Zetor 25 z Valach

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 z Valach

#646 Nový příspěvek od mihi »

Teším sa z ďalšieho špalíkovača za 25-kou.. :wink:
Aký max priemer zvládne??7.5 cm??
Špalíkovač vypadá super, želám Ti nech dlho slúži a zarába si na seba..
Moja mama si nevie vynachváliť teplo zo špalíkov.
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 z Valach

#647 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. Tyjo vlečka pěkná, dobrý ulovek 8) ... No jo ty kola... Ale zas ta výška kompenzuje průchodnost v kolejích a terénem... A špalíkovač nádhera :ano: . V převodovce co myslíš že tam je vůle nebo ložiska ko?
Libor :-)

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#648 Nový příspěvek od abushrek »

Děkuju mihi!
Já doufám, že se přidám co nejdřív teď mi pozlobila převodovka takže to vypadá na kompletku. :(
Špalíkovač je na 80mm surového měkkého nebo 60mm suchého měkkého nebo 55mm suchého tvrdého. Nože na jedno nabroušení by měly vzít 200-500m3 špalíků, ale záleží prej dost na čistotě.
Jinak je dost těžký což mě dost mrzí :/ má 380kg.

Vůbec nevím co to může být zda je to kolo nebo ložisko, ale převody a převodovka funguje v pořádku až na náhon, ale vypadá to spíše na kolo bohužel. :(
V létě budu sundávat kryt převodovky sám jsem zvědav.
Když to začalo mlátit bylo co cítit i na páce, kde se zapíná náhon a dělalo to pouze když byla zátěž, ale po štěpkování tych 90kg setrvák bohatě stačil, aby to začalo mlátit. :'( Hlavně když už jsem začínal neco v tom při roztáčení cvakalo a ty rázy to dokončily. Snad to bude "jen" ložisko.

Vlečka je super, ono to s těma 28 neni zase taková hrůza, trošku to tlačí na nápravu, ale říkám si že to je ve prospěch aspoň to tolik nehrabe. Uvidíme do budoucna možná zkusím nějaké jiné kola. :)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 z Valach

#649 Nový příspěvek od Jaro25 »

Paj-ka je za 25-ku rozmerovo a hmotnostne super vlečka. Je pravda, že by mohla byť nižšia, lepšie by sa nakladalo a ak by bol záves vo výške osi kolies, alebo mierne pod, nemalo by to tendenciu zdvíhať predok. Ale ja na nej vozím 3,5 - 4 PRM tvrdého a často aj čerstvého , teda ťažkého dreva, záves mám mierne nad osou a ešte nikdy som nepocítil problém s odľahčovaním nápravy. Ale zvyčajne mám 100 kg závažie vpredu. Čo sa týka kolies, tie originál pneu sú pomerne úzke a mne jedna praskla, ale bola hodne stará a tiež ten náklad značne prevyšoval predpísanú nosnosť. Na pôvodné disky ale pasujú pneumatiky z V3S-ky 8,25x20. Pätka je rovnaká, ale celkovo má pneumatika väčšiu šírku a trošku väčší priemer. Pod blatníky to síce natesno, ale vojde. No a únosnosť je kus lepšia. Dokonca mi to PANAV schválil ako alternatívne pneu, tak ich mám aj v TP.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 z Valach

#650 Nový příspěvek od mihi »

K tomu špalíkovač a k prevodovke.
Myslím di že to bude kolečka čo je na vstupnej hriadele od spojky, ono poháňa kardan. Na jednom traktore to mám tiež zo špalíkovača KO....pravdepodobne vylomil pár zubov na tom kolese.
Však uvidíš keď zhodíš dekel prevodovky.
Ahoj
Mihi

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 z Valach

#651 Nový příspěvek od abushrek »

Právě přemýšlám i nad tím, že bych ji zkusil i zlegalizovat protože semtam jezdím po cestě a hlavně by se s tím dal vozit i matroš, stěrk, písek. Právě proto jsem bral Pajku včerně vzduch. brzd. Každopádně uvidím jak to bude všechno.
To si mě nepotěšil :/ no budu to muset dát do pořádku jestli bylo ložisko KO tak to mohlo vylámat zuby a teď už je KO komplet vývod no :( jakmile dodělám dílničku tak se na to vrhnu potřebuji ji eště obít abych měl nějaký ten komfort. Už se těším na špalíkování chtěl bych v létě špalíkovat ale nevím zda to stihnu všechno.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 z Valach

#652 Nový příspěvek od mihi »

No nejde iba o to lozisko...

Ktovie ako predtým sa používal kardan, ak dostal zabrať tá zuby išli pápá..
Ale uvidíš až keď to rozoberieš...
Ahoj

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“