Z25A PO

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Blake
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 12, 2017 2:31 pm
Bydliště: Táborsko

Z25A PO

#1 Nový příspěvek od Blake »

Pozdravujem vsetkych 25karov,
tak som sa tiez nechal chytit carom tohto stroja, nejaky cas studoval, sledoval po internete rozne videa a popisky a nakoniec sa mi poradilo jednu 25ku dotiahnut domov.

Traktor mam kratko, takze ho zatial skumam, zistujem, studujem postupne toto forum, snazim sa ho dat dokopy, zamer je taky, ze by som ho chcel priblizit originalu, ale nie ako nalesteny vystavny kus na zrazy, ale ako pracovny pekny stroj, mne sa totiz velmi paci taka ta "pracovna patina" tychto strojov, ktore vyzeraju povodne a zaroven este pracuju.

Prikladam prve fotodojmy, po dorazeni domov, prisiel som na nom po vlastnej ose cez lesy, luky.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Blake dne stř srp 01, 2018 1:45 pm, celkem upraveno 1 x.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Z25A PO

#2 Nový příspěvek od mastnacek »

Gratulace, ten stroj vypada na prvni pohled, ze na nem moc prace nebude 8)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Z25A PO

#3 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj, vitaj tady mezi nama :) .Pěkný stroj sis dotáhl 8) moc pěkný.Doladit detajly ,umyt a nechat byt 8)
Libor :-)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Z25A PO

#4 Nový příspěvek od anton30 »

veru moc mu nechyba...vyfuk, volant, dynamo, sedanu zozenies a bude jak lusk. a navyse tie zadne gumy ...no parada 8)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Z25A PO

#5 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tiež sa pripájam ku gratulácii, aj keď určite s ním bude nejaká práca. Ale základ je to nad mieru dobrý.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Z25A PO

#6 Nový příspěvek od rosch8 »

Vitaj na fore.
Slusny traktor, moj bol v ovela horsom stave...
skoda tych odrezanych blatnikov vzadu...
Skrinka na naradie je tiez nejaka poprerabana.
Uvidis, ked skontrolujes prednyu napravu, brzdy, hlavne pravu stranu a celkove motor...
Prevodovku by som kukol tiez, ci su vsetky zuby...

Ale velmi slusny zaklad...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Z25A PO

#7 Nový příspěvek od mihi »

Vitaj medzi nami.
Užívaj si vozenie. Keď niečo budeš potrebovať píš sem,tu Ti radi poradíme. Kúpil si slušný stroj, ako ide motor??
Maj sa
Mihi

Uživatelský avatar
joke25
Příspěvky: 149
Registrován: ned led 06, 2013 5:18 pm
Bydliště: Skalica

Re: Z25A PO

#8 Nový příspěvek od joke25 »

Aj ja gratulujem - sympatický traktorík :) Nech Ti slúži a robí radosť!
Ako si kto ustelie, tak sa bude vozit...
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=50436

Uživatelský avatar
bobby
Příspěvky: 262
Registrován: stř dub 25, 2012 11:13 am
Bydliště: Lhotka

Re: Z25A PO

#9 Nový příspěvek od bobby »

ahoj, piš a foť.. budu sledovat 8) :)
Řidiči traktoru není dovoleno, aby při jízdě v koloně udržoval menší vzdálenost než 30m mezi jednotlivými traktory...
koukni na nějaká videa - zetor25lh

Blake
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 12, 2017 2:31 pm
Bydliště: Táborsko

Re: Z25A PO

#10 Nový příspěvek od Blake »

Dakujem za privitanie a pozitivne ohlasy, potesilo ma to:)

Aby som zachoval chronologiu jak to vsetko prebiehalo, tak prve co mi hned po prijazde domov nehralo, bolo to, ze traktor pocas volnobehu bezal na prilis vysokych otackach, neslo mu ubrat a nechcel zdochnut ani po uplnom ubrati plynu.

odkaz na video jak mu neslo ubrat:
https://photos.app.goo.gl/KNtzvoFyFqnDjhzK7

Zacal som tym, ze som dal spravit regulator, ktory bol v zalostnom stave, hlavne uchytenie tych pruzin, ktore si zili vlastnym nenastavenym zivotom. V ramci rozobratia regulatoru sa rovno urobilo aj cerpadlo, po tomto zasahu zacala 25 hned priast ako kocur, takze si to krasne bubla na nizkych otackach.

