Zetor 25A na vysočině

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#46 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak snažil jsem se. Tlakovat ji asi nebudu, protože řádně odtlakovaná by byla pokud bych byl schopen odtlakovat při provozní teplotě..

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A na vysočině

#47 Nový příspěvek od rosch8 »

vyzera to vyborne.
Neviem, ci si daval aj Loctite na utesnenie...
Tlakovat podla mna nemusis, ta prasklina vyzera byt osetrena...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A na vysočině

#48 Nový příspěvek od Sniper »

Loctite ti teplo nevydrží, spíše bych použil závitové těsnění na vysokotlaké spoje, ale v tomhle případě to bude zbytečné, navíc to brzy dotesni karbon.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#49 Nový příspěvek od Václav007 »

Lepidlo na závity jsem tam dal, ale není od loctite

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A na vysočině

#50 Nový příspěvek od Jaro25 »

Sniper píše:Loctite ti teplo nevydrží, spíše bych použil závitové těsnění na vysokotlaké spoje, ale v tomhle případě to bude zbytečné, navíc to brzy dotesni karbon.
Ale vydrží. Napr. Loctite 243, čo je bežný zaisťovač skrutiek má pracovnú teplotu do 180 °C. A nad touto teplotou tiež hneď nezmizne, akurát mäkne. No a to na tej hlave celkom stačí, ak sa nebavíme o vyslovene povrchových teplotách.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A na vysočině

#51 Nový příspěvek od Sniper »

No to ano a kolik si myslíš, že je průměrná teplota ve válci? Já jen chtěl říct, že ten loctite je tam zbytečný, že nebude plnit funkci zajištění srouboveho spojení, mnohem lépe by ji plnilo těsnění o které tu jde především. Ten spoj nebude mít tendenci se povolovat, ale je potřeba aby tesnil. Samozřejmě ono to bude fungovat i tak... 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#52 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak v sobotu jsem motor složil, osadil repasovaný chladič a proběhly první testy. Postříkal jsem s tim brambory a ječmen a přetahal vleky. Zatím se to jeví, že šlape vše v pořádku, ale pořádně jsem ho neohřál, pač než napustim vodu tak zas vychladne a ani není požádném tahu. Jediné co, tak prosakuje voda u žhavičky a olej pod víkem ventilů, ale to jsou detaily. Testování proběhlo na vodu, ale jak přetěsnim pujde tam fridex. Postupně přihodim nějaký fotky.

Každopádně děkuji moc za rady vše zúčastněným

Jinak další věc kterou budu řešit bude vzduch na brždění vleku. Nikdy jsem to nepoužíval, ale jelikož jsem koupil 5ti tunu tak by se docela hodilo. Vím, že tam byl špatný ten brzdič co to ovládá, ale tlak nafoukat šel, když jsme to opravovaly. Včera jsem však zkoušel kompresor zapnout a do vzduchojemu nenatlačí vubec nic a trubka za kompresorem je horká. Ale tak to zase postupně...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A na vysočině

#53 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ty tam nemáš termostat? Lebo s dobrým termostatom to ohreješ na zvýšený voľnobeh. Keď ti netlačí do vzduchojemu, tak pozri regulátor tlaku hne´d za kompresorom. Ak sa dlhšie nepoužíval, môže byť zalepený.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#54 Nový příspěvek od Václav007 »

Termostat mám a byl jsem kousek před 80 na budíku, ale nevi až bude vedro a bude v tahu jestli se neohřeje na víc.
Jinak co se týká kompresoru, tak si taky myslim že bude problém někde v regulátoru ale zatim jsem nic nerozebíral

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A na vysočině

#55 Nový příspěvek od Sniper »

Mi se i v zimě za mrazu ohřeje na cca 85-90°C za necelou půlhodinu i když klape na volnoběh a sem tam popojedu. A v létě v senach drží 95°C a nevaří.
Chce to mít jen dobrý termostat, správně fungující a dobrý chladič, roletku nepoužívám.
Co se týče kompresoru, zespod odlucovace je kridlova matice, když ji odsroubujes, musí s tama mimo bordelu jít i vzduch, připojuje se tam hadice na foukání.
A teď pozor! Aby šel vzduch do vzduchojemu, musí být v odlucovaci prepnuty ventil-soupatko. To se stane automaticky zasroubovanim křídlové matky na uzávěr nadoraz, ale musí to být starší typ, který má že dna matice ovladaci tyčinku. Novější matice ji nemají a tím pádem ucpes jen výstup na hadici, ale už se neprepne směr do vzduchojemu.
Problém bude určitě tam. 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#56 Nový příspěvek od Václav007 »

Vystoupal mi taky celkem rychle, ale byl kousek pod 80. Termostat jsem vařil jak jsem tu psal, ten by měl být OK. Ještě to vyzkoušim.

Co se týká vzduchu tak vývod na foukání kol občas používám, ten tlačí. Zátka tam taky je. až bude chvilku čas tak to rozdělám. Neni ted skoro na nic čas

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A na vysočině

#57 Nový příspěvek od Sniper »

Koukni, jestli je ta zátka i s tou tyčkou a jestli je dobře zasroubovana. Jinak ten ventil jde posunout i sroubovakem.
Těch 80°C na budíku odpovídá skutečnosti?
Ona ta stupnice je namalovana na skle a to se vůči budíku může posunovat 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#58 Nový příspěvek od Václav007 »


Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A na vysočině

#59 Nový příspěvek od Sniper »

Co ten vzduch?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#60 Nový příspěvek od Václav007 »

popravdě zatím ještě nic. Zatím jsem přetěsnil úniky vody a uleje, ale neměl jsem to od té doby natartované. Stavím přitom barák, tak je času málo.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“