Továrna Zetor Brno

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
czechoslovak
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 21, 2008 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Továrna Zetor Brno

#1 Nový příspěvek od czechoslovak »

Továrna Zetor Brno.

Ahoj,chci se takhle zeptat,zda někdo nepamatuje kolik závodů měl Zetor nebo kde byly rozmístěny:)Protože tady s kamarádem řešíme,že nebylo jen Brno centrem výroby zetorů.Díky moc za odpovědi :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Továrna Zetor Brno

#2 Nový příspěvek od DYK »

Na výrobě traktorů se podílel skoro celý koncern Agrozet. Finální výrobky krom viničáků byly jen z Brna i Crystaly. Závodů měl Zetor taky dost, třeba Hanušovice, Havl. Brod, Tišnov - Předklášteří, Linhartice, Vaňkovka - slévárna v brně atd atd. Motory dělala Zbrojovka Brno, kabiny Letostroj Letovice.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#3 Nový příspěvek od pirat »

DYK píše:Na výrobě traktorů se podílel skoro celý koncern Agrozet. Finální výrobky krom viničáků byly jen z Brna i Crystaly. Závodů měl Zetor taky dost, třeba Hanušovice, Havl. Brod, Tišnov - Předklášteří, Linhartice, Vaňkovka - slévárna v brně atd atd. Motory dělala Zbrojovka Brno, kabiny Letostroj Letovice.
a kde se vyrabely ty vinicni zetory ????

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Továrna Zetor Brno

#4 Nový příspěvek od DYK »

Ve Slavičíně. Na ten jsem prve zapoměl, ale jak je vidět stejně to nikoho moc nezajímá. Svážely se tam komponenty pro konečnou montáž. Takže třeba převodovka se udělala v Brně na třiatřicítce a vezla se do Slavičína.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#5 Nový příspěvek od pirat »

DYK píše:Ve Slavičíně. Na ten jsem prve zapoměl, ale jak je vidět stejně to nikoho moc nezajímá. Svážely se tam komponenty pro konečnou montáž. Takže třeba převodovka se udělala v Brně na třiatřicítce a vezla se do Slavičína.
jestli se muzu zeptat odkud tyto informace mas ??? pokud jeste mas nejake informace o vyrobe vinicniho zetoru byl bych za ne vdecny

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Továrna Zetor Brno

#6 Nový příspěvek od staník »

To je ten Slavičín za Uh.Brodem?Jinak kolem tý továrny v Předklášteří jsem jezdil vlakem do učení v Hradišti 8) Vždycky se mi líbil ten nápis co tam svítil 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Továrna Zetor Brno

#7 Nový příspěvek od DYK »

Zeptat se můžeš a není to nic tajnýho. Já se v Zetoru vyučil a dělal před i po vojně. Pamatuju i dobu, kdy se zde ještě vyráběly Crystaly a hlavně dobu, kdy se tato výroba převáděla do Martina.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#8 Nový příspěvek od pirat »

DYK píše:Zeptat se můžeš a není to nic tajnýho. Já se v Zetoru vyučil a dělal před i po vojně. Pamatuju i dobu, kdy se zde ještě vyráběly Crystaly a hlavně dobu, kdy se tato výroba převáděla do Martina.
jj díky ja sem si myslel ze to mas z nejake knizky :-)))

Potemkin
Příspěvky: 149
Registrován: ned bře 21, 2010 8:08 am

Re: Továrna Zetor Brno

#9 Nový příspěvek od Potemkin »

Kabíny sa robili aj v Prešove UR II robili donedávna aj v Martine , myslim že naposledy aj 183jku. Vela vecí kedysi robili aj Poliaci, presná kopia 8011 bol ursus C-385 na nom som robil vodičák. Skrátka bolo to prepletené cez RVHP. Ja som bol na praxi v Brne-Líšni či ako sa to volalo montovali sme 8011-tky. Robili sa prakticky do celeho sveta.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Továrna Zetor Brno

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tady nás je co prošlo Zetorem :shock: .Já se tam taky mihl měsíc na praxi a pak jsme vozily Zetory a John deery :smich: do celého světa.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Továrna Zetor Brno

#11 Nový příspěvek od Codza »

V době když jsem tam byl já tak nám za směnu projelo na montážním pásu něco mezi 50-60 kusy jednoho typu a všechno šlo do Skandinávie/Norsko,Švédsko,Dánsko/,a makali jsme i v sobotu.

Mira151
Příspěvky: 280
Registrován: stř zář 30, 2009 2:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Továrna Zetor Brno

#12 Nový příspěvek od Mira151 »

když slyším bývalé zaměstnance z jedné pobočky která byla zrušena jak skla,rámy,střechy a spoustu jinejch věcí a dílů museli odvézt na skládku tak je mě blbě

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#13 Nový příspěvek od Petr Matula »

vinicaky kompletovali ve Slavicinske zbrojovce. po padu zbrojovky sa montaz prestehovala do Valasskych Klobuk a odtud nekam na slovensko ale to bych sa mosel poptat kmotra kde to je ta vyroba

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#14 Nový příspěvek od pirat »

Petr Matula píše:vinicaky kompletovali ve Slavicinske zbrojovce. po padu zbrojovky sa montaz prestehovala do Valasskych Klobuk a odtud nekam na slovensko ale to bych sa mosel poptat kmotra kde to je ta vyroba
to bys byl hodny kdyby ses zeptal :friends:

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Továrna Zetor Brno

#15 Nový příspěvek od Petr Matula »

jak snim budu toz sa poptam

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“