Továrna Zetor Brno

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Továrna Zetor Brno

#676 Nový příspěvek od chuck77 »

Klasický retro růžový třesky/plesky + kydy vzpomínačů na časy loupáčků za 60 halířů a vzpomínky na dobu, kdy to bylo fšechno přece oukej páč sme měli fšichni stejně hluboko do žlabu:tyty: . Prostě přišel krutej kapitalismus ala Anglie 19.století a celej ten socíklovskej moloch šel do kopru. V roce 1990 měli cca 1 mld Kč pohledávek v Sýrii SSSR Libanonu Iráku a to nedobytnejch....byly prostě před krachem a jen nalití státních peněz z FNM je zachránilo.. Radost mi to nedělá páč je to národní srdcovka , ale fšechno to má v ruce jeden jediný člověk ZÁKAZNÍK a pokud ty současný plastový skládačky už nechtějí tak s tím nikdo nic nenadělá...žádnej Agrozet jim to nevnutí :box: ..stačí se podívat na Tatru - stejná story. za socíku megapodnik s produkcí tisíců stejnejch aut ročně, co chrlil hlavně pro bezednej Východ, kterj sice neplatil páč byl na huntě s krámama prázdnejma že se tam meluzína proháněla, ale pustili trubkama jejich černý blato a plyn. pak úpadek a tunel....Dnes silně specializovanej top výrobce malejch sérii hightech mašinek pro hasiče armádu těžaře atp... nepotkal sem moc lidí, kteří by si současnou brněnskou skládačku chválili a většinou už by do toho nešli, takže to je ten hlavní důvod že ZÁKAZNÍk radší koupí Honzu Jelena nebo Novýho Holanďana jak zázrak z Líšně....po krachu to koupí Strnadi a dají ho do cajku jak Tatru.....žádná megafirma z ciziny do toho nepůjde - je nadbytek výrobních kapacit v celý EU a koupě za účelem položení konkurence je z důvodu mizivýho tržního podílu ekonomickej nesmysl....cenej potenciál je i v samotným areálu, takže zájem o prázdný kůlny se zavedenou elektrikou určitě bude....škoda, ale nic s tím nenaděláme....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Továrna Zetor Brno

#677 Nový příspěvek od z4011be »

red.bill, bylo by fér říci celou pravdu i souvislosti.
Ano, dříve Zetor nedělal vše sám ve svých halách, taky dovážel díly z jiných závodů. Ale s obrovským rozdílem - tehdy se díly braly od dlouholetých dodavatelů, kteří dělali stále stejnou produkci a podíleli se i na zlepšování na základě poznatků z provozu.
Dnes se ale díly shání jinak - neřeší se, jaký má dodavatel zkušenosti, kvalitu, jede se jen na cenu. Takže dnes bude brát zetor díly od jedné firmy, např. polské, zítra od čínské, která ještě nedávno dělala úplně jiné věci a kvalita /životnost výrobků pro nějakého českého výrobce je jí zcela ukradená.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Továrna Zetor Brno

#678 Nový příspěvek od Bellian »

Chtěl jsem se vás zeptat, zda někdo nevíte, proč Zetor dodával některé traktory s předním náhonem a měli kola otočená vzorkem naopak. Samozřejme jsem googlil a našel jen témata, kde se zabývají jaké to má výhody. To bych pominul, mě spíše zaráží proč by to Zetor dělal? Strejda co v místním družstvě pracoval do revoluce, takhle zažil 4ks traktoru crystalu 12045 + 16045. Nikdo mu na to nedokázal odpovedět (ptal se na vedení, zda to může dát naopak a tam mu řekli, že to tak přijelo a výrobce to zřejmě považuje za správné, nebylo to na popud vedení družstva) a protože mi občas pomáha v lese, tak řešíme takovéhle témata.
Naposled jsme řešily prohozenou 2 a 3 rychlost u 5245, kde jsem zjistil, že to bylo kvuli zrychlene spátečce a můžu říci, že jsem pokaždé řadil blbě, když jsem s ní krátce jezdil :smich: :smich: .

