Rada koupě Zetor super nebo major

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tom74
Příspěvky: 6
Registrován: úte čer 04, 2019 9:21 pm
Bydliště: Tachov

Rada koupě Zetor super nebo major

#1 Nový příspěvek od Tom74 »

Ahoj všem,
Chci koupit starýho zetora, bude jezdit maličko kolem zahrady a dřevo vzadu na vidlích, tak ca 300kg. Hlavně bych si ho chtěl dát pěkně dohromady a mít ho jako veterána.
Doporučili byste spíš super 50 nebo majora 3011,4011 ? O spotřebu ani výkony "v orbě" mi nejde, do lesa na dříví taky jezdit nebude, spíš o spolehlivost, nàročnost oprav a složitost techniky. Taky kupní cena je argument, koukal jsem, že slušnej super je uz od 50tis, major je výš.
Díky za rady a zkušenosti. Tom

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Rada koupě Zetor super nebo major

#2 Nový příspěvek od PEST »

Pokud máš možnost tak se někde projed s obouma, je to podobné, major je novější, obratnejsi, uživatelsky asi přívětivější, zase je menší lehčí, dražší. Super je těžší, silnější, levnější, ale zas nastupování zadem, horší dostupnost a kvalita dílů. A moc lidí ty supry už nezná co se oprav týče, je to v uvozovkách takový exot co se konstrukce týče. Neříkám že špatný, ale přeci jen major je UŘ a s opravou pomůže kdekdo. Pokud řešíš finance a u nějakého dovodu nepotřebuješ malý traktor tak za mě Super.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Rada koupě Zetor super nebo major

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Hochu, tady se v tom to případě správný rady nedočkáš, příznivci supra ti budou radit supra a příznivci majora ti budou radit majora a stejně bude zase jen na tobě k čemu máš sám blíž a co si troufneš sám opravit, na služby se v těchto dvou případech už moc nespoléhej.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Rada koupě Zetor super nebo major

#4 Nový příspěvek od chuck77 »

ber jaká je zůstatková cena Supra vs. Majora ve chvíli, když bys ho musel nedej bóže prodat, aby si měl na.....a za tečky si doplň za co....za mě Major - jednoznačně lepší stroj i na prodej....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Rada koupě Zetor super nebo major

#5 Nový příspěvek od thovt »

Kup si traktor co nejlepším stavu, nový lak nezamená dobrý stav.

z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Rada koupě Zetor super nebo major

#6 Nový příspěvek od z4011be »

Když ho nepotřebuješ do lesa, tak bych šel do majora. Je novější, snáze se na něj shání díly a když už nejdou sehnat, dá se řada dílů vzít z jiných modelů UŘ 1

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“