Zetor 25 z Valach

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#601 Nový příspěvek od abushrek »

Ano termostat mám Mera polský od Roba tak snad funguje dobře nicméně mi při střídavém zatížení drží +-80°C. Právě celý chladič je komplet horký nikde neni chladný což mě dost zaráží.
Motor je po kompletní GO klika+válce+hlava 2018-2019 ale zkusím to vyčistit protože jsem měl prasklou hlavu a dával jsem druhou byly tam špatné trubky na té nové a kolem trubek tekl olej do vody jak netěsnily. Ty jsem dal druhé hlavu jsem vyčistil co to šlo nicméně jak se traktor ohřál tak to do fridexu pustilo tu mastnostu z hlavy v chladiči nahoře byl povlak mastný tak jsem to vylel. Napustil vodu se sodů ohřál a vypustil všecek bordel. Teď už tam ale mastnota videt neni tak nevím už co s tím jestli mám nalét ocet s kys. citronovu a jezdit s tím třeba 2 hodiny ale bojím se aby mi to nesežrali všechny těsnění a hlavně chladič protože malinko teče. Nejhorší je že nemám dobrou spodní vaničku ta je sletovaná z více částí což se mi nechce vůbec rozletovávat a skládat jak lego. Kdyby měl někdo spodní vaničku tak ji rád koupím a konečně tento opravím protože momentálně mi drží chladič na jednom šroubu na spodu což neni dobré a i to je důvod koupi druhého chladiče.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 z Valach

#602 Nový příspěvek od Jančo66 »

A vodné čerpadlo je ako na tom, funguje? Teda, či sa ti nestalo to čo mne pred 10 rokmi. Odtrhla sa mi vrtulka od osky a nehnalo mi vodu a tak som uvaril hlavu. Ale ja som mal traktor stále na 100°C. Ty píšeš, že máš aj +- 80°C. A teplomer čo, ten máš aký, kapilarovy z e-shopu za 12€? Čo je priemerom menší ako otvor na palubovke? Ak áno, treba nakalibrovať na správnu teplotu. Môže ukazovať viac, ako je reálna teplota. Michal
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#603 Nový příspěvek od abushrek »

Vodní čerpadlo jsem opravoval sadou s bratrem ještě pred motorem, bohužel jsme neudělali ten zápich do tělesa tak nevím jestli to je ten problém protože vrtulka byla sotva utopená ale nechali jsme to tak protože těsnění má 2mm a pumpa se točí krásně rukou. Hlavně mě zarazilo to že jsme koupili opravnou sadu a ono v podstatě musíš opravit těleso to jsme, ale v té době nevěděli. K pumpě došel i návod na složení tak jsme neměli potřebu hledat. Dělali jsme ji někdy v roce 2017, takže by měla být relativně v pořádku nicméně je možné, že jak není utopená tak nefunguje správně. Také mi malinko slzí dírkou v pumpě takže to budu muset udělat znovu koupit ucpávku a udělat zápich do tělesa.
Teploměr mám kapilárový z V3S v podstatě je originál akorát je zelený.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 z Valach

#604 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ešte mi napadla jedna vec. Ja keď som dal termostat do nečisteneho chladiča a bloku, tak sa mi niekedy zasekol v hniezde. Asi sa tam nazbierali nečistoty a tak sa neotváral. Boli tam kúsky hrdze a mastné fľaky. A teplota šla nad 90°C. Buchol som rukou po hniezde a termostat sa uvoľnil a teplota spadla na 80°C. Potom keď som ho vybral, som sa aj čudoval, že vôbec otváral. Tak som preplachol blok, znova vyčistil chladič a už je to OK.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 z Valach

#605 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď je celý chladič teplý, to znamená že termostat otvára a voda cirkuluje. Mne to vychádza tak, že je obmedzený prestup tepla z vody do stien chladiča. Ak nieje mastný, tak zostáva vodný kameň. Dal by som dole chladič, nalial doň kyselinu (octovú, alebo citrónovú) a preplachoval. Ak ti teraz trochu tečie, tak to aj tak nieje oboré a treba to vyriešiť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#606 Nový příspěvek od abushrek »

Když jedu teplota stoupne na 85°C poté jedu po rovině tak teplota klesne a drží se na zhruba 75-80°C, nicméně nezkoušel jsem po hnízdu nijak bouchat nebo nic s ní provádět. Tak nevím jestli se něco změní ale nejhorší je že chladič je komplet horký(teplý).

Dat chladič dole nebo to udělat na traktoře a pojezdit s tím třeba hodinu? Protože se bojím toho, že pokud jej pořádně nezahřeju, tak mi to nepustí jako doposud. První jsem to čístil pouze tak že jsem nalel do chladiče ocet s kyselinou a chladič zahříval horkovzduškou, tak že jsem s ní kroužil asi 30 minut před žebrama chladiče poté to začalo pomalu vřít a působit vylil jsem kýbl uplně zelené vody(od měděnky asi), ale očividně toho tam je víc.