Pokud někdo ví díky za odpověď.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Továrna Zetor Brno

#679 Nový příspěvek od ota »

Povídalo se, že se ty přední kola pak méně sjíždějí. Co jsem koukal když jezdil syn se stošédou měl vždy jedno kolo sjetý víc. Zkoušeli s tím nějaké věci dělat a stejně to uplně neodstranili. Přehazuje je občas mezi sebou. No někdo zase říkal, že při zpátečce to lepší zabírá. Jen u mě s malinkatým traktůrkem když budu couvat s nákladem bez předku ucouvám něco. Když zapnu předek ucouvám o mnoho víc. Ale třeba pak začnou kola hrabat. Možná kdybych dal opačně přední kola i já, ucouval bych o poznání víc. Třeba to tak měli, kdo ví. Ale syn by mi to řekl hned, proč má u Zetoru kola opačně. U Johna je má klasicky, stejně jak vzadu. Ale John je jiná váhová a výkonová třída.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Továrna Zetor Brno

#680 Nový příspěvek od winch »

Dávali sa ako píše Oto- kôli cúvaniu, ale aj kôli schádzaniu z kopca, kedy cez zapnutý predok majú často predné kolá väčší brzdný účinok ako zadné (alebo +- rovnaký). Pri brzdení má väčší účinok a samočistenie opačne nahodená guma.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Továrna Zetor Brno

#681 Nový příspěvek od Bellian »

Ano tyhle vlastnosti jsem si přečetl, ale pořád mi vrtalo hlavou, že by zrovna tohle Zetor řešil.
No momentálně pročítám téma od PavelSK a on se tam zrovna o tomhle zmiňuje :shock: . Pavel není člověk, ale nějaký počitačový kód co ví vše, jinak to není možný :smich: .

Cituji:

Po absolvovani STK ich naspät opacne nedaval lebo prisiel nato, ze ten kristal vycuva rovnako ako predtym a naopak dopredu lepsie zabera. Kristaly chodili od nova tak zamerne kvoli setreniu lamelovej spojky predneho nahonu kde ten obrateny sip viac hrabal ako tahal. Na cuvanie sa v tej dobe nemyslelo. VPRED SPATKY ANI KROK :smich: :smich: :smich:

Tomu bych věřil, že to bylo kvůli tomuto 8) 8) 8)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Továrna Zetor Brno

#682 Nový příspěvek od vitex »

Ano,bylo to kvůli couvání.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Továrna Zetor Brno

#683 Nový příspěvek od red.bill »

Já? ty tu pořád brečíš jak ti Slováci doje.... Zetor, je to soukromá firma a můžou si s ní dělat co chtějí...

Je úplně jedno jestli dodávali Zetoru díly 50let, nebo rok... Co si Zetor objedná a jak si pohlídá kvalitu je jen na něm, pokud na to prdí je to zase jeho problém... Dnes má tu výhodu, že si dodavatele může vybrat... Ostatně stačí si projít dobový videa, hlavně z revolučních let. Tu si Liaz stěžuje na Pragovku(proč si vlastně stěžuje? převodovky mu dodávali x desetiletí), tu si Tatra stěžuje, že nejde dělat inovace jednou za x let ale je třeba je dělat průběžně atd... V Zetoru to bude podobný...

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Továrna Zetor Brno

#684 Nový příspěvek od pavel sk »

Bellian :friends: : Pozor. Ja som skôr pocitacovy antikod a viem ze nic neviem :smich: :smich: :smich: Ja nic ja muzikant :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Továrna Zetor Brno

#685 Nový příspěvek od DYK »

