Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#76 Nový příspěvek od ackar »

Zaznamenali jste tento dopis od Zetoru?
https://mdcr.cz/getattachment/Dokumenty ... lang=cs-CZ

Jestli náhodou někdo nezjišťoval, zda se něco ohledně motorů a náprav nezměnilo.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#77 Nový příspěvek od Lukashil »

nezměnilo, naopak obeslali tím všechny registry v republice, aby nikdo nemohl chodit se starým lejstrem.
i zde mezi námi jsou tací, co se s tím museli všude chlubit.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#78 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Alespoň víme, na koho ze Zetor u se obrátit. Bohužel jejich vstřícný postoj bude přímo úměrný poplatkům.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#79 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím chlapi, chci se zeptat jestli jste náhodou nebyli teď někdy v Agromotoru, jak to vypadá s firmou, protože jsem čučel na stránky a jsou pozastaveny opravy motorů Z25 atd.

Ptám se z důvodu, protože mě láká tam jít dělat, nabízejí práci, tak proto se ptám jestli nemáte nějaké informace.

lukino12111
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 02, 2015 11:05 pm
Bydliště: Veľké Ludince

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#80 Nový příspěvek od lukino12111 »

Zdravím kolegovia, obraciam sa na Vás s otázkou či nemá niekto skúsenosti s traktorom ZETOR 2023 prestavaným na kolesový, čiže je to v podstate 2011. Jeden je tu v mojej dedine na predaj, ale neviem čo od neho čakať, či je to dobrá voľba takáto prestavba. :hm:

Tu je foto traktora: https://prnt.sc/rxinbl

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#81 Nový příspěvek od MeNadruhou »

lukino12111 píše:Zdravím kolegovia, obraciam sa na Vás s otázkou či nemá niekto skúsenosti s traktorom ZETOR 2023 prestavaným na kolesový, čiže je to v podstate 2011. Jeden je tu v mojej dedine na predaj, ale neviem čo od neho čakať, či je to dobrá voľba takáto prestavba. :hm:

Tu je foto traktora: https://prnt.sc/rxinbl
Co od toho čekáš, nebo na co by jsi to chtěl? má to dopasovaný diferenciál ? jsou směrové spojky pryč? na značky to jen tak nedostaneš , to je jasné. Cena ?

Za mě, - já bych to vzal za rozumnou cenu ( za předpokladu že motor je ok, a převodovka má diferenciál), a za a)bych z toho udělal 2011 jako z katalogu a přihlásil na veteránský značky,
b) udělal z toho vinohradnickou 2011
za c) udělal si z toho traktůrek tak aby to vyhovovalo tobě .
Nic proti tobě osobně, přijde mi, když se takto ptáš, tak že jsi s nultou sérii zetorů moc do styku nepřišel a bud to možná nad tvoje síly. Myslím ale, že (všichni budou souhlasit) bude super když nás překvapíš a předvedeš kus dobré práce, jako spoustu jiných tu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#82 Nový příspěvek od oco13 »

Čo je špecialne pri "nultej" serii na čo si dávať pozor? Tu neďaleko ich priekupník vozí z Holandska.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#83 Nový příspěvek od MeNadruhou »

oco13 píše:Čo je špecialne pri "nultej" serii na čo si dávať pozor? Tu neďaleko ich priekupník vozí z Holandska.
řekl bych, že převodovka, a pokud vývodová hřídel hází, tak to taky může znamenat ne zrovna levnej problém. traktory z venku pak standardně nemají pružinové přední nástavce a taky vzduch.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#84 Nový příspěvek od red.bill »

Hlavně to je co typ to originál... mezi 20/30/40 je málo věcí záměnných. V převodovkách skoro nic, i portály jsou rozdílný atd...

lukino12111
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 02, 2015 11:05 pm
Bydliště: Veľké Ludince

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#85 Nový příspěvek od lukino12111 »

MeNadruhou píše:
lukino12111 píše:Zdravím kolegovia, obraciam sa na Vás s otázkou či nemá niekto skúsenosti s traktorom ZETOR 2023 prestavaným na kolesový, čiže je to v podstate 2011. Jeden je tu v mojej dedine na predaj, ale neviem čo od neho čakať, či je to dobrá voľba takáto prestavba. :hm:

Tu je foto traktora: https://prnt.sc/rxinbl
Co od toho čekáš, nebo na co by jsi to chtěl? má to dopasovaný diferenciál ? jsou směrové spojky pryč? na značky to jen tak nedostaneš , to je jasné. Cena ?