Napadlo ma este zosnimat to v spomalenom zabere a zvuku, mozno som si od toho sluboval nejake zistenie, ale nezistil som nic:) prikladam video iba ako zaujimavost jak mi hadze remenica na vodnej pumpe a mam povoleny remen na altiku, ktory nedobija
https://photos.app.goo.gl/AqU1HYwDrRV3xRRn8

momentalne jazdim v mode bez kapoty, aby som sledoval co a jak sa deje s motorom
Obrázek


Mam v plane najprv vychytat motoricko, mechanicku stranku traktoru a potom sa pustit do roznych detailikov a vizualu.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Z25A PO

#11 Nový příspěvek od Jaro25 »

Zvuk to má celkom pekný a mne sa to hádzanie remenice na videu nezdá nejaké tragické. No každopádne by som odporúčal spojazdniť termostat.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Z25A PO

#12 Nový příspěvek od Heroldak »

Vítej mezi námy, at ti zetůrek šlape a opatrně at nedopadneš jak já, taky jsem chtěl jen lehce a zachvilku bude celej repas-)))

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Z25A PO

#13 Nový příspěvek od anton30 »

ja som tomu mojmu kultivaku tiez nechcel moc dat. majitel mi hovoril, ze motor je po GO a vraj len vodnu pumpu treba urobit. prevodovka nehucala. a nakoniec z toho je komplet GO. ale nestazujem si...je to uz asi moja diagnoza..a mozno nas tu je takych viac :) vela zdaru

Blake
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 12, 2017 2:31 pm
Bydliště: Táborsko

Re: Z25A PO

#14 Nový příspěvek od Blake »

Zatial si hovorim (asi ako vacsina) ze sa nebudem pustat do velkych veci a robim iba to najnutnejsie, je pravda, ze prevodovka mi huci, ale nikdy som nepocul iny stroj pre zrovnanie.

Dalsiu vec, co som urobil, bola oprava chladica, pretoze mal netesnosti+boli ulomene trne, ktore drzia v konstrukcii, tu je vysledok:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hned som to siel vyskusat a trochu zahriat, posielam nizsie odkaz na videa, v prvom videu je ustalena jazda na 4 prevodovom stupni do kopca, kde na konci (koho nebavi sledovat 3minuty jazdy, moze sa prekliknut rovno na koniec) teplota vybehla az ku 80tke. Poznamka: este nemam termostat (je v plane).

V druhom videu je len taka behna vizualna kontrola po zoskoceni z traktora, ci tam este vobec voda je :)

https://photos.app.goo.gl/jyhyVeFdZS7ZwDh98

Blake
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 12, 2017 2:31 pm
Bydliště: Táborsko

Re: Z25A PO

#15 Nový příspěvek od Blake »

Po vymene chladica sa mi zacal traktor prehrievat, ale chladic bol studeny, takze som to tipol na vodnu pumpu, a bolo tak.

Vodna pumpa dosluzila, odtrhol sa hriadel od toho kolecka s rebrami, tym padom voda necirkulovala.

Dal som ju na repas (repasovany diel za moj poskodeny, firma BVM) a uz fungujem znova pekne na 60-80C (zalezi na zatazi)

Premyslam nad jednou vecou a tou je preplach vodneho systemu, ma to cenu? Chladi to dostatocne s tym, ze tam nejake usadeniny a kamen je.
Hovorim si, ze by som tam akurat nalial fridex a nepreplachoval nic, nejakym octom a pod., bojim sa totiz, aby mi neprezralo veci, ktore by mohli mat za nasledok unik oleja do vody atd...

Co myslite?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“