Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Martin-Vysocina
Příspěvky: 149
Registrován: úte pro 02, 2014 9:31 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#31 Nový příspěvek od Martin-Vysocina »

Čau borci.
Pročetl jsem celé téma a dozvěděl jsem se velice cenné informace o Zetorech UŘ I. Já bych rád dostal nějaký informace o UŘ II resp. o modelu 8245/10245 dotáhl jsem ho ze slovenska odjetého do posledního dechu ještě ke všemu na maďarských papírech a při volných chvilkách ho dávám dohromady. Papíry jsem u nás nepřihlásil a bývalý majitel je odečtem z ceny koupě nechal u sebe ( http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=75469 ) tudíž stále sháním papíry bud na 10245 nebo 8245 nejlépe české aby tam tyto přepisy mohly být dodatečně zapsány.
Dotaz jestli je lepší shánět 102 nebo 82?
Dočetl jsem se že motory 8002 se dají zaměnit za 8004 což mě potěšilo, ale jak je to pak s přepisem do TP nebo je lepší číslo motoru vymazat? Dále mě zajímá jaké typy kol/pneumatik můžu do TP zapsat? Jak je to s pojezdovou rychlostí? co vím tak z výroby tyto stroje chodili i s 35km/h rychlostí jak je to tady s přepisem do TP? Dále dvouokruhové brzdy? Musí být zapsané v TP nebo ne? Díky za jiné postřehy které by se Vám z mého stroje na technický pak nezdáli.

Kdyby jste o někom věděli kdo má doma noty na tento stroj navíc ať mě kontaktuje na +420 776 842 774

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#32 Nový příspěvek od Roman »

A zkoušel to někdo řešit právně? V době výroby to bylo povoleny dle něčeho, tak proč to nejde dnes? Mám v úmyslu v této věci podat škodní událost na DAS, protože se cítím tímto jejich zákazem poškozen. Uvidím co v tomto případě DASka zmuže.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#33 Nový příspěvek od Lukashil »

no vyloženě jinak než komunikací s vedením zetoru ne.
samozřejmě zkoušel jsem autorizované servisy, zstátní zkušebnu, ministerstvo dopravy.
shodná odpověď

víme o zákazu zetoru nepomůžeme vám.... (samozřejmě jinými slovy asi tak na dvě hodiny telefonování)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#34 Nový příspěvek od Lukashil »

jenže myslí někdo v celém tom slavném eurozřízení na to, že jsem v tom traktoru vyrostl a mám k němu citovej vztah a jedinej důvod proč ho mám je ta nostalgie?
že prostě když nebude tenhle nebude žádnej (u mě)?
někdy už mám při tomhle vysvětlování slzy na krajíčku...
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#35 Nový příspěvek od Lukashil »

něco je připraveno jako záložní plán :friends:

o nápravu nejde, těch 30 000 jim dám je to koníček tam se prachy nepočítaj i když to rozpočet bolí.

těch 30 000 bych dal i za přepis motoru ale nejde nejde.
hold budu muset motor oželet, ale kvůli tomu to neřeším.
jen se mi nelíbí arogance a ukazování moci ze strany firmy zetor.
stejně tím větší tržbu neudělají.
jak už jsem řekl.

překupníci si poradí s bruskou a raznicema.
my si stejně nový traktor dovolit nemůžem
a podnikatel by si stejně raději koupil nový než investovat do 30letého 100 000 na přestavbu

nemám pravdu?
Stydím se za tuto zem

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#36 Nový příspěvek od honzasl »

Tady přeci nejde o žádnou aroganci, nebo neochotu. Pokud dá fabrika někomu papír, že si doma může přestavět traktor, pak nese odpovědnost za to, že po přestavbě bude traktor bezpečný, jako když vyjel z fabriky. Můžete mi nekde říct, proč by to dělala?

Když se k nám do fabriky ozve někdo s 30 let starým jističem, že by si chtěl udělat go, my mu můžeme dát leda cenovou nabídku na nový s retrofitem. Ale nikdy nedame svolení sahat do střev starého vraku. U novější, dosud vyráběné produkce dovolíme opravu, ale jen v naší dílně. Tak to je, chráníme si hlavně vlastní prdel.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#37 Nový příspěvek od Lukashil »

nese zodpovědnost?
tak proč i v tom papíru na zápis předku je věta e ten kdo přestavbu provádí, považuje se za výrobce a nese veškeré následky přestavbou vzniklé???
tam myslím že se zetor uchránil dokonale tak o co ještě jde?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#38 Nový příspěvek od DYK »

