Krádeže traktorů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#31 Nový příspěvek od trago105 »

asi 15 km od Lanškrouna, ale přesný bydliště, fotky traktorů atd. na veřejných fórech nezveřejňuju už jen z důvodu krádeže... :-)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Krádeže traktorů

#32 Nový příspěvek od ola »

Ahoj a Já si beru na noc zadní kolo pod zhlavec.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Krádeže traktorů

#33 Nový příspěvek od DYK »

Než utrácet a nějakou elektroniku o které se neví, zda na 100% zafunguje, není lepší si vyrobit nějaký mechanický pojištění? Nevím, třeba "botičku" nebo něco jiného a nevěřím tomu, že Ty naše UŘI někdo ukradne, nebo že zloděj rozmyslí fexou pižlat železo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#34 Nový příspěvek od trago105 »

Vypadá to že naše Zetůrky se nedají pořádně zabezpečit, zámky přestřihaj skřípačkama, různé mobily, gps na ty zas platěj rušičky. Nakonec i uzamykací volant se dá urvat.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Krádeže traktorů

#35 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Když oni ty šmejdi pořiděj snad zmizet i bez toho kola, asi do nich na noc budem pouštět 220voltu , akorát na to nesmíme ráno zapomenout. :smich: :friends:

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Krádeže traktorů

#36 Nový příspěvek od tomous »

Já parkuju vždy na dvoře nebo v kůlni defakto pod okny a všude má přístup pejsek. U nás jsou tací co nechají 5611 s kombajnem na poli 2noci a světe div se a stál tam pořád :smich:

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Krádeže traktorů

#37 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Nějakého GPS lokátoru bych se vůbec nebál, po tom za jakých podmínek ukradli a následně našli traktor mého známého si nemyslím že kradou odborníci vybaveni rušičkama a nevím čím ještě.
Ukradli mu traktor ze zamčeného průjezdu kde byl dokonce i pes kterej se pak vrátil druhej den dobitej jak žito. Kanystrem kterej stál vedle traktoru si zapřeli vrata, pustili traktor ven bez motoru (při vyjíždění ten kanystr dokonce přejeli) a nastartovali ho až na vsi.
Policajti borcovi rovnou řekli ať se s zetůrkem rozloučí že už je někde v kamionu na cestě do polska. Asi za čtrnáct dnů se traktor našel o dvacet km jinde. Vyšlo najevo že první noc s ním přejeli jen pár km, schovali ho a pak ho po ose vezli dál s spz z jiného taky ukradeného traktoru.
Pár všímavejch lidí si v noci na jedné dědině všimlo neznámého traktoru a zavolali policajty a při honičce borcům v traktoru dokonce došla nafta tak že ho museli nechat na poli kam ujeli před policajtama.
Tak že ať si o tom každý udělá obrázek sám, nejhorší na tom je, že když ten známej zjistil že je traktor pryč tak sním mohli bejt asi 5km od jeho baráku, kdyby měl nějakej lokátor tak mohl mít traktor do hodiny doma.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Krádeže traktorů

#38 Nový příspěvek od Přemo »

