Servis Zetor v okolí

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#16 Nový příspěvek od Málek »

Zdar.
Pro pavel sk:
Hochu-hypoteza o opracování nohavice portálu neobstojí- předchozí složení montáže tuto chybu nevykazuje (staré prasátko včetně trubiček bylo naprostoto OK).
Pán, který prodává díly( Langhammer) min. 25 let tady u nás nezaznamenal nutnost výměny držáku čelistí, tedy ani tady není možnost odchylky úhlu vtoku prasete. O ruční brzdě nemluv- rozdíl mezi mechanikou a hydraulikou rozezná každý analfabet. Ruční a nožní fungují u Zetora na jiném principu.
Jako jinde na podobných stránkách jsou účastníci ve třech typech:
- ti, co žádají o radu
- ti co jsou schopni radu poskytnout
- ti kteří jenom trolí a chtějí ostatní zesměšnit a dělat z nich hlupáky, že něco nevědí, nebo nechápou
V jaké kategorii jsi, můžeš zhodnotit sám!!
Ne vše, co je SK je OK, jestli vůbec něco???
V Martině se vyráběly hlavně tanky pro Rusáka, Zetor byla pouze zástěrka. Byl jsem tam na vojně 86-88 a kasárna tesně vedle fabriky.
Tak tady nevystupuj za mentora všech majitelů české značky a trochu pokory by taky nezaškodilo.
Tvrdím a tvrdit budu- když mám možnost, vybírám díly nikoli SK, PL a ani ČÍNA, ale originál!!
A na Zetor jsou možnosti a ceny stále ještě přijatené.
Zduř

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#17 Nový příspěvek od Málek »

A jsou "odborníci", kteří se snaží něco pořešit a udělají chybu, nebo "odborníci" žvatlající na netu a neopraví ani koloběžku, že jó??

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Servis Zetor v okolí

#18 Nový příspěvek od JakubG »

Tuto sa musím zastať Pavla. Tu na fóre je asi len málo členov ktorým ako jemu prešlo rukami toľko traktorov Zetor, HON-ov, a podobných strojov. Je tu dokonca aj jeho vlákno Zetor 6945 z Klenovca, kde je krásne zdokumentované. Nemyslím si že by sa niekto nad niekoho vystatoval, nebodaj mal niekoho za hlupáka. Čo sa brzdových valčekov týka. Fragokov je originálny výrobca pre Zetor, majú to aj na svojich stránkach. Veľmi by ma zaujímalo v čom sa líšia valčeky Fragokov z krabice Fragokov a valčeky Fragokov z krabice Zetor original parts.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Servis Zetor v okolí

#19 Nový příspěvek od red.bill »

Problém je, že o ruční brzdě Pavel mluvil pouze jen o tom štelování táhla, co se časem vymstí. O tom jak která brzda funguje nikde nepadlo ani slovo, to už zas jen vidíš něco co tam vůbec není... Sám máš plná ústa pokory ale nějak se tím neřídíš, takže být tebou bych trochu brzdil v nějakých soudech...

K tý výrobě tanků, pro Rusy jsme je opravdu nevyráběli. Těch pár kusů ze Slovače by je nevytrhlo, měli vlastní fabriky... ze Slovače buď zůstali v republice nebo šli na vývoz. Navíc v 80.letech vojenská výroba stále klesala, proto ten převod výroby UŘ2 z Brna na Slovač(o žádnou zástěrku nešlo, vždyť už tam několik desetiletí výroba tanků probíhala...) a jiná civilní výroba(rolby atd...) stejně jako když do Trnavy z kraje 80.let přešla výroba 1203, do Bratislavy částečná výroba rapidů, hyd. ruk atd...

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#20 Nový příspěvek od Málek »

Nemám důvod k obhajobě něčeho, co jsem viděl na vlastní oči. Hádat se s někým...
Každou noc nám v Martině pod okny kasína vagonovali asi šicí stroje, nebo to byly tanky?
No traktorů bylo poskrovnu, já viděl přes zdi jenom samotný kabiny, celej traktor ani jeden. Mohu se mýlit!
Pro Rusy ty tanky být nemusely, ale co vím jistě, že šlo o licenční výrobu a označení tanku začínalo T- nikoli Z. Ani MARTIŇÁK (nebo jinak)se ty potvory s laufem nejmenovaly.
Je celkem jedno, kolik fabrik a technologie bylo od vzniku spol. republiky v r. 1918 přesunuto na Slovensko, to mi jistě někdo z vás napoví. Vím ale počet fabrik přesunutých ze Slovače k nám do Čech. NULA. Dělali tam pastičky na myši a vázali košťata.
Měli tam úplný h...o, maďarská zaostalá kolonie. Až tatíček Masaryk a hlavně bolševik v čele s Husákem tam začal valit všechny ty výdobytky.

