Srdcová 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Srdcová 25K

#886 Nový příspěvek od rosch8 »

My lejeme do stlpovej vrtacky v praci prevodovy PP90. A je to uz dobrych 12 rokov a ide kazdy den. Uplne v pohode.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Srdcová 25K

#887 Nový příspěvek od Veteranista! »

8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Srdcová 25K

#888 Nový příspěvek od kenybz »

v návodu je srovnávací tabulka olejů a najdi tam shel a podle starého sheláckého označení najdeš ekvivalent
ináč já leju do strojů skoro všude OLJ 46 ani to pp 90 by nevadilo ale může se stát že bude tak hustý že ho pístové mazací čerpadlo nenatáhne olej pp je vhodnější pro mazání rozstřikem né pro mzání pomocí rozvodu a čerpadla
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Srdcová 25K

#889 Nový příspěvek od kenybz »

no ten velký několikatáckový kolotoč jsem ještě nedělal
tácky přivaříš k trubce a otáčením celého kolotoče si najdeš správnou pozici
já mám dolu ložiska z nápravy vozíku i s domcem a konec trubky je osoustružený a osazený a celé je to v tom vsunuté místo původní osy kola...pokud budeš mít stojan někde v rohu tak můžou být dveře zakružené a jezdit po oblouku jak u sprchového koutu....do tácků můžeš skladat za sebe sady např vrták výhrubník výstružník...na kraj tácku si napíšeš rozměr
zatočíš na příslušné číslo vytáhneš a pak zase uklidíš...je to z 5mm plechu pálené laserem DXF soubory pro vypálení mám
v spodním tácku jsou díry pro morse 3 a 4 a v horním pro morse 1 a 2 poslední tác je jen kruh jako stojan, a aby to bylo stabilní, protože to jezdí ven po lineárním vedení tak je nejspodnější tác přišrubovaný
pokud bys dělal stojan třeba z 5-ti tácků, tak by bylo vhodné ukotvit a dát na ložisko i horní konec trubky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Srdcová 25K

#890 Nový příspěvek od Jaro25 »

K tým olejom, našiel som ruskú stránku o olejoch a tam som podľa ich označení a viskozity (25-35 mm2/s) vydedukoval, že ekvivalentom by mal byť napr. olej OL-J32 od Paramo. S tými viskozitami je trochu problém, lebo kedysi sa merali pri teplote 50°C a dnes je to pri 40°C. Ale takto by to malo byť dobre. Ja som tam tiež hľadal oleje do obrážačky, lebo tiež som poriadne podľa návodu nevedel.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#891 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Jardo, s malým zpožděním, ale to také tvé slohy se zájmem čtu.
Dobrý kup, ať slouží a uděláš na ní kus práce. S olejem neporadím.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Srdcová 25K

#892 Nový příspěvek od pepa.traktor »

i já ty slohy miluji a nahlas píši pěkně makaš na dílně kolego ,vrtačka je pro doma k nezaplacení tento kus nábytku jsem si nadělil hned po 1 traktoru do dílny --- :potlesk: :potlesk:

a ted z druhého soudku máš velké plány co tam vše dáš ale jsi limitovanej prostorem a o tom něco vím 9x20 m a taháš a taháš a pak už mám jenom na parkování 2 místa místo 4řech :smich:

už jsem si tam rozdělal a půjdu se modlit do dílny v neděli já neznaboh :pohlavek: -chtěl jsem jet porážet do lesa a ono prší tak jedu náhradní program


jen tak dál budu a sleduji to tu :potlesk:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#893 Nový příspěvek od Bellian »

JeŠtě jednou díky všem, tak já teda budu občas psát jak postupuji :) .

Jaro díky za dohledání oleje OL-J32 od Paramo 8) .

Kenybz pošlu SZ ohledně těch dxf.

Míro můj přistup k netu je hodně nepravidelný a přes mobil se mi nechce to hledat. Mám popravdě v plánu do dílny i menší ntb, který už mám zamluvený, ale ještě bych tam chtěl dat ssd, jinak bych u toho ztratil nervy a to se u mě projevuje dost špatně.

Pepa jo prostor je v háji to vím od začátku, ale je to zase daň za vytápění. Popravdě jsem ani neplánoval to jako garáž, chtěl bych za barákem postavit stání na dva nebo nejlépe na tři traktory. Jenže když se do toho pustíme s tatou sami, tak je to zase minimálně rok práce. Zvažoval jsem i možnost to nezdít a udělat dřevěné, ale údržba prken, však to znáte. Nebo je i varianta omlátit to deskama a natáhnout lepidlem, no uvidím, raděj nad tím ani nepřemýšlím, neb by mě jeblo.

Nakonec jsem nastříkal kamna, známýmu zbyla střibrná do 600°C, tak jsem to stříknul, vypadá to celkem dobře. Jen ty moje sváry vynikly :red: . Museli jsme to zakurtovat, páč nám to po cestě z dílny málem spadlo na hlavu, jsou sice těžké, ale vysoké.

