Krádeže traktorů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Krádeže traktorů

#61 Nový příspěvek od duchodce »

Kdysi jsem viděl ventil (a nebyl velký ) který zajistil že po neoprávněném natočení se zavzdušní palivová soustava. Viděl jsem ta namontované na Avii, bylo to ovládané elektricky..Myslím že je to další netypická překážka a zloděje pomůže odradit. Ono totiž pouze nestandardní řešení má šanci zlodějě zbrzdit. Byl to nějaký ventil co zajišťoval zavzdušnění hydr. soustavy, aby nedošlo k sacím efektu při úniku kapaliny.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ARO V3S
Příspěvky: 816
Registrován: ned led 01, 2012 4:01 pm
Bydliště: Klenovec

Re: Krádeže traktorů

#62 Nový příspěvek od ARO V3S »

Nestačí bateriový spínač ??? alebo povoliť hrnček ?? alebo pekne vyradiť na prevodovke :D redukčnej :D kolko krát som to už kamoš urobil stále sa smejem :D :D :typek:
Aro 243 3,2 D

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Krádeže traktorů

#63 Nový příspěvek od sadlicko »

možná už to někde je
http://www.vodafone.cz/osobni/vodafone- ... o-manazer/
určitě jsou i jiný od jiných výrobců/operátorů.
.
Většinou traktor odtlačí a pak naloží/nastartujou.
Takže vhodně zaparkovat třeba z kopce k baráku.
Obyč. alarm do auta za 500 taky pomůže.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Krádeže traktorů

#64 Nový příspěvek od AlexTc »

Tenhle ventil se dá za hubičku najít ve šrotu, stačí narazit na auto ve kterým bylo namontovaný LPG

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Krádeže traktorů

#65 Nový příspěvek od sadlicko »

Jeden mam taky. Kupoval jsem ho novej. Na prumer hadic sedi, ale ma malej prutok. Na max. Vykon se zavzdusnuje.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#66 Nový příspěvek od trago105 »

píšou tam průtok 60l/hod. že by podávací čerpadlo na majoru dávalo větší průtoky při velkých otáčkách ?

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Krádeže traktorů

#67 Nový příspěvek od sadlicko »

není to asi o otáčkách.
Nestíhalo to v zátěži a přicpávalo se to. Když jsem ventyl odpojil, je to v pohodě. Kouknu se kolik mám průtok.
mám 72, čerpadlo 77 + turbo.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#68 Nový příspěvek od trago105 »

Podávací čerpadlo nemá regulaci podle zátěže. To dává pořád stejně, jen když jedeš třeba z kopce na 2000 ot. tak motor naftu nebere a většina nafty se vrací zpátky do nádrže, když jedeš v zátěži tak jde třeba většina nafty dál do motoru a do nádrže se vrací míň.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Krádeže traktorů

#69 Nový příspěvek od duchodce »

timexy píše:já jsem si to pojistil a mám klídek...... pov+ hav s 5% spoluúčasti platim 2156 ,- Kč .... mám to pojištěné na 360.000 ,- Kč :D
Doporučuji ti dobře přečíst pojistné podmínky vč. všech dodatků a změn (které nemáš) a obsah všech paragrafů na které se smlouva odkazuje. Budeš se divit co jsi všecko neudělal kdyby se stalo že ti traktor nějdo ukradl. Víš co je to podpojištění, místo parkování (rozhodují metry), zajištění , zabezpečení atd ? Na to že ti v pojišťovně řeknou že oni to tak neberou nedej. Pak je to jednoduché - co je psáno to je dáno.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

zet servis ca
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: čadca

Re: Krádeže traktorů

#70 Nový příspěvek od zet servis ca »

ked som traktor nechaval v inych dedinac povolil som srobik na vidlickach a dal 2 kvalty naraz pytam sa ktory zlodej na to kapne?

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Krádeže traktorů

#71 Nový příspěvek od malek »

Letos jsme byli na službách v nedalekých -----(název vesnice smazán moderátorem)-----, pán (asi 60 let) byl trochu pivař a tak přivezl aktivně na pole 2 traktory i auto ,s jedním odjel a auto(chcete-li shnilá felicie,do které se dostane jenom sám majitel, velice složitý způsob otevírání dveří) s traktorem nechal na poli. Mimochodem nechal tam stát kombajn(E-514) prý tam byla už 14 dní.. Když sem se ho ptal , jestli tam nechává stroje normálně(obvykle velký kus za vsí) a on mi s úsměvem řekl ,že jo. Ovšem jednou nechal na poli secí stroj a prý mu někdo ukradl brány z něj. Takže o se vůbec nebojí nechat své stroje na poli.....Jinak nic jiného kromě bran výše uvedených , mu nikdo nic neukradl.. :chytry:
Naposledy upravil(a) Lukashil dne ned lis 20, 2016 7:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazal jsem název obce, mohlo by mu toho zmizet víc
Zetor 25A r.v. 1956

sepiak
Příspěvky: 63
Registrován: čtv úno 23, 2017 10:52 am
Bydliště: hlučín

Re: Krádeže traktorů

#72 Nový příspěvek od sepiak »

a co takhle vytáhnou volant jako mistr Bean? :D

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Krádeže traktorů

#73 Nový příspěvek od polemnepolem »

dobrá vychytávka je přidat další bateriový odpínač kterému uděláte by-pass s pojistkou cca 15A..otočí klíčkem,kontrolky se rozsvítí a jak zastartuje-šlus-.....
:-)
Zetor 6245

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“