Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#1 Nový příspěvek od ágéem »

Záměny motorů a jejich přestavby jsou nezbytné v takových případech, kdy již nejsou ve skladech obchodních organizací k dispozici ty konstrukční skupiny, které byly sériově montovány v dřívějších letech, ale které lze bez problémů nahradit uzly vyráběnými v dalších modernizacích nebo ve stávající sériové výrobě.
záměny2.jpg

ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MOTORY ZETOR - záměny a přestavby

#2 Nový příspěvek od ágéem »

Přestavba atmosférických motorů na přeplňované
První pokusy o přeplňovaný motor UŘI byly činěny se Z 7201 na přelomu 80.a 90. let minulého století. Ale první „oficiální“ přeplňované motory byly Z 5201T a Z 7701T. Obecně lze tedy říci, že pro přestavbu na „turbo“ jsou vhodné 3 výše uvedené typy - Z 5201, Z 7201 a Z 7701. U nich lze totiž původní vstřikovací čerpadla seřídit na parametry potřebné pro přeplňovaný motor. Nejkrajnějším řešením je pak výměna za originální čerpadla používané u sériových turbo motorů. Vstřikovače je třeba též seřídit, resp. vyměnit. Jen tak lze docílit požadovaného výkonu a optimální spotřeby.
Pro přestavbu je ještě třeba použít vložky, písty a hlavy určené pro přeplňované motory. Ty původní rychle odcházejí - vyšší tlaky i teploty ve válcích! Co se týká klikového hřídele, měl by být nový nebo max. 2.přebrus - vyšší namáhání. Samozřejmostí je výměna předního víka /odpad oleje z turba/, dodání turba a potřebných potrubí /sání, převodní potrubí a výfuk/. Jako vhodná se jeví i výměna chladiče za vetší z motorů Z 7301. Celkové náklady na potřebné díly pak vychází na cca 30.000,- Kč. Po smontování je nutné motor seřídit, nejlépe na zkušební stolici.
Jak se zvýší výkon? U Z 5201 z 32 na cca 39 kW, u Z 7201 z 44 kW na cca 52 kW a u Z 7701 z 49 kW na cca 55 kW . Zvýšení výkonu je však kompenzováno zvýšenou spotřebou PHM o cca 12 - 14 %.
Více možno na prodej@agm-agromotor.cz .

ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MOTORY ZETOR - záměny a přestavby

#3 Nový příspěvek od ágéem »

jano píše:Aká je možná náhrada za motor Z 8002.12 (ZŤS 102 45) ?
Podobně jako Zetor V ČR, vydal i slovenský výrobce traktorů povolené náhrady motorů za sériové.
Pozn.: Motory s označením 8004, 8703, 8604 jsou unifikovaná řada IV (UŘ IV).
Přílohy
záměny_k.jpg

ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MOTORY ZETOR - záměny a přestavby

#4 Nový příspěvek od ágéem »

trago105 píše:Mám 70tku a časem budu měnit motor. Chci tam dát motor ze 77. Jaký je rozdíl mezi motorem 7701 a 7702 ? A když ho budu měnit, jak mam postupovat (myslím legistativa)?
Rozdíly již byly zodpovězeny, tak k té legislativě. Nejnovější informace přímo od pramene - VUTR Brno. Cituji:
K záměnám motorů se vyjadřuje výrobce traktorů na základě žádost zaslané poštou, nebo mailem.
Žádost musí obsahovat typ traktoru, typ motoru starého, VIN traktoru, typ ( v. č. ) nového motoru, rok výroby traktoru.
Uvedená data, včetně adresy majitele traktoru, zaslat na adresu : Vývojový ústav traktorů, a. s. , Trnkova 111, 628 00 Brno, nebo na mail: msedaj@vutr.cz. Vypracování stanoviska výrobce je zpoplatněno.
S tímto stanoviskem se dostaví na příslušný dopravní odbor, který zapíše změnu do TP.