Asi ho budu muset nejspíš komplet rozdělat a vyčistit a protáhnout trubičky. Předpokládám že nejsou některé průchozí a v tom je problém. :(

Už má to nejlepší za sebou je v podstatě celý zatavený pájkou několika vrstvama. :(
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 z Valach

#607 Nový příspěvek od Libor Z25 »

A nedíval sas na bazošu nebo na netu po druhém chladiči? Nebo zkus najít nejaké recenze na ten chlafič co di mě posílal....
Libor :-)

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#608 Nový příspěvek od abushrek »

Psal jsem na tu repliku chladiče a vypadá dost dobře i Pan komunikuje bez problému na každou otázku, co jsem se zeptal tak odpověděl. Akorát je problém, že momentálně nemám cestu do žďáru a dobírkou neposílá kvůli špatným zkušenostem a to se vůbec nedivím.
Nicméně recenze jsem žádné bohužel nenašel tak jsem se ptal zde, ale zatím se nikdo neozval ani do zpráv.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 z Valach

#609 Nový příspěvek od Jaro25 »

To nasvedčuje, že voda obieha a termostat pracuje. Pri menšej záťaži sa to uchladí, no pri vyššej už chladič nestíha. Zrejme tam kameňa bolo veľa a to treba opakovane nalievať kyselinu a preplachovať. Ten ohrev proces urýchľuje, ale aj bez toho to funguje, len to dlhšie trvá.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#610 Nový příspěvek od abushrek »

Bohužel nemám cestu do Žďáru tak zkusím pořádně opravit tento chladič naleju do toho ocet a kyselinu citronovou pořádně to zahřeju pojezdím tak hodinu vypustím a sundám chladič a rozletuju ho. Koupil jsem si hořák https://www.nipo.cz/bernzomatic-ts-8000-P6460/, vypadá celkem dobře dá se napojit na klasickou bombu, snad to s ním pujde rozletovat. V zimě s tím budu podpalovat v kotli a v létě opalovat kuřata tak využití bude mít. :D :D :smich:
Teď toho mám bohužel moc všechno stojí v červenci mám státnice tak se každý den učím. Potom to budu muset dávat všechno do pucu a vrhnu se na ten regulátor.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#611 Nový příspěvek od abushrek »

Pomalu nakupiju materiál, koupil jsem nerezové(nerez 304) sítko na přední masku, jelikož pozink mi vydržel půl roku a je z toho lišák. Naštěstí jsem ho přidělal pouze dvousložkovým tmelem, protože originál jsem měl taky nějak přilepené.

Také jsem koupil hořák a budu laborovat s chladičem první naleju 10 litrů octu a kys. citronovů projedu to pořádně zahřeju. Vypustím a rozdělám chladič. Naletuju ze spod nerezové šrouby a také ze zhora pro uchycení hnízda. Také budu muset vymyslet čištění žeber.

Při tom budu dělat komplet GO přední nápravy, budu ji muset rozdělat zjistím rozměry ložisek objednám a projedu usazení na horizontce.

Také budu muset vyřešit vodní pumpu koupil jsem tu sestavu co se prodává a po předělání mi kapká voda se spod pumpy. Neni to žádná hrůza jen, když je pumpa v pohybu. Někdo to frézoval ručními frézami na ventily tak snad to tím pujde.

Také jsem pořídil pluh PN252 od souseda za 500 a 0.7l vína :smich: :D on to měl za 6911 a dělal s ním 2x a nemohl ho nastavit mi říkal. S tím se budu hrát v následujícím čase.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Také si dělám dubovou postel už mám slepeny, vyhoblovány a nakráceny všechny části, ale je potřeba ješte uložení excentrů a všechny spoje jak pevné tak rozebiratelné dokončit.

Zatím pouze zajištuji materiál, bohužel teď je to snídaně -> škola -> oběd -> škola -> večeře -> škola -> spánek a druhý den zase. :'( :'( :(

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#612 Nový příspěvek od abushrek »

Ahojte... konečně mám po škole a po delší době jsem začal zase makat. První jsem se vrhl na na pluh, který jsem si pořídil. Panečku to je radost, škoda že je tak dodělaný. Čeká mě navařování hřídelí na kole je 5mm vůle na zalomené hřídeli ještě víc. Pluh je natáhlý, takže budu muset pluh vyrovnat.

Pomalu jsem začal s rozborkou, tak jsem se snad nikdy nenadělal jak na pluhu a odtahování asi 10ti šroubů. Byl to celkem boj, jsem rád že aspoň matice a šrouby nebyly přivařeny. Pluh jsem komplet rozdělal, byly to tři dny práce od 2 do 8mi. Budu muset zjistil jak moc je pluh prohlý.

Máte někdo rozměry delší a kratší stranice. Ať si můžu porovnat kolik je pluh natažený.
Jak jste vymezovali vůle na hřídeli kola? Nevím jestli mám odpálit ten jeden prstenec navařit, nechat vypálit nový plát a zase přivařit prstenec nebo jak to udělat.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Škoda té svářečky no 90% je už opraveno, nevím co s těma litinovýma tělesama všechno je to přivařené jako blázen. Je vidět, že ten pluh nadělal práce dost, bohužel mu nikdo moc času nepověnoval. :( :'(

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 z Valach

#613 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No pěkně sas do něj pustil.... Rozebrání je nejhorší ale pak už to bude jen odsýpat 8) a ta skládačka a barvení nakonec je nejlepší :).
Tož ať sa daří :) 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 z Valach

#614 Nový příspěvek od mihi »

Držím palce 8)
Mihi

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#615 Nový příspěvek od abushrek »

Děkuju chlapi, snad se to podaří... akorát jsem rozdělal komplet pluh byl přivařen plaz k tělesu, čepy přivařené a další...
Teď se vrhnu na opravy hřídelí musím je pomalu nadvařovat abych je nevyhřál snad se to podaří. Koupit na to elektrody přímo na nadvařování nebo můžu klasickýma bazickýma elektrodama?
Chci opravit i vůli hřídele co drží kolo jelikož tam je vole tak 5mm na kole to dělá centimetry :(
Musím si nakreslit plaz a nechat vyrobit oba plazy z hardoxu, protože tyto už byly dost jeté a také svařené z několika dílů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“