Štelování čehokoliv v konstrukci traktoru je v pořádku, brzd (ručních i nožních ) zvláště a i chyba nastavení není jev nevratný. Kam bych se poděl při tahámí stromů navijákem, neumět si seřídit ruční brzdu.
Ale zpátky na začátek- požádal jsem komunitu, která se sdružuje na tomto webu o radu, popř. pomoc.

Co bylo výsledkem posuď každý sám. :potlesk:

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Servis Zetor v okolí

#21 Nový příspěvek od red.bill »

Zajímavý od nástupu výroby t72 v 81 roce, do 90 vzniklo asi 1800 tanků a tobě za vojnu každou noc pod okny vagonovali tanky... traktorů za to období jistě vzniklo víc než 1800... ke zbytku se nemá smysl vyjadřovat, je evidentní, že máš jen svoji pravdu a nic víc...

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Servis Zetor v okolí

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Málek. Ja sa nepotrebujem zaradovat do nejakej tvojej vytvorenej osnovy. Zarad si ma kde chces. Keby si si este raz precital co som naposledy napisal tak by ti to inak prislo. Tu rucnu som uviedol len ako priklad a ver ze este kus rozoznam rozdiel medzi prevadzkovou a parkovacou brzdou. Nikde som ani raz nenapisal ze vsetko SK je OK :tyty: Len som podotkol na jednu firmu, ktora jedna s mala na SK este nieco vyraba. Nikdy som netvrdil a ani netvrdim ze vseko viem aj ked sa v danom (aj vystudovanom) obore vrtam 27rokov. Prave ze viem ze vela veci neviem. Nikto tu s neba mudri nespadol A zeby som sa tu hadal alebo mal sa tu snahu s niekym dohadovat, tak to ani nahodou. Ja som inej povahy. Mna len tak nieco nerozhodi. Zelam pekny vecer a mnoho zdaru v tvojej tvorbe :)

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Servis Zetor v okolí

#23 Nový příspěvek od pavel sk »

P.S. - Skontroluj si dobre portaly a tebou uz spominane drziaky celusti+ valceka ci suhlasia s typom traktora a nohavicou portalu. Tych drziakov su tri typy a je dost mozne ze mas niejaku uz stavebnicu co pred tebou niekto poskladal co nasiel po ruke. To iste plati aj o valcekoch. Ale to ty asi dobre vies co tam mas :) Zdar

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#24 Nový příspěvek od Málek »

Nerad bych někoho popudil.
Můj traktor není skládačka, dostal jsem ho v restituci od JZD, mám ho 23 let a znám jeho předchozí historii.
S většinou kluků, kteří v něm seděli aspoň týden, jsem v místní nálevně probral všechny podrobnosti. To byl prostě typ na mašinu, která problémy neměla a byl předpoklad, že je mít nebude. Všechno je v originálu, generálky se dělaly 3x a to výměnným způsobem jenom motory a zadek se dělal v dílně JZD.
Tu měl na starosti můj strejc z druhýho kolena. Pláště převodovky a portálů jsou 100% originál.
Já jsem po tý 69 prostě šel cíleně, protože to byla tutovka a když jsem z pastevců nedostal peníze po tátovi za vlož. majetek, vzal jsem tuhle Z6911, dvě 5511 a vagon potr. pšenice. Restituce byly bez daně, tak bylo za moji 1/4, to znamená oceněných 190tisíc takovýho užitku a nelituju, že jsem nedostal hotovost.
Tahle 69 za těch 23 let neměla jedinou větší závadu, nechal jsem udělat jenom naft. čerpadlo u pána blízko Hrochova Týnce. Jinak maličkosti.
Končím, musím pro ND a snad jsem tu záhadu s trhacím prasetem vyřešil.

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#25 Nový příspěvek od Málek »

Jak je to s uzávěrkou?
Někde jsem četl, že by se měla vyvazovat, aby nevypadla z kamenů.
Jak to poznám až budu nasazovat pravej portál, žeje dobře navlečená na hřídel (tisícihran)?
Na vidličce sedí dobře

Pavel
Příspěvky: 8284
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Servis Zetor v okolí

#26 Nový příspěvek od Pavel »

na sad nohavici zacvakni uzaverku a cukni koncakem a poznas zda je tam uzaverka dobre

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#27 Nový příspěvek od Málek »