Tolik k současné legislativě, pokud máte někdo zkušenosti z praxe napište je sem. :D

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#5 Nový příspěvek od Krcaka1 »

V lednu 2013 vydal Zetor oficiální stanovisko k záměnám, výměnám, legalizaci traktorů staršího data výroby. V tom to dokumentu je detailně popsáno vše co se tu několikrát řešilo na fóru a vznikaly dohady. Už je to jednoznačně dané.
Smůlu mají ti co chtějí legalizovat traktory dovezené ze zahraničí jejiž datum výroby je nižší jak rok 1972, už jsou pouze na ND.


Jen musím upozornit, že pro doplnění údajů do TP či změny v TP se musí zažádat do Zetoru, tohle stanovisko je pouze informativní a všeobecné.
Přílohy
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_1.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_12.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_13.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_14.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_15.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_16.jpg
Zetor_Tractors_z_m_ny_n_hradn_ch_d_l_7_17.jpg

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneum

#6 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Oficiální tažné zařízení--

http://www.bystron.cz/zavesny-vozik.php

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#7 Nový příspěvek od gbelec petr »

Ondro kontaktuj tohoto pána..
#
# S pozdravem
#
# Ing. Martin Kukla
# Zetor Tractors, a.s.
# Trnkova 111
# 628 00 Brno
# tel. 533 430 368
# e-mail: mkukla@zetor.com

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#8 Nový příspěvek od frturek1 »

Takze tohoto pana sem kontaktoval s dotazem na zapsani predni tezke napravy do tp a topto odpoved
Dobrý den,


K vyslovení souhlasu výrobce a dodání ZTP je třeba předložit:
- Žádost o souhlas výrobce (stačí takto textem)
- Fotokopii stávajícího traktoru
- Foto traktoru
- Foto výrobního štítku
- Foto vyraženého výrobního čísla na vaně přední nápravy (nad pravým předním kolem)
- Úplnou fakturační adresu žadatele.

Následně vám bude vystavena faktura na částku 25.000,- Kč + DPH. Po jejím uhrazení vám budou zaslány požadované dokumenty nezbytné k zápisu do TP.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#9 Nový příspěvek od Rolník74 »

gbelec petr píše:nesekl-nepřidal jednu nulu???? :shock: :shock:
Po mě chtějí 10000,-plus dph za techničák na sekačku na trávu na Z7211.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#10 Nový příspěvek od maršl »

tak tak jak pisete, ja delam dovoz a potrebuju kopii TP a pan subr my rekl 10 tisi plus dan a proc tk velka castka, ze aby zetor prodal vice novych traktoru... kdyz sem to slysel, tak jsem se jen poradne nasral, takze tech 25 tis, je klidne moznych....

Ondro, zajdi na dopravku a zeptej se tam. ja sem ptal u nas na STK a dopravce a delaji to na zaklade toho prohlaseni, ktere vydal zetor a staci jen rict, ze si vymenil motor, zapisi za jaky typ, a zaplatis kolek. Na stk je zajima pouze typ motoru
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600


Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#12 Nový příspěvek od Viťa1 »

Pochopil jsem správně že když předělám traktor ze 7x11 na 7x45 a chci to zlegalizovat musím zaplatit zetoru schválení za 25000kč.jinak mi to nikdo nezapíše do tp?
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán


kybl
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: mestecko trnavka

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#14 Nový příspěvek od kybl »

Rolník74 píše:
gbelec petr píše:nesekl-nepřidal jednu nulu???? :shock: :shock:
Po mě chtějí 10000,-plus dph za techničák na sekačku na trávu na Z7211.
Po me chteji 5000+Dph za preklalifikovani pracovniho stroje(Z 7211 -prikopova sekacka porostu) na traktor

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

takze dnes sem se byl zeptat na urade ohledne zmeny zetoru 7711 na 7745, neni problem podklady ze zetoru maj, za 50 kc mi to prepise v technicaku

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“