Zetor 25A na vysočině

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A na vysočině

#16 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak jediné čo ma napadá, že nie sú dobre usadené pneumatiky, teda že výsledný efekt nie je kruhový pohyb, ale že sa točia ako vačky. Zdvihni koleso, otáčaj a sleduj, či to radiálne nehádže.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#17 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak se podělím o trápení s pětadvácou které ted mám. Už minulý rok když jsme byli v létě na traktor srazu se dost ohříval. Vydedukoval jsem z toho zarostlý chladič. Od té doby se moc nejezdilo až letos na jaře když jsem šel kultivátorovat, nalil jsem do chladiče kyselinu jestli ho probere jako poslední šanci. Chladiči to trochu pomohlo, protože se motor nehřál, ale nebylo to ono. Navíc chladič začal rosit. Když se vrátila zpátky voda, tak sice přestal, ale stejně jsem ho vyndal a dovezl do Čáslavi na opravu. Nakonec jsem ještě sundal hlavu jelikož pod hlavou v místě rozvodových tyček prosakoval olej. Když jsem šel o víkendu že to začnu vše skládat, tak jsem při čištění narazil na to, že hlava je prasklá :'(

Nemáte nějaký dobrý typ na opravu nebo sehnání neprasklé hlavy? Určitě s tím už máte zkušenosti, protože ty hlavy na to prý trpí

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A na vysočině

#18 Nový příspěvek od rosch8 »

odfot presne kde je prasknuta. Pokoal nezasahuje prasklina do sediel ventilov, tak sa to da doma opravit zasitim mosadznymi skrutkami M5.
Viaceri to tu uz robili a zatial viac menej uspesne.
Pofot podrobne, kde je to prasknute.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#19 Nový příspěvek od Václav007 »

Nemám ted hlavu u sebe, bratr ji vzal ukázat nějakému svářeči. Jak se k tomu dostanu, tak kdyžtak vyfotím. Prasklina vychází z otvoru co jde do komůrky, Do sedla nezasahuje

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A na vysočině

#20 Nový příspěvek od rosch8 »

Nedávaj ju zvarat!
Akurát ju pokazí.
To zašívanie je oveľa lepšia metóda.
Pokiaľ nejde prasklina do sedla, tak je to doma opravitelne.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#21 Nový příspěvek od Václav007 »

a pujde to zašít i když jde prasklina jakoby dolu do komurky?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A na vysočině

#22 Nový příspěvek od rosch8 »

Určite lepšie, ako keď ju dáš zavariť.
Anton 30 dal kus guľatiny do otvoru a potom vrtal dieru a rezal závit pre skrutku.
Niečo vymyslime.
Zvaranim ju odpíšeš naveky.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#23 Nový příspěvek od abushrek »

Presne jak rika Robert nedaval bych ji varit a kdyz uz ji budes davat varit tak tam kde si budes jist ze to udelaji precizne(dnes uz nikde). Hlava se prvni rozpalila v peci na nejakou teplotu pote se svarila (porad musela byt pod teplotou) a pote hlava chladla i 2 dny pomalu postupne. Popisoval mi to chlapik(kolem 80 roku muze mit). Tato metoda byla zbytecne komplikovana a ne vzdy vysla. Pokud to svari nejaky "amater" tak ji pohrbis za mesic/rok bude dira zase.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#24 Nový příspěvek od Václav007 »

S bratrem jsem ted mluvil co na to řikal svářeč a prý až mu přijde drát, že ji klidně zavaří. Blbý že je jen ten přístup do komůrky. Co jsem se bavil se svářečem u nás práci (neni to odborník na motory, ale svářeč si myslim velice šikovnej). Tak ten říkal, že kdyby to šlo tigem, tak paráda, ale to že nepůjde. A pak mluvil o elektrodě přesně jak píšeš, nahřát a zalívat po malých částech a vybrušovat strusku aby tam nezustala. U bratra to prej vařeji ceočkem, dělaly prej už nějaký hlavy i bloky motorů a funguje to.

Jinak jaký je postup při tom šití? to se tam nějak zalepuje nebo jak to tam drží?