No tak snad už dobrý.
Uzávěrku jsem zkoušel na špalkách, ještě ji prověřím v lese uvázanej za pařez či strom.
Zuby měla fajt v poho, traktor jsem dostal 2 roky po poslední generálce a řadím ji se spojkou a většinou při rampování klád.
Teď k jádru pudla-
celá anabáze byla jenom kvůli rozdílu osy čepu a zahloubení pro tyčky prasete u těch nových (i repas.) paken.
Nové čelisti jsou o cca. 4mm menší, proto šly tyčky mimo osu dolů a zvedaly prase při brždění a ohýbaly držák.
Tím praskaly převlečky vtoků trubiček a měl jsem za to, že nebyl dodržen úhel vtoku prasete. O odlitek nohavice ten tlak urazil koncovku trubičky.
Tak jsem vyměnil oba držáky paken, tyčky prasete absolutně v ose a všechno funguje. Je to ovšem 3000kš+.
Langhammer v Litomyšli prodává ND víc jak 25 let a tvrdil, že jim skladem neprošel ani jeden- že se držáky nemění- a ono jo.
Mít možnost, zavaření hliníkem, tak ty pakny v zahloubení převrtám.
Z nákladů 2600,- jsem se dostal na desítku, vyměnil jsem úplně všechno. Při odvzdušňování začal propouštět levej válec, tedy jsem přehodil všechno kromě nádržky na brzdovku.
Ale itak jsem s nákladem na třetině a vím, co je dělaný a opravený.
Pro Pavel sk: nic ve zlém. Ty máš zkušenosti 27 let, já 40 a i tak se radši zeptám na něco co jsem ještě nedělal. Hydraulika je můj profesní obor posledních 15 let. Dělal jsem revizáka zdvih. zařízení pro servisy a automobil. průmysl. I tu "novou" vyvážečku jsem dak do pucu bez větších komplikací.
Bohužel pro mne, to tentokrál bylo ve stylu "pokus- omyl".
Pro Red bill: Jestli chceš věřit přiznaným statistikám komančů o zbrojní výrobě ČSSR, můžeš.
O pravdomluvnosti soudruhů možná vypovídá i fakt, že v Květné u Svitav byly atomový hlavice v raket. rampách dva roky před tím, než Husák a ostatní soudruzi přiznali přítomnost atomových zbraní na našem území. Ještě máš chuť tu trousit svoje možná vyčtený moudra o poměru produkce válka/mír.
Než stokrát slyšet (číst) je jednou vidět lepší. O tom žádná.
Snažil jsem se zachovat tak, jak jsem to chtěl po jiných. Žádal jsem o radu, abych nedělal chyby.
Dopadlo to jinak, tak snad moje zkušenost pomůže dalším.
Zdar

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Servis Zetor v okolí

#28 Nový příspěvek od Bellian »

Hoj, tak dobře že se oprava podařila, já jsem se kvůli paknám taky natrápil u 5611. Od té doby si dávám větší pozor při skládání a když se mi to nezdá, tak raději počkám a zeptám se lidi co tomu rozumí a jsou ochotni poradit, jako je PavelSK. Jehož rady tady na fóru jsou k nezaplacení 8) 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Servis Zetor v okolí

#29 Nový příspěvek od Málek »

Tak jsem to doseřídil, ručku došteloval a nechal zatáhnutou, ať se pásy přizpůsobí a všechno si sedne.
Nožní je ale pořád "gumová", někde je vzduch.
Prošel jsem většinu fór a přečetl postupy. Nevím, v osobáku odvzdušněno za 1/4 hodiny a tady jsme s mladým prohnali litr skrz aparát a není to ono.
Systém celej novej, přepouštěč jsem prošmajdal, nikde nic neteče, nesyčí, ale pedály ztvrdnou až na druhý šlápnutí.
Zkusím to vopatně projet někde přes hrboly a v náklonech, třeba se ta bubina hne jinam a pak půjde přes prase ven.

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Servis Zetor v okolí

#30 Nový příspěvek od pavel sk »

Co sa tyka uzavierky tak na vystredenie mam kus strihnutej starej poloosy ktorou si ju vystredim na drazach voči diferaku. Aby mi kamene nepopadali tak ich furt naliepam vazelinou a pri vystredeni a montazi portala spät mam odpojene tiahlo uzavierky od pedala. Tym my vratne pruziny tlacia zubovu presuvnu spojku do veka ku guferu. Tak sa mi nic nehne a nevypadne. Po namontovani portala zapojim tiahlo spät a nastavim zaber uzavierky. Za posledne tri tyzdne som to robil dvakrat. Doma na druhom traktore a minulu stredu aj v robote na ktorom robim obydve strany na komplet :prace: . Co sa tyka brzd, tak pri rozpojenych pedaloch furt pojde prvy vyslap mäko, pokym sa presunie piestik vo vyrovnavaci. Pri odvzdusnovani si sledujem cez ten otvor pre rurku a odvzdusnovak ako sa pohybuju celuste. Daju sa aj nahmatat prstamy ci sa pohyuju. Este mozes odvzdusnovat tak, ze dlksiu hadicku na odvzdusnovaku druhy koncom ponoris do nadobky s kvapalinou a tu daj vyssie ako je uroven odvzdusnovaka. Odvzdusnovak kus povol a len slap. Pri slapani pedal vracaj pomalsie ako pri slapnuti nan. Niekto nech ti sleduje tu nadobku ci sa robia bubliny. Ak nie tak by to malo byt odvzdusnene. Po spojeni pedalov ich par krat vyslapni aby sa zrovnal vyrovnavac a chod to niekde vyskusat prebehnut.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“