vlani som sa stal majiteľom zetora 25 a nejak ho dávam do kopy, a prišlo aj vstrekovacie čerpadlo. Dal som ho urobiť a nastaviť a po poskladaní mám problém dostať traktor do vyšších otáčok alebo teda maximálnych otáčok. Podľa toho čo som tu študoval tak sa to dá nastaviť na tých pružinách na regulátore ? A ktorým smerom ? Za každú odpoveď a radu budem veľmi vďačný pretože už som bezradný 😏 Ďakujem

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Z25K ZA

#122 Nový příspěvek od Sniper »

Podle mě jsi blbě složil pozici táhla s oválnou dírou mezi ramenem regulátoru a hřebenovou tyčí.
Do regulátoru vůbec nevrtej, jsou tam 3 druhy pružin a vše je závislé na jednom šroubu, který je stahuje. Přitažením si zvedneš maximální otáčky, ale ne dávku, navíc rozdrbeš volnoběh.
Před vytažením čerpadla to jelo v pohodě?
Správně se má seřizovat čerpadlo zároveň s regulátorem, ne jen jedno, nebo druhé.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Z25K ZA

#123 Nový příspěvek od Jančo66 »

Toto je skôr otázka do obecnej diskusie, ako do môjho vlákna. No buď si to zle zložil, tak ako píše Sniper, alebo je to na tej oválnej diere posunuté nadoraz k čerpadlu a tým pádom ti páka regulátora zaberá príliš skoro a obmedzuje ti skoro maximálne otáčky. Do pružín by som určite nešiel, lebo ak to rozladís, tak už nie je veľa ľudí, ktorí ti to dajú dokopy. Pozri najprv tieto dve veci a uvidíš čo a ako.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Z25K ZA

#124 Nový příspěvek od Sniper »

Jančo66: Já se ti omlouvám :friends:
Jsem si ani nevšiml, že sem dotaz nepatří a odpovídám sice na otázku, ale úplně mimo vlákno :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Z25K ZA

#125 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Jančo66 píše: čtv srp 11, 2022 12:13 pm Toto je skôr otázka do obecnej diskusie, ako do môjho vlákna. No buď si to zle zložil, tak ako píše Sniper, alebo je to na tej oválnej diere posunuté nadoraz k čerpadlu a tým pádom ti páka regulátora zaberá príliš skoro a obmedzuje ti skoro maximálne otáčky. Do pružín by som určite nešiel, lebo ak to rozladís, tak už nie je veľa ľudí, ktorí ti to dajú dokopy. Pozri najprv tieto dve veci a uvidíš čo a ako.
Ospravedlňujem sa, nejak som si to neuvedomil pretože som hľadal nejaké vlákna s čerpadlom a nenašiel som a potom cez vyhľadávanie dal regulátor a dostal som sa sem do vášho vlákna, mrzí ma to prepáčte
A podľa fotiek a všetko by to malo byť zmozené správne akurát ako píšete na tej oválneho diere je to naplno ku čerpadlu, čiže keď to posuniem napr na stred tak by to mohlo fungovať ?

Uživatelský avatar
DT-Pedro
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 01, 2012 9:50 pm
Bydliště: Detva

Re: Z25K ZA

#126 Nový příspěvek od DT-Pedro »

Sniper píše: stř srp 10, 2022 9:39 pm Podle mě jsi blbě složil pozici táhla s oválnou dírou mezi ramenem regulátoru a hřebenovou tyčí.
Do regulátoru vůbec nevrtej, jsou tam 3 druhy pružin a vše je závislé na jednom šroubu, který je stahuje. Přitažením si zvedneš maximální otáčky, ale ne dávku, navíc rozdrbeš volnoběh.
Před vytažením čerpadla to jelo v pohodě?
Správně se má seřizovat čerpadlo zároveň s regulátorem, ne jen jedno, nebo druhé.
Áno pred rozobratím to išlo ale mi tlačilo naftu vonku cez čerpadlo pretože vstreky boli na veľmi vysoky tlak údajne preto sa to všetko dalo spravit , a ja som to tak aj chcel že komplet s regulátorom ale nikde tu v okoli som nenašiel človeka ktorý by ni to vedel urobit 😏🤷🏻

