Poradíte jaký traktor na malou farmu?

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#91 Nový příspěvek od sim111 »

Dobrý večer vospolok,
už dlhšiu dobu sa rozhodujem a premýšľam nad kúpou nejakého traktora samozrejme s TP na moje hospodárstvo. Hľadám traktor, s ktorým by som mohol obrábať momentálne asi 2 hektáre ornej pôdy (časom možno o niečo viac). takisto s ním plánujem voziť drevo. Všetky práce sa budú vykonávať na rovine takže s tohoto dôvodu a aj s dôvodu finančného rozmýšľam nad nejakým Majorom bez predného náhonu. V hľadáčiku som mal najskôr Zetor 6911, 6711 a im podobné staršie typy, no postupne som začal rozmýšľať aj nad Zetorom 7011 prípadne ešte novšími ale aj drahšími) 7211,7711. Náradie chcem ťahať klasiku 3 pluh, 2,5m kombinátor, sejačka + veci na zemiaky a 1osá vlečka.
S kúpou traktora nejako extrémne neponáhľam, výhľadovo tak do konca roka podľa financií a aktuálnej ponuky.
A samozrejme rozpočet okolo 6000E. Čím menej tým lepšie ale samozrejme nechcem kúpiť vrak, ktorých je plný Bazoš :D
Budem rád za akékoľvek rady a návrhy,prípadne typy na kúpu konkrétneho traktora 8) :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#92 Nový příspěvek od thovt »

Podrývák budeš potřebovat taky, zlepšuje hospodařením s vodou, rostliny mohou kořenit hlouběji.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#93 Nový příspěvek od Tech »

Souhlas, pokud nehospodaříš na pozemku kde je 20cm hlíny a pak mrtvina.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#94 Nový příspěvek od Matúš »

Načo podrývak, keď chce orať? Navyše máte pocit, že za traktorom typu 7211 aj nejaký rozumný utiahne?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#95 Nový příspěvek od DYK »

Já nééé :pc:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#96 Nový příspěvek od sim111 »

No ďakujem za postrehy ale v náradí mám jasno. Podrývak je skvelá vec to viem pohybujem sa v tomto sektore ale bohužial na naša maloroľnícke podmienky je to nereálne. Moja otázka skôr smerovala k výberu traktora zjednodušene Zetor 6911vs7011vs7211,7711 nejaké pre a proti prípadne konkrétne skúsenosti.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#97 Nový příspěvek od thovt »

Ptáš se špatně, podle druhu půdy se nakupuje příslušenství a traktor (KW) .
Pochybuji že koupíš nový traktor každy traktor po dvaceti letech potřebuje opravu .
Spíš se musíš zeptat prodavajícího kde traktor pracoval.
ps:Mít štestí při nákupu.

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#98 Nový příspěvek od sim111 »

pôdy mám stredne ťažké bez kameňov. je mi jasné, že nekúpim nový stroj a každý traktor má aspoň 2 majiteľa. Tu ide len o to na akú radu Zetorov sa mám zamerať.

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#99 Nový příspěvek od palobobo »

Podla mna na 2 ha ti staci aj hodne mensi ako 70ka zetor. Ja mam cca 1ha a traktor foton TE354. Pluh mam dvojak pn 252 taha ho oplne v pohode kultivator 1.8 metra. Dalsia vec co chces pestovat lebo 70ka zetor na medziriadkove obrabanie podla mna nic moc. Mam odskusane z fotonom ze stred kolies 122 idelane na roztec sadenia 60cm. Sadenie zemuakov jedna kolaj tam druha spet netreba ziadne znackovace. Aj nasledne kultyvacia a ohnanie na dva riadky naraz. Ak chces pestovat obylniny tak tak isto na dva ha staci malotraktor cca 30 koni.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#100 Nový příspěvek od Matúš »

No vidíš, ja mám 72 a nemám ani celý hektár :) Zemiaky s ním pestujem tiež, na stred kolies to má 140 cm a pneu 16,9 sa akurát vojde do riadku 67,5 alebo 70 cm.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#101 Nový příspěvek od oco13 »

V prvom rade napíš či to chceš ako koníčka či ako zdroj obživy. Ja som 2ha + 350 koreňov viniča zvládal s domarobeným dvojkolákom velkosti Variny.Ale neživilo ma to takže keď sa mi chcelo som robil, keď nie tak som išiel do roboty na nadčas. :typek:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#102 Nový příspěvek od thovt »

sim111 stačil by ti zetor 4011 nebo 6011 asi nechceš moc starý traktor.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#103 Nový příspěvek od Tech »

Jestli seženeš pěknou 70tku, tak bych ji upřednostnil před 6911, kabia je na 70tkách už solidní. Za předpokladu kloudné sedačky a v ideálním případě i nějaké klimy se v tom i celkem nechá dělat.

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#104 Nový příspěvek od sim111 »

Jasné, že to nechcem na obživu teda chcem ale je to nereálne) :D aspoň na Slovensku. mám to ako hobby + nejaké drobné privyrobenie ked sa podarí. to že chcem Zetora viem určite je to srdcovka. A lepšie je mať výkonovú rezervu ako ísť na doraz s menším traktorom. takisto chcem aj kabínu. :)
Oco neviem si predstaviť orať 2ha s 1osákom nechcem sa pritom úplne zodrať lebo už teraz mi všetci nadávajú nech sa na to vyserem :D

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#105 Nový příspěvek od palobobo »

Teraz si to povedal presne nejde o to kolko mas pola. Chces proste zetora a kupis si ho aj na 5arov. Ja som chcel najprv zetora 3011 ale sa zadarilo kupil som si noveho cinana na hranie. Niekto si kupuje motorky stvorkolky a ja traktor. A jedna vec co chces aj ty su papiere a SPZ u nas po tom celkom policajti idu a pokutuju. Po 2.5 roku mam ledva 200mh.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“