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#25 Nový příspěvek od abushrek »

Já bych na to svářečkou nesahal opravdu budeš mít problému ještě více než máš teď. Je to tvoje hlava samozdřejmě, takže dělej jak uznáš za vhodné. Pokud máš stojanovou vrtačku tak máš vyhrané. Někdo to tu dělal, bylo tu někde tuším i video, jak se to zašívá. Není na tom nic složitého, hlavně je třeba nespěchat. Chlapi to zalepují zajišťovačem závítů Loctite. Po zašroubování to roztemují a zabrousí. Někdo ti určitě poradí třeba i telefonicky. Pokud jím napíšeš do zpráv určitě myslím že se domluvíte.
Edit: Ty videa dával tuším Jaro25 ty by měli hodně pomoct. ( https://www.youtube.com/watch?v=JctI1F9pOMA https://www.youtube.com/watch?v=cuEBwYWs9rE ).

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#26 Nový příspěvek od Václav007 »

Dekuji za videa. Jen mi neni uplne jasne jak bych to udelal v miste dirky do komurky. Prasklina jde dolu a tam se nedostanu abych vrtal zboku jako na videu protoze je dirka mala. Na rovne plose bych se toho asi nebal.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A na vysočině

#27 Nový příspěvek od Jaro25 »

Bez fotky sú to len teoretické rady. Ale ak je prasklina smerom od otvoru z komôrky, čo je bežné tak do toho otvoru najprv vsunieš valček zodpovedajúceho priemeru. Potom navŕtať otvor pre závit do okraja hlavy tak, aby cca 2/3 až 3/4 boli v hlave a zvyšok v tom valčeku. Narežeš závit a potom valček vyberieš. Nakoniec zaskrutkuješ skrutku a prečnievajúcu časť vybrúsiš. Tu máš o tom celkom dosť príspevkov http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=45
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A na vysočině

#28 Nový příspěvek od anton30 »

musel by si pouzit taku dlhu skrutku, ktorá by presahovala celú dlzku praskliny do komorky (isla by v osi v smere osi toho kanala). ja som pozdlz komorky vrtal dieru ak sa nemylim az 25 mm. potom som upravoval zavitniky,aby rezali co najdalej a aj mosadznu skrutku som mal na konci kuzelovitu, aby co najlepsie vyplnila slepú diere v hlave so závitom.
vsetko vsak zavisi od tvaru a hlbky praskliny. ak by bola moc hlboko alebo by isla "spiralovite", tak sa to uz mozno ani opravit neda (to Ta nechcem strasit). Podla mna je v tomto pripade idealne skusit to zasit. Zvárač sa dovnútra s elektrodou alebo COckom bude len tazko dostávať.

Jeden pan mi vravel, že v Lučenci je jedna firma, ktorá sa venuje opravám hláv aj zváraním a robia to údajne nejakou super technologiou, ze hlavu zohreju na vysokú teplotu a potom prasklinu zasýpajú nejakým práškom. Tuto info mam vsak z druhej ruky. Ale oprava takto stoji cca 300 EUR a tiez to nemusí byť zaručené.

Vela zdaru

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Zetor 25A na vysočině

#29 Nový příspěvek od Václav007 »

Foto hlavy dodam az ke me dorazi zpatky. Jde mi prave o to ze kdyz budu vrtat podel te diry aby to tesnilo na konci. Jinak ty mosazne sroubky se daji koupit?

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25A na vysočině

#30 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj,

v Lučenci je firma Vojtech Bartók Firma CE-BA - Silvia Bartóková nástupca - tí robia opravy hláv, výbrusy... a aj hlavy zvárajú. Predpokladám, že myslíš túto firmu. Akou technológiou to robia ti však nepoviem, ale venujú sa aj hlavám na Z25, Z super a p..

S opravou hlavy na Z25 síce skúsenosť nemám, ale dávnejšie sme tam nechávali robiť výbrus valca na traktor Porsche Junior4 + všetko okolo toho. Jednanie korektné, cena priateľská a s prácou maximálna spokojnosť. Boli celkom zhovorčiví, možno by stálo za to sa spýtať.



J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“