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Z25K ZA

#127 Nový příspěvek od Sniper »

DT-Pedro píše: pát srp 12, 2022 4:26 pmčiže keď to posuniem napr na stred tak by to mohlo fungovať ?
Zhruba v polovině je na táhke ryska, dej to středem šroubu na ní.
Právě proto se to seřizuje zároveň a cerpadlař tam udělá značku, aby se vědělo v jaké pozici to pak montovat.

A jestli jeďte nemáš svoje vlákno, tak si ho založ ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Z25K ZA

#128 Nový příspěvek od Jančo66 »

Sniper píše: pát srp 12, 2022 7:14 pm
DT-Pedro píše: pát srp 12, 2022 4:26 pmčiže keď to posuniem napr na stred tak by to mohlo fungovať ?
Zhruba v polovině je na táhke ryska, dej to středem šroubu na ní.
Právě proto se to seřizuje zároveň a cerpadlař tam udělá značku, aby se vědělo v jaké pozici to pak montovat.

A jestli jeďte nemáš svoje vlákno, tak si ho založ ;-)
Buď takto ako píše Sniper, alebo nadoraz od čerpadla smerom von na tej oválnej diere (smer k chladiču). Toto neovplyvňuje funkčnosť regulátora, aké len jeho reakciu.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Z25K ZA

#129 Nový příspěvek od mihi »

DT Pedro, vitaj u Nás.
Ak Ťa môžem poprosiť založ si vlastné vlákno, tam Ti radi poradíme..

Ak treba pomôžem Ti založiť vlákno, napíš mi SZ ( súkromnú správu)..
Mihi

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Z25K ZA

#130 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ahojte. Na traktoroch nerobím skoro nič. Teraz na zimu sa však chystám dať dokopy dynamo pre tento traktor. Dielov mám viac, len vybrať tie najmenej opotrebované. Našťastie mám strýka, čo robil 40 rokov v SAD auto-elektrikára a dynamo dám urobiť jemu (už sa naň teší).
Obrázek
Zistil som, že mi jemne slzi vodná pumpa. Bol som na seba dosť nahnevaný, lebo som to repasoval 2 roky dozadu a bol som si istý, že som to urobil dobre. Avšak po rozobraní pumpy som zistil, že pochybil pán, ktorý mi upravoval teleso. Urobil to jednoducho zle. Avšak ochotní chlapi z Vrádišta mi pomohli a pumpa je už opravená doma a pripravená na montáž.
Obrázek
No a na záver. Mám jeden držiak dynama, ale má ulomené jedno ucho. Dalo by sa to zavariť? Je to však liatina, no možno by to nejaký dobrý zvárač spravil.
Obrázek
Dal som aj originálne budíky. Vďaka Robo. No a na pravú stranu som spravil stupačku. Sedí tam perfektne. Fotky pridám neskôr, lebo bola už tma a nebolo by to vidno. :)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Z25K ZA

#131 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ten držiak na dynamo by som skúsil zospájkovať mosadzou, už som tak opravil viacero liatinových vecí a je to jednoduchšie ako zvárať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Z25K ZA

#132 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jaro, díki za radu. Vyskúšam to ako si mi poradil.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Z25K ZA

#133 Nový příspěvek od mihi »

Držiak dynama by som asi mal aj doma voľný, a nemusíš nič opravovať Michal...
Mihi

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Z25K ZA

#134 Nový příspěvek od Chose11 »

Dynamo navíc by jste nenašli?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Z25K ZA

#135 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jozef, ja mám 1 rozobraté na opravu a druhé nachystané na traktor "A" v inom vlákne. Ale držiak by som zobral Peťo.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“