ZELENÁČ píše:Nějakého GPS lokátoru bych se vůbec nebál, po tom za jakých podmínek ukradli a následně našli traktor mého známého si nemyslím že kradou odborníci vybaveni rušičkama a nevím čím ještě.
Ukradli mu traktor ze zamčeného průjezdu kde byl dokonce i pes kterej se pak vrátil druhej den dobitej jak žito. Kanystrem kterej stál vedle traktoru si zapřeli vrata, pustili traktor ven bez motoru (při vyjíždění ten kanystr dokonce přejeli) a nastartovali ho až na vsi.
Policajti borcovi rovnou řekli ať se s zetůrkem rozloučí že už je někde v kamionu na cestě do polska. Asi za čtrnáct dnů se traktor našel o dvacet km jinde. Vyšlo najevo že první noc s ním přejeli jen pár km, schovali ho a pak ho po ose vezli dál s spz z jiného taky ukradeného traktoru.
Pár všímavejch lidí si v noci na jedné dědině všimlo neznámého traktoru a zavolali policajty a při honičce borcům v traktoru dokonce došla nafta tak že ho museli nechat na poli kam ujeli před policajtama.
Tak že ať si o tom každý udělá obrázek sám, nejhorší na tom je, že když ten známej zjistil že je traktor pryč tak sním mohli bejt asi 5km od jeho baráku, kdyby měl nějakej lokátor tak mohl mít traktor do hodiny doma.
taK to mel aspon dobre...no pochybuju ze bymi nekdo vecer nenapadne odvezl 512 ktera stoji za plotem u pola,by zrobili randalu jak toho ifaka kopli:D,,ale kdybych chytl ti co ti ukradou traktour,tak uz by mohli zavolat rovnou funebraky..bych je rozsekal doma ve sklepe povaril psovi,kuram svinam do peca zbytek:Da bylo by..protoze kdybych zavola policajty,..ty byje sebrali potom soud a za 2 roky to same a to bych nedosputil..ja trebas zvazoval ze kupim kamery s nocnim videnim,,hodil bych je naslup..tak ze kdyby mi trebas svine kradli s 512 naftu hned vidim kdo by to byl,to by bylo nejlepsi a ony ty kamery v dnesni dobe nestoji moc a daji se dobre maskovat..nebo poradny alarm pohybovy jak z banky:D :D
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Krádeže traktorů

#39 Nový příspěvek od xxmm »

já bych sledování pomocí mobilu pořešil trochu jinak. Policie sice umí najít mobil ale nějaký čas jí to trvá. A přesnost nemusí být ideální.
takže bych použil nějaký smartfone s GPSkou. ten zabudoval do nějakého přídavného světla na střeše v tom světle napích na nabíječku. Ještě líp do stropního panelu uvnitř kabiny.
Do mobilu aplikaci, co by hlídala přijaté SMS (nebo třeba, kdo volá). Když by na něj přišla ta správná SMSka zapnul by navigaci a poslal zpátky svojí polohu (když selže GPSka tak navigace chytne svojí polohu podle mobilní sítě, přesnost stejná jako u policie, když máte smůlu tak je to okruh třeba 3km, ve městě není problém se trefit na pár metrů)).
Při umístění mobilu do panelu by se dala vyrobit i díra pro foťák a obraz zase přenášet po netu.
Úplně dokonalý systém by měl ještě bluetooth relé a tím něco ovládat (třeba palivoměr a nějaký ventil na naftu).

Doma by se dal hlídat traktor i na opačném principu. Garáž by hlídala, že má traktor doma jinak posílala SMSky,... colkoliv.

Nebo si dovedu představit naprosto trapnou zabepečovačku v podobě připojený dvojlince k traktoru. Přijedu dom kabel píchnu k traktoru jako že tam něco dělá. Nějaký tajným vypínačem kdekoliv zapnu zabepečovačku, která začne třeba ječet když se kabel vytáhne a zabezpečovačka nevypne. Slabým místem je když člověk není doma a nebo zapomene

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#40 Nový příspěvek od trago105 »

Nevím jak policajti, ale záchranáři zaměřují dost přesně. Když jsem volal rychlou sousedoj a dal jsem jeho adresu, tak mi operátorka hned řekla odkud volám že z té sousedovic adresy nevolám. No byl jsem doma pro mobil a volal z domu. Baráky od sebe cca 15 metrů. A to jsme vesnice konec světa.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Krádeže traktorů

#41 Nový příspěvek od xxmm »

trago105 píše:Nevím jak policajti, ale záchranáři zaměřují dost přesně. Když jsem volal rychlou sousedoj a dal jsem jeho adresu, tak mi operátorka hned řekla odkud volám že z té sousedovic adresy nevolám. No byl jsem doma pro mobil a volal z domu. Baráky od sebe cca 15 metrů. A to jsme vesnice konec světa.
no nevím já volal záchranku asi před rokem možná 2ma nevím jestli 112 nebo 155 a správný město mě přepojili až na 3tí pokus a pak jsem jim ještě musel vysvětlit, kde bydlíme.