Brečím? To jsou chlapče vlastní zkušenosti už z dob ČSSR!! Viz Crystal. Nevím jak ty, ale já u toho byl a musel jezdit do Martina aby se jim dokázalo, že na nové lince na dvě směny lze vyrobit více traktorů, než v Brně na staré v hale č. 80 za jednu směnu. No a pak to vzali do rukou tamní konstruktéři, začali inovovat, optimalizovat, prostě vylepšovat až byla odebrána značka, protože PZO Motokov odmítl tyto traktory vyvážet pod názvem Zetor. Takže bylo to v době, kdy to bylo nás všech, jak se říkalo. No kdo ví, kde jsi tehdy byl.
Jinak já už to zde vysvětloval, nemám nic proti zdejšímu slovenskému osazenstvu, ale jejich kapitáni tehndejšího i současného průmyslu se na značce dvakrát výrazně podepsali. Vždy negativně.
Navíc traktor není TV nebo jiná elektronika tam to hromadné používání komponent napříč světem není na místě. Kdyby ten spotřebič fungoval jako ten slepenej traktor, asi by se jich moc neprodalo.
Taky jsem psal, že kupovat dnes Zetor postrádá význam a snad i logiku. Jak vzhledem k cenám, tak komfortu obsluhy a třeba i spolehlivosti. Jsou možná levnější opravy, ale koho by bavilo opravovat jednu věc pořád dokola. Třeba řazení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Továrna Zetor Brno

#686 Nový příspěvek od chuck77 »

red.bill píše: úte kvě 25, 2021 8:44 pm Já? ty tu pořád brečíš jak ti Slováci doje.... Zetor, je to soukromá firma a můžou si s ní dělat co chtějí...

Je úplně jedno jestli dodávali Zetoru díly 50let, nebo rok... Co si Zetor objedná a jak si pohlídá kvalitu je jen na něm, pokud na to prdí je to zase jeho problém... Dnes má tu výhodu, že si dodavatele může vybrat... Ostatně stačí si projít dobový videa, hlavně z revolučních let. Tu si Liaz stěžuje na Pragovku(proč si vlastně stěžuje? převodovky mu dodávali x desetiletí), tu si Tatra stěžuje, že nejde dělat inovace jednou za x let ale je třeba je dělat průběžně atd... V Zetoru to bude podobný...
......https://www.youtube.com/watch?v=efLduTT ... .........z 60.let.............
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Továrna Zetor Brno

#687 Nový příspěvek od red.bill »

Stále jsem nedostal odpověď proč si teda ten Zetor nekoupil ty, když oni dělají všechno tak blbě a ubližují ti tím... Převod výroby na Slovač šel zhora, to si měl tenkrát brečet jinde... Stejně by ti to bylo prd platný jako dnes, zbrojní výroba klesala a co jinýho s těma fabrikama tam? Zetor není sám který tam předal nějakou produkci...

Super video, ikdyž jak to komouši vedli je normálně smýšlejícím jasný, ten zbytek nostalgicky vzpomíná...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Továrna Zetor Brno

#688 Nový příspěvek od DYK »

Tak dobře, stavěl jsem barák, tak mě už nezbylo na další nákupy. "Šlo to zhora" co je to za blábol? Jasně že to šlo zhora a ještě z východu země, poverjnici odkud asi jinud? Ale já se taky na něco ptal a nedostal odpověď když se na to teď tak dbá.
Nebylo by taky špatný, kdybys zamířil do asijských traktorů je tam text, že firma KIOTI si agregáty dělá sama, Měl by jsi to zhodnotit a vysvětlit zdejším jakou chybu ta firma dělá a proč.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Továrna Zetor Brno

#689 Nový příspěvek od red.bill »

Co by to bylo za blábol? Chceš tu snad tvrdit, že Zetor o sobě rozhodoval sám?

Asi bys měl lepší číst. Nikde nepíšu, že je špatný dělat si vlastní vývoj a výrobu. Píšu, že Zetor na to nemá dostatečnou produkci. Tím akorát prodraží výrobu, protože náklady na vývoj nerozpustí do velkých serií. Jestli to nejsi schopen pochopit už není můj problém...

Ono se na to nedbá, je mi to fuk. Jen mě zajímá proč tu tak fňukáš, že Slováci ubližují Zetoru... Mohl jsi ho koupit a mohl vzkvétat pod tvýma rukama.

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Továrna Zetor Brno

#690 Nový příspěvek od Sadra17 »

Ale bez vývoje mu ujede vlak a bude těžko konkurovat moderním strojům :-/
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“