Obrázek

Obrázek

Stvořil jsem menší dárek pro strejca k 60, z toho co jsem našel okolo ponku. Asi mě teď proklejete, ale řeknu vám z čeho jsou ty tvarované věci, je to ehm rozřezaný znak Zetoru. Nechal jsem si ho jen tak na zkoušku vypálit z 1,5mm plechu, abych viděl, jak se bude hodit do dílny. Stejně jsem ho měl v plánu vyhodit, tak jsem ho alespoň použil :red: .

Obrázek

No a poslední věc přijela sestra z Prahy a dovezla ty nástroje. No prostě luxus, trochu jsem to rozložil. 90% je toho nového. Přidal tam i nějaký radeco nože a kovaný. Ani jsem to vše nezkoumal, ale jsem spokojený za ty peníze. Pán jim ještě říkal, že se toho nemohl zbavit, ale asi to jen poptával po známých, protože pochybuji, že by na netu po tom za ty prachy někdo neskočil.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Srdcová 25K

#894 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Neboj aj ja ta špehujem :smich:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#895 Nový příspěvek od Bellian »

Jaj i ty Pavle tak to jsem rád. často si na tebe vzpomenu, když vidím 5611, bez tebe bych to tenkrát dohromady dával hodně těžko :friends: :friends: . 5611 šlape jako hodinky. Čeká mě 7211 tak si připrav nervy, až budu otravovat :help: :help: .


Minulý týden jsme byli doma, tak jsme se pustili do podhledů. Jak jsem psal vyhodnotili jsme jako nejlepší volbu to natáhnout fasádou. Tudíž nejdříve podbít, pak polystyren, pak perlinka a lepidlo a nakonec fasáda.

Krok první, lehce jsme ohoblovali prkna + hranolky a 2x natřeli proti škůdci.

Obrázek

Poté jsme stvořily konzolky (nutno zadlabat do sebe, jinak to nevycházelo), na které se budou šroubovat prkna. Krokve byli relativně přesné, ale i tak jsme natáhli šňůrku a usadily konzolky do ní, aby nám krokev nekoukala pod konzolu.

Obrázek

Obrázek

A připevnily prkna. Vzhledem k dobře srovnané zdi, nám to prkno dělalo u zdi 2-3mm na 4m, což je lahoda :) .


Pak přišla nejhorší část, jak vyřešit prkno z čela. Problém je, že přesah střechy a usazení rýny, bylo teď tak akorát a mi tam museli dostat 2,5cm prkno + 2cm polystyren + perlinka a fasáda. To se tam prostě nevlezlo.

Tudíž jsme prkna usadili, mezi krokve, takže další měření a tady byli některé krokve o 0,5-1cm delší. řezalo se to ze střechy, takže na ty podmínky relativně dobrý. Nakonec jsme museli vzít pilu a konce krokví ořezat, samozřejmě, jsme škrkli do hřebíků co drží háky na rýnu. Dodělali jsme další paklíky a přidělat prkna mezi krokve.

Obrázek

Nyní polystyren, na podhled tl.3cm pěna + šrouby a na čelo 2cm + šrouby. Tady už to šlo celkem bez problémů.

Pak jsme se vrhli na druhou stranu

Obrázek

Já jsem doděla rohy + perlinku, abychom mohli vrátit rýny

Obrázek

V mezičase jsem ještě udělal kousek Štítu vzadu, tak jsme to podbyl voděodolnou překližkou a celé natáhnul lepidlem + perlinkou. Na šikmé střeše + vítr, no prosté lahoda, tak jak to má každý rád :) .

Obrázek

V neděli jsem po cvičáku neváhal a protože bylo hezky, tak jsem natáhnul jeden podhled perlinkou + lepidlem. A v pondělí jsem dodělal druhý podhled.

Obrázek


Taková drbačka, škoda, že jsme nad tím nepřemýšleli už dříve, při dělání střechy a neprodloužily plech o cca 5cm, pak by to bylo vše jednoduší. Zároveň jak jsem psal, vyvarujte se rad přimázni to žlicou a jdi od toho, na toto slovní spojení jsem dost alergický, protože v 99% případů se vám to vrátí a pak vám tam nebudou sedět další věci. Nejsem zedník, ale i tak jsem byl schopen postavit zeď 8x3,7m rovně a vyomítat křivé zdi z 6-8cm na 0,5cm z toho plyne, že to zvládne každý. Pokud se něco udělá jen aby to bylo hotový, tak se vám to stejně vráti, a budute se stím drbat o to víc.

Jinak v úterý pršelo tak jsme přivezli menší hračku, ale asi to byl krok vedle a neměl jsem to kupovat, no uvidím kolik na tom tratím, musím to ještě překousat, pak vám řeknu co to je.