Ty seš taky jistič!!! Ten třicetiletý bude asi starší než ty, že? Traktory UŘI byly konstruovány právě s tou možností záměny dílů!!!! To nevíš? Dřív to byla přednost, teď se nějakej dráteník vzbudil a vymyslel pičovinu. Když je řeč o záměně motorů Zetor, nikdo si tam nechce dát motor z trtabanta!! A přední náprava scháleného typu není - nebyla problém stejně jako změna řízení schváleného typu. Jen se to dopsalo. Hold se našel kašpar, co z toho udělal problém.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#39 Nový příspěvek od honzasl »

Jenže ta záměna dílu byla výhoda určená pro Zetora, která mu ušetřila prachy v konstrukci a výrobě. Na nějaké prestavby po x letech to určené nebylo.
A pokud se v lejstru Zetor zbavuje odpovědnosti za tu přestavbu, pak nevím, k čemu to lejstro vlastně je. Pokud se nekdo stane výrobcem přestavenych Zetoru, at si vybeha zkušebnu a vsechy certifikáty a vesele vyrábí přestavby.

Nejsem blbej a chápu chlapi, co vás sere. Ale prostě je doba, kdy musí nekdo nést odpovědnost a musi ji unést. Zetor u jsou prostě prestavby putna,

Mimochodem, u nás v Jzd mi vyprávěli, že když v 80. letech chdili nové uř1, že většinou prisel traktor bez predku a naprava se na nové traktory montovala prvni zimu v dílně.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#40 Nový příspěvek od DYK »

Prosím tě o čem pořád píšeš? Jakou zkušebnu a certifikáty? Jediný co mu může chybět je BOZP. Lidi si chtějí na traktor montovat dávno odzkoušený a certifikovaný věci!!! Každej vyučenej opravář zemědělských strojů či automechanik je oprávněná osoba pro jejich montáž. Asi ne zcela a správně chápeš i tehdejší myšlenku s UŘI, která mohla zaniknout až tyto stroje zmizí. Najdi si dobové texty o záměru a výhodách UŘ a pro koho vlastně!!! A ta dnešní zodpovědnost? Myslím, že právě dneska nikdo za nic zodpovědnost nenese. Jen kecá. Nemusíme chodit daleko!! Současný vlastník značky nemá žádnou odpovědnost ke značce. Pokud jí v průběhu let neškodil, určitě ji nikdy nepomohl a už vůbec ji nebudoval. Jejich jediná starost je, aby jim nadívala kapsy a tak v tom kličkují jak se dá.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#41 Nový příspěvek od honzasl »

Lidi si chtějí na traktor montovat dávno odzkoušený a certifikovaný věci!!!
Ok, pokud je traktor schválený k provozu s možností si vyměnit si třeba přední nápravu za hnací, tak není potřeba, aby k tomu pohrobek výrobce vydával nějaké lejstro a úřad má bez keců zapsat změnu, resp. traktor má projít stk bez potíží. Ale úřad to neudělá - proč? Protože to považuje za zásah do konstrukce a chce papír od někoho, kdo řekne: Nesu odpovědnost za přestavbu. Nese "vyučenej opravář" odpovědnost za zásah do konstrukce? Dá mi papír, že přestavba je OK? Je pojištěnej?

Jasně - papír je k ničemu, když mechanik je lempl. Jenže když někdo pošle v tom traktoru zaměstnance a tomu se něco stane, kdo nese odpovědnost? Mechanik a nebo majitel traktoru? Nebo STK, nebo Zetor?

Mezi soukromými osobami je to samozřejmě fuk. Jakmile je tam někde nějaký zaměstnanec, nebo třetí osoba, pak přijdou komplikace. Viz spadlá nákladní lanovka s lidmi v Krkonoších. Posrali si to ty lidi, co na ni lezli, ale vinu soud dal na majitele, že jim měl nohy zpřerážet, než na to vlezli.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#42 Nový příspěvek od Lukashil »

tak za mě jako poslední štaci traktor bez SPZ než novej....
policista pokud se k němu člověch chová slušně z toho udělá 10 000 7 bodů a zákaz řízení podmínečně.

furt menší zlo než splácet 850 000....

a v případě nehody už se musí prokazovat příčinná souvislost, to znamená že i bez značek pokud to bylo tovární, svítilo to, brzdilo to a řídil to řidič s papírama a nebyl pod vlivem, tak z tebe bezdomovce nebo vězně neudělaj....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#43 Nový příspěvek od Roman »

Tak po měsíci od kontaktování pana Šubra v Zetoru mi přišlo kladné vyjádření k zapsání alternativních kol 7,5-16; 16,9-28 a 12,4-36 a mužu v klidu na úřad je nechat zapsat do TP :) :) :) za 6050kč, nekup to.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#44 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Gratuluju.
Jen tak pro zajímavost,jaký gumy máš napsaný na předek v originále??Já myslel že 7,5x16 jsou na 57čce z výroby. :shock:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#45 Nový příspěvek od Roman »

V techničáku sou standartně 6,5-16 a 14,9-28.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“