Řidičák na traktor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičák na traktor

#211 Nový příspěvek od Milhauss »

Mělo by to být furt stejné,taky jsem na školení o žádné změně neslyšel. Prostě se starým B se smí řídit traktor nebo jeho souprava do 3500tuny,co je to za skupinu,do které vozidlo patří,by mělo být napsané v TP,nebo v osvědčení. Zda je tam T,je to v poho. Koukal jsem to TP od yukona,je tam traktor kolový a skupina T2

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Řidičák na traktor

#212 Nový příspěvek od Shrek »

Míšánek píše:
Shrek píše:Cokoliv je dneska napsano jako traktor, samojizdny pracovni stroj, kolove rypadlo atp uz lze jen s T.
Ani argumentace ze mas C neuspeje, jizda bez ridicskeho opravneni. Jedina moznost je T a zadny kg na tom nic nezmenej.
Jsou to kokoti!!!!!
Tak tímhle si nejsem úplně jistý. Jelikož kolové rypadlo či nakladač není nosič nářadí, což traktor je, ale je to samojízdný pracovní stroj. Takže na bagr, traktorbagr, nakladač, grejdr atp. určitě je třeba dle mého skupinu C, a nikoliv pouze jenom T.
Pac mam jen pasove rypadlo s smykem rizene nakladace, a chci kolovej bagr, taxem to ted resil, C je nahovno musi bejt T. Tedy jdu do autoskoly...
Ale diky bordelu nerikam ze je to pravda a nekde nemuze bejt vyklad zakona jinej.
Jsem jeste dneska volal kamosovi (autoskola, ale traktory nedela), a ten mi tvrdil ze je to podle EU a tedy za volant jakehokoliv traktoru jedine s T. O vykladu min ktere jsem nasel nemel ani tuseni.
Takze si to T radeji udelam, neminim se s nejakym debiem na silnici dohadovat.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#213 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Na návěsy přívěsy musela být praxe na vozidle nad 7,5 T např Tatra Trambus .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Řidičák na traktor

#214 Nový příspěvek od Šéďa »

lapav to už dávno neplatí, dneska uděláš jízdu s vlekem a máš E-čko hned.

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Řidičák na traktor

#215 Nový příspěvek od Míšánek »

Shrek píše:
Míšánek píše:
Shrek píše:Cokoliv je dneska napsano jako traktor, samojizdny pracovni stroj, kolove rypadlo atp uz lze jen s T.
Ani argumentace ze mas C neuspeje, jizda bez ridicskeho opravneni. Jedina moznost je T a zadny kg na tom nic nezmenej.
Jsou to kokoti!!!!!
Tak tímhle si nejsem úplně jistý. Jelikož kolové rypadlo či nakladač není nosič nářadí, což traktor je, ale je to samojízdný pracovní stroj. Takže na bagr, traktorbagr, nakladač, grejdr atp. určitě je třeba dle mého skupinu C, a nikoliv pouze jenom T.
Pac mam jen pasove rypadlo s smykem rizene nakladace, a chci kolovej bagr, taxem to ted resil, C je nahovno musi bejt T. Tedy jdu do autoskoly...
Ale diky bordelu nerikam ze je to pravda a nekde nemuze bejt vyklad zakona jinej.
Jsem jeste dneska volal kamosovi (autoskola, ale traktory nedela), a ten mi tvrdil ze je to podle EU a tedy za volant jakehokoliv traktoru jedine s T. O vykladu min ktere jsem nasel nemel ani tuseni.
Takze si to T radeji udelam, neminim se s nejakym debiem na silnici dohadovat.
Kua v tom je fakt čím dál tím větší bordel... Já když si dělal strojničák, tak povinnost bylo právě C, což dávalo i celkem smysl. T dávali jednu dobu k řidičáku automaticky (zrovna jsem si dodělával vleky myslim) a já tu dobu naštěstí vychytal, takže T mám tedy taky, ale pouze kvuli tomuhle. Jinak bych T ani neměl...
Každopádně myslím si, že sami policajti budou vědět úplně hovno jaké papíry potřebuješ ke stavebnímu stroji.
Ale dík za info

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Řidičák na traktor

#216 Nový příspěvek od Jan_2 »

Shrek píše:Cokoliv je dneska napsano jako traktor, samojizdny pracovni stroj, kolove rypadlo atp uz lze jen s T.
Ani argumentace ze mas C neuspeje, jizda bez ridicskeho opravneni. Jedina moznost je T a zadny kg na tom nic nezmenej.
Jsou to kokoti!!!!!
Mozna by stalo za to se stavit na mistne prislusnem odboru dopravy, pokud jsem to spravne pochopil, driv bylo C i jako T , ale bez privesu (pokud nebylo i E) a po novele je uz pouze T . Otazka je, jestli nebylo potreba zazadat o zapsani PRED ucinkem novely , taky jsem delal po 2 letech od auta na moto a chtel jsem zapsat E (tehdy automaticky po 2 letech), no ale blbe jsem to zaskrtnul a smula.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Řidičák na traktor

#217 Nový příspěvek od Jan_2 »

Míšánek píše:
Shrek píše:
Míšánek píše: Každopádně myslím si, že sami policajti budou vědět úplně hovno jaké papíry potřebuješ ke stavebnímu stroji.
Ale dík za info
Pouze rp skupinu T . Protoze pokud vim, strojni prukaz je potreba dle vyhlasky pouze pro stavebni a zemni prace a aspon muj bagr ma v navodu napsano (i v schvalenem OTP) , ze jizda po pozemnich komunikacich mozna pouze se zajistenou otoci, ramenem a radlici. Takze s tim behem jizdy nemuzu manipulovat.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Řidičák na traktor

#218 Nový příspěvek od Míšánek »

A tím jsi chtěl říci co? Nějak jsem tě nepochopil :)
Ja jsem se vůbec o potřebě strojničáku při jízdě se stavebnim strojem po veřejných komunikacích nebavil.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#219 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj , Mám dotaz.
Jsou náročnější psychotesty pro řidiče autobusu než pro řidiče kamionu ?

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Řidičák na traktor

#220 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj, je to stejný.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#221 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj, Mám dotaz,
Při odmítnutí dechové zkoušky a odběru krve zadrží policie řidičský průkaz na místě ? Ptám se proto, že jsem slyšel že až ve správním řízení, řidič co odmítnul dechovou zkošku říkal že ještě jezdil několik dnů .

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Řidičák na traktor

#222 Nový příspěvek od Sadra17 »

zadrží na místě pokud jim ho dáš, když řekneš že ho nemáš u sebe tak ho odebere až úřad :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Řidičák na traktor

#223 Nový příspěvek od oco13 »

Úplne najlepšie je posadiť za volant dedka , čo sice VP dávno odovzdal , ale hlavne je starý, velmi starý. Teraz mi došlo vyrozumenie , že vzhladom na vek priestupcu sa od sankcie upúšťa. Dedko mal 81 rokov. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Řidičák na traktor

#224 Nový příspěvek od pidi »

a už je tam odpověď i ředitele DP Lercha, kde se s názorem MD ztotožňuje, viz

http://www.asociaceautoskol.cz/diskuse/ ... pevek_1861

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#225 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Musím mít psychotesty a profesní průkaz pro skupnu C E , pro soukromé účely ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“