Za mě, - já bych to vzal za rozumnou cenu ( za předpokladu že motor je ok, a převodovka má diferenciál), a za a)bych z toho udělal 2011 jako z katalogu a přihlásil na veteránský značky,
b) udělal z toho vinohradnickou 2011
za c) udělal si z toho traktůrek tak aby to vyhovovalo tobě .
Nic proti tobě osobně, přijde mi, když se takto ptáš, tak že jsi s nultou sérii zetorů moc do styku nepřišel a bud to možná nad tvoje síly. Myslím ale, že (všichni budou souhlasit) bude super když nás překvapíš a předvedeš kus dobré práce, jako spoustu jiných tu.

Takto Mal som tú česť so Zetorom 4011, ale predsa len toto je trochu o niečom inom 2023-ku vôbec nepoznám a neviem ani či má diferenciál dopasovaný, na to sa musím opýtať, traktor by som nepotreboval dať na značky a ak tak na F-kové, čo je momentálnu tu na SVK novinka. Opravy mi nerobia žiadny problém, nad moje sily to nebude ;-) ;-) ;-) , čo nezvládnem ja, tak na to pomoc budem mať skúsenú. Traktor by som používal na orbu a rotavátorovanie záhrad, lebo mi TK14 na to už nestačí a nechcem ho ničiť s rotavátorom. Neviem čo od neho čakať, či to zvládne ťahať pekne dvoják, či ho s rotavátorom nebudem trápiť a či tie malé kolesá dokážu dostatočne preniesť silu na pôdu.

Uživatelský avatar
JirkaJD
Příspěvky: 255
Registrován: pát zář 28, 2007 9:42 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#86 Nový příspěvek od JirkaJD »

Zdravím chci se zeptat chtěl bych dopsat do TP jiný rozměr pneu co to obnáší ? Dočetl jsem se že to řeší nějaký pan Šubr nějaký kontakt ? díky
Zetor 4011

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#87 Nový příspěvek od fikejz »

Kontakty na ty kdo to v Zetoru řeší jsou v tom odkazu co postoval v příspěvku #76 ackar (na straně 6 první příspěvek).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Marek99
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 07, 2019 5:12 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#88 Nový příspěvek od Marek99 »

Zdravím, nevím jestli to patří sem, ale rád bych se zeptal jak je to s výměnou kabiny např. u z69xx za 70xx. Vím že by to bylo dost práce, upravit spojku, držák kabiny atd... ale spíš mi jde o to jak je to s stk. Viděl jsem dost 69xx s původní kabinou ale novou střechou tak by mě zajímalo jak se v těchto případech na to dívají při stk. Možná už se to někde tady řešilo, ale přímou odpověď jsem nenašel, když tak se omlouvám. Díky

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#89 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Asi jak kde.Mám na 4011 kabinu z 6911 a nikdo nikdy nic nenamítal.Je i focená a v poho.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Marek99
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 07, 2019 5:12 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Přestavby zetor - záměny motorů, náprav, podvozků, pneu

#90 Nový příspěvek od Marek99 »

Jasně tak nejvíc záleží na koho člověk narazí. Já bych právě rád aby to bylo papírově v pohodě, buď přehodím jen střechu z 72xx a panel topení a nebo bych měl možnost celou boudu ze 70xx, ale vzhledem k tomu že u obojího teda někdo může něco vytknou tak je to asi jedno

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“