Je možný že v tom zaměřování mobilů nějak pokročili. Já vycházím z už dosti starého principu. Zaměřování přes BTSky (s tím že při 3, by měla být přesnost vcelku velká, při jedné jen okruh)

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Krádeže traktorů

#42 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Myslím že dost dobry a hlavně jednoduchy, sice by to chtělo trochu schovat protože v zapalovaču je to dost na očích ale jinak se mi to moc líbí.


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xfeld-kovw

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#43 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

To jo to máš pravdu taky se mě to dost libí aj bych do toho ty prachy investoval. Jediný co se mi moc nelibí je ta aktivace po každý přes ten mobil. To bych měl věčně neaktivovaný :vysmech: nebo aspoň než bych si na to zvyknul. Většinou člověk přijede dom vylítne z traktoru a jde a ještě myslet na aktivovaní alarmu nevím no. Možná jde o ten zvyk, a nebo nehledě na to když stím jede děda nebo někdo jiný. A přes léto jsem dlouho v práci takže taky na to furt myslet.

Je to rozhodně dobrá věc ale musí se neustále hlídat :)

Uživatelský avatar
Bagrr
Příspěvky: 632
Registrován: ned zář 25, 2011 2:31 am
Bydliště: Třeboň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#44 Nový příspěvek od Bagrr »

Michal(zetor) píše:To jo to máš pravdu taky se mě to dost libí aj bych do toho ty prachy investoval. Jediný co se mi moc nelibí je ta aktivace po každý přes ten mobil. To bych měl věčně neaktivovaný :vysmech: nebo aspoň než bych si na to zvyknul. Většinou člověk přijede dom vylítne z traktoru a jde a ještě myslet na aktivovaní alarmu nevím no. Možná jde o ten zvyk, a nebo nehledě na to když stím jede děda nebo někdo jiný. A přes léto jsem dlouho v práci takže taky na to furt myslet.

Je to rozhodně dobrá věc ale musí se neustále hlídat :)

Proto bych zasuvku zapojil tak aby funkovala pri zapnutem klicku... to by pak slo vyuzit automaticke aktivace :-) jak to tam pisou ze pri vypnuti proudu lze nastavot automaticka aktivace po uplynuti urcite doby po vypnuti napajeni :-)
ZetoREX 7511 (7001 motor a 4511 převodovka) momentálně v rekonstrukci zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?t=34087
eMeFka výbordelný pomocník na dvorek zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=38375

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#45 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Bagrr píše:
Michal(zetor) píše:To jo to máš pravdu taky se mě to dost libí aj bych do toho ty prachy investoval. Jediný co se mi moc nelibí je ta aktivace po každý přes ten mobil. To bych měl věčně neaktivovaný :vysmech: nebo aspoň než bych si na to zvyknul. Většinou člověk přijede dom vylítne z traktoru a jde a ještě myslet na aktivovaní alarmu nevím no. Možná jde o ten zvyk, a nebo nehledě na to když stím jede děda nebo někdo jiný. A přes léto jsem dlouho v práci takže taky na to furt myslet.

Je to rozhodně dobrá věc ale musí se neustále hlídat :)

Proto bych zasuvku zapojil tak aby funkovala pri zapnutem klicku... to by pak slo vyuzit automaticke aktivace :-) jak to tam pisou ze pri vypnuti proudu lze nastavot automaticka aktivace po uplynuti urcite doby po vypnuti napajeni :-)

No jasný to tam něco takového psali máš pravdu. Ale mám takoví tušení že tam taky něco psali že to zas pak ale na druhou stranu musíš deaktivovat telefonem jesi se nepletu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“