V středu jsme měli dovolenou, počasí přálo, tak jsme usadily kamna a zatopily, aby se vysmrděly.
A postavily lešení do štítu a začali dělat podbití tady. Naštěstí už bez konzolek, takže to Šlo celkem rychle. Jen jsem tam plánoval 3cmm polystyren, ale ten už moc vykukoval, tak jsem musel ve čtvrtek koupit 2cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bohužel včera byl tak silný výtr, že jsem nalepil 3 tabule a musel jsem utéci, i žebřík mi to zfouklo z lešení.
Postavily jsme tedy alespoň vrtačku, už tam ležela 14 dní. Musím se poptat, jak se zkoušejí kočky, mám z té naší špatný pocit, vždycky v ní lupne a poposkočí, řetěz je troch omletý a v tom spodním kole se nějak kouše. Jinak zvedání proběhlo celkem v klidu. Musel jsem tatu přesvědčit, ať to zvedáme jak je na fotkách a těžiště leží co nejpřesněji pod osou traverzy. Tady by se asi prd stalo, na traverze jsou navařeny T kusy a zalitý ve stropě, ale přeci jen na klopení je zbytečné to namáhat.
A taky pozor jak je to skoro v kolmé poloze, tak se zhoupne, podložil jsem pod to prkna a pak už jen lehce rukou dotlačit a az se přebrkne, tak začít spouštět. Přeci jen nějaké moc velké rozhoupání 1t břemena v těchto podmínkách, není pro amatéry jak jsme mi žádná sranda.

Obrázek

Obrázek


No tak to je asi vše :co?: :co?: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#896 Nový příspěvek od Peter768 »

Si šikovný, paráda 8)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#897 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ty jedeš, moc pěkný. Přeju zdárné dokončení! Já už také finišuju, příští týden hodím nějaké info a fotky.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#898 Nový příspěvek od Bellian »

Počasí nepřeje, dělám tokové ty drobnosti, co neubývají a stojí hodně času, nemluvě že v 7 hodin je tma, takže dodělávám při baterce :( .


Tak jen takovou vsuvku, díky Kenybz jsem nechal udělat držáky na nástroje, jen jsem to zkusil doma v garáži a vypadá to dobře, mám sice v hlavě trochu jiný koncept (obdélníkové na ložiskách, vytáčených ze skříně), ale znáte to jak je to s časem, tak aspoň toto na zkoušku. Kdyby byl zájem, tak tyto časem někomu daruji.



Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Srdcová 25K

#899 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ty kola jsi musím taky nechat udělat, ať nemám na prasáka na sobě naházené.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#900 Nový příspěvek od Bellian »

Zase jsem to tu flákal

Dodělal jsem rám na dveře do štítu, koupil jsem origo hmoždiny do dutých cihel 10x90 a za čtyřech nedrží ani jedna, dodržel jsem přesně postup podle manuálu, fakt na prd. Dělal jsem i vnitřní rám, tak jsem to provařil pásovina a celé podmazal lepidlem, držet to bude. Mám i okapničky nad vratama a napenetroval jsem zeď proti vodě. Zároveň jsem dodělal krytí izolace u země pomocí polystyrenu, abych tam vytvořil hranu, kde bude skapávat voda, nemám nafoceno.

Obrázek


Dvě soboty jsme byly v lese, dám pár fotek. náklad nic moc, je to brouk, tak jsme to pak dělali va 4m a vezli hned na pilu, podařilo se nám to prodat do jedné firmy jako prokladky.
Tahal jsem to za 72 + část jeřábku, kde uvazuji lesácké řetězy z navijáku. Je to luxusní a rychlá práce.

První sobota

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Druhá sobota

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dřevo na palivo jsem hned nařezal a naštípal, naházel na káru a couvnul pod střechu, mám v plánu to brát na topení do dílny, je to sice nic moc, ale nemám čas to někam rovnat a pak plnit káru suchým.

Minulý víkend jsem byl na komunikačních lekcí se psem, to vás asi nezajímá jak si psi dovedou povídat a nebo v případě mého opičáka spíše šikanovat. Ale to byl ten pos..rany vítr a schodil nám v lese cca 50ks stromů. Takže docela zábava a samozřejmě v lese kde není brouk, prostě na dvě věci, včera jsem kecal s lesákem, tak u nás to odhadují na 40-50 tisíc kubíků dřeva co lehlo za víkend, jsou místa kde lehlo na jednom místě 1000kubíků. Těch 50k kubíků je plánovaná těžba v naší oblasti na 3 roky. Cena dřeva je víte kde a teď co stím budeme dělat. Alespoň to je v lese kde je rovina a né v těch prokletých kopcí, kde jsem byl naposled. Nikdy jsem si nemyslel, jak rád uvidím asfalt, potom co jsem sjížděl lesní cestý zafoukané lístím, kde se mi podařilo zahrabat i prázdnou vlečku, natož naloženou :D .

V sobotu vyrážíme, tak pak dám fotky, jak to vypadá :'( . A to jsem si říkal dodělám venku a do vánoc si odpočnu a budu šontat v dílně tu vrtačku a soustruh :321: . O takových drobnostech jako chytání potkánů, které se teď stahují, nebo zabíjačka, už se ani nezmiňuji.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“