Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#46 Nový příspěvek od red.bill »

Že sem tak lezu a vy máte někdo někde oficiální lejstro ze zetoru z dřívějších dob, že šlo motory zaměňovat jak si kdo vzpoměl? Nebo vycházíte pouze z toho, že se tenkrát motory zaměňovaly? Vždyť se s nějakým přepisováním v JZD nikdo moc neobtěžoval. Zemědělství bylo protěžovaný odvětví takže se leckde zavřeli oči.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#47 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Když si prolistuješ přímo tohle vlákno,musíš ho najít. 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#48 Nový příspěvek od red.bill »

Vidím no cosi na první stránce. Taky když si to přečteš tak se tam odvolávají na nějakou vyhlášku podle který ty záměny byly možný. Platí vůbec ještě dnes ta vyhláška nebo je změněná a ten papír neplatný? S motorama to bylo všelijaký už před 12lety. turba oficiálně nešly dát nikam jinam než do 73. Ten zbytek byl taky nějak pofiderní co si pamatuju.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#49 Nový příspěvek od Lukashil »

zmatek v motorech bych pochopil, ale proč úřady zrušily zápis nápravy jako "výměnu součástky schváleného typu" ?
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#50 Nový příspěvek od pavel sk »

V minulosti v JZD JRD riesili tiez vymennym fondom. S tym prepisovanim sa vtedy fakt nezaoberal, ale vzdy to musela byt zamena za rovnaky tym. Ked sme kedysi chceli vymenu motora 7201 aby nam dali 7701 tak to nedali :tyty: O turbe ani nevravim. Vzdy dali len typ za typ. Dokonca aj u starsich kusoch kedy sme este mali 6701 a chceli sme 6901 na vymenu, tak nas poslali do prdele :-/ . Vzdy dodali len to co sme im poslali. Najlepsie ked nam na druzstvo raz davno volali ze nam havaroval traktor (Kristal 16145) niekde pri Novyc Zamkoch :D :D :D . My sme tadial traktormi v zivote neboli. Kedysi davno sa u nas menil jeden motor Kristal na vymenu. A ten pôvodny motor co sme im dali, potom po opraveni oni dali dalej niekde ku NZ. Policajti pri nehode vylustrovali podla vyrobneho cisla motora nase druzstvo lebo vtedy este brali VIN motora a nie podvozku :smich: :smich: :smich:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#51 Nový příspěvek od red.bill »

Podle mě se změnily předpisy nebo něco, dnes máš 2 možnosti. 1. výrobce prohlásí danou věc za náhradní díl a můžeš si to montovat jak je "libo" nebo 2. formou přestavby. Když jsem kolem roku 2015 řešil přestavbu 150liazu na 4x4. Zkoušel jsem v tedomu jestli by to nešlo jako prohlásit za náhradní díl a bylo mi sdělono, že to nelze, že se mění kategorie vozidla, jedině přestavba. Jak je to u traktorů nevim ale třeba něco podobnýho.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#52 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží v který době v 80letech se cpalo co zrovna bylo, nic se nepřepisovalo nikdo se tím nezatěžoval. U nás ve státním statku šli do go dvě 57 myslím do Jičína. V jaký přesně konfigiraci před go byly nevim ale vrátili se obě s 69motory, jedna špajsku 540/1000ot., půlky, myslím že i synchron 4/5 a motor vrtání 103 kde to sebrali netuším. Druhá špajsku jen 540ot., půlky, bez synchronu, motor jsem rozdělaný neměl tak vrtání nevím ale v boudě jiný štítek z 67. V 84roce šel do generálky do Žiliny polák C-385 a vrátilo se to se zetoráckou 80 a předkem.

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#53 Nový příspěvek od Stefekl »

Ahoj,

Zrovna se mi naskytla moznost koupit 6901 motor za dobre penize a chtel bych ho implantovat do svoji 5748, kde mam motor 5501. Psal jsem včera do Zetoru panu Šubrovi a dostalo se mi nasledujici odpovedi: "Zetor souhlas se záměnou typů motorů nevydává."

Resil jste nekdo v posledni dobe legalizaci jineho typu motoru?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#54 Nový příspěvek od Lukashil »

řešil a nevyřešil ani státní zkušebna ani ministerstvo dopravy ani vývojový ústav traktorů.............
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#55 Nový příspěvek od Roman »

Stefekl píše:Ahoj,

Zrovna se mi naskytla moznost koupit 6901 motor za dobre penize a chtel bych ho implantovat do svoji 5748, kde mam motor 5501. Psal jsem včera do Zetoru panu Šubrovi a dostalo se mi nasledujici odpovedi: "Zetor souhlas se záměnou typů motorů nevydává."

Resil jste nekdo v posledni dobe legalizaci jineho typu motoru?
Stejnou odpověď poslal i mě. Takže sem se zařidil podle toho a mám motor 6901 natypovaný jako 5702, když to tak chtějí.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#56 Nový příspěvek od Lukashil »

dokonce jsem se i informoval, pokud by si někdo například nechal do bloku 6901 předělat na motor 7201 třeba v renově atd.
a dostal bych na to potvrzení že ten motor je opravdu 7201
tak bez přepsání v zetoru stejně neeeeee :-/
Stydím se za tuto zem

Česťa
Příspěvky: 341
Registrován: čtv led 24, 2013 5:20 pm
Bydliště: Uh.hradiště

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#57 Nový příspěvek od Česťa »

Nazdar ve spolek,máte někdo ponětí jak je to s přestavbu řízení na hydrostatické,je nutné něco přepsat v techničák u?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#58 Nový příspěvek od Lukashil »

v TP není řízení uvedené, pokud to není udělané amatérsky, aby ti to vytknuli na stk, není žádný problém. :friends:
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#59 Nový příspěvek od red.bill »

No někde to problém je. Oficiálně zaměnit řízení nelze. Kamarád dělá na STK a jak jsme se tak bavili, bude to do budoucna asi celkem problém.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#60 Nový příspěvek od Lukashil »

a já se zase s kámošem na stk bavil a prej to nebude žádnej problém neboť výrobce určil toto řízení pro zetory tohoto konstrukčního provedení, a je určené pro přenesení veškeré potřebné energie k manévrování konkrétní soupravou.

tak a kde je pravda?
nikdy protože v bordelstátě levá ruka neví co dělá pravá ....
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“