Kultivacni kola ne jen na kultivaci

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi mam dotaz, mam moznost koupit kultivaky 9,5/9 32 . Vzorek je dobrej je na jedny, ale to nehraje roli. Je nejakej problem pak delat na kultivakach vsechno, vcetne vozeni drivi z lesa? Chtel bych 4911 trosku zvednout, mam tam bocni kosu, tehlice je nebezpecne nizko.

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Až je uvidíš naživo tak budeš koukat, co to je za užovky. Do lesa mě přijdou hodně úzký a náchylný na proražení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Fikejz, to si prave taky rikam. Novy plaste jsou vetsinu 6platen, nemam s tim zkusenosti.

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#4 Nový příspěvek od fikejz »

Já koupil když jsem měl traktor nový protektory na kostrách z traktorbagru 14 pláten. Ani prázdná guma se moc nemačká :) Koupil jsem je přes bazoš, kousek nad Brnem, za 15k.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#5 Nový příspěvek od thovt »

Kultivační kola jsou spíše na pole , k lepšímu využití plochy na poli , máš je na postřikovacích strojích,velkých vyorávačích.
Nedávno jsem je viděl když sázeli brambory. V lese spíše je tam někdo nechá když nechce přezouvat.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

jeste abych to doplnil k tomu lesu, tam se jedna jen o odvoz tak 2metru vlecce, zadna tezba a nepristupnej teren.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#7 Nový příspěvek od thovt »

Lesní cestu zvládnou.
Nejsou dobrý k orbě , viděl jsem je že s nima někdo oral ,opět nechtělo někomu přehazovat kola.
Velcí zemědělci mají traktory s normalnimi koly a mají traktory s kultivačními koly nikomu se moc nechce přehazovat.
Tak si sundej kolo dej ho zpátky někdo v něm má ještě závaží.

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#8 Nový příspěvek od fikejz »

Místní chlapi, co jezdí služby a dělají opravy techniky (taková soudobá obdoba STS) mají k traktoru víc párů disků s gumama. Mají i sjetý s trvale nasazenými řetězy a přehazují dle potřeby, hvězdice se závažím zůstávají na traktoru. Podívej se po bazarech a třeba si seženeš ještě jedny za rozumno. I když na odvezení kárky s pár metry dřeva po lesní cestě, bez nějakých mokrých záludností by měli kultivační taky stačit.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#9 Nový příspěvek od Pavel »

jestli jsou v cajku tak je klidne vem oni se sice vyc zarezavaj ale lip se cistej nez balony mel jsem je na 3011 i na 5211 a tahal sem karu na kerou se vejdou 4 metry a nebyl problem kdyz sem delal ve vsur tak pomalu vsechny traktory mely kultivacni kola kvuli zahradkam a delalo se tema traktorama vsechno na poli kdo by to porad prehazoval

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky chlapi za vase poznatky, kola mam v jednani tak do nich asi pujdu. Jsou komplet i s ruzicema. Akorat chlapik nameril stredovou diru 16,5cm a ja mam 17.

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kultivacni kola ne jen na kultivaci

#11 Nový příspěvek od Pavel »

blbe meril a nebo nejsou na zetora prvni unifikovana ma vzadu vsude stejnej rozmer

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“