Kleste na drevo

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Kleste na drevo

#1 Nový příspěvek od Shrek »

Protoze potrebuju kleste, a trosku mne zarazila cena novejch, a protoze jsem drzgresle a skrt. Taxem vcera zavolal kamosovi, neco pohledal a dneska uz mam vykresy pro laser. Tyhle budou mensi, sirka asi 350, otevreni myslim 1070.
Akorat nevim z kolikatky to vypalit. Ma nekdo tyhle male kleste a mohl by to zmerit?
Rotator koupim, pouziti bude alternativne na ruce na aute, popripade na bagru. Proto zatim nedelam velky, zkusim udelat tyhle a pokud se osvedci, tak je zvetsim :-))))
Vykres jset pracovni, musim se u nej stavit a doladit detaily, diry na uchyceni cepu, presne diry na cepy atd
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#2 Nový příspěvek od Shrek »

Takze vykres upraven dle mojich pozadavku, kamos prehledl ze nemuze udelat obe strany stejny, ale tohle byl jen pracovni vykres.
Uz je to i v solidworks rozpohybovany, nikde nic nekoliduje. Otvirat to bude 1080mm, pri zavreni vznikne mezera 85mm to je tedy nejmensi jednotliva "kulatina" co pujde zmacknout :-)
Delka pistnice je potreba zatazena 450mm vysuv 200mm a vychazi to na tyhle hodnoty v tomto vykresu. Mam v depozitu tlamu z 750 nakladace taxem jednu vyndal a pouziji ji. Mozna je zbytecne macata, ma 50mm tyc a asi 95mm diru, vazi 17kg. Z 500 mam taky ale ty maji mensi vysuv, alespon myslim ze jsou z 500, popsane to samozrejme nemam.
A zjistil jsem ze se nutne potrebuju naucit kreslit ve 3D, to je uzasny, zadny pokus-omyl, proste si to naanimujes a vis ze to vyjde a vsechny vypalky si muzes nechat udelat najednou.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kleste na drevo

#3 Nový příspěvek od Toreto »

čo budústát také výpalky na tei kliešte?

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kleste na drevo

#4 Nový příspěvek od P.S. »

Materiál bych typoval tak min. 15 mm a výš.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#5 Nový příspěvek od Shrek »

No jeden ochotny clen fora uz mi male tovarne vyrabene kleste omeril, a kupodivu je to z 10 a vrsek z 12ky. Tedy to asi cele udelam za 12ky. Hmotnostni rozdil je na tech klepetech 10 nebo 12 dohromady asi 10kg.
Kamos tam jeste musi dokreslit cepy a takovy blbosti a pak snad bud dopredu vedet kolik to vazi...
Pouzdra o5 udelam z plastu ZEDEX, stoji to relativne par korun a vydrzi nesmysl.
Kolik budou stat vypalky jeste netusim, jsem to na naceneni jeste neposlal.
Akorat nejak nevim co driv...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#6 Nový příspěvek od Shrek »

Takze se to dneska dodelalo do finalni podoby. Uz mam krivky, poslu to nekam na naceneni.
Asi bych to sem i dal na stazeni, ale neni to vyzkouseny a nechci pak poslouchat ze neco nefunguje...
Mam pistnici s okama, takze vyhodim loziska a prevrtam to na 60tku diru a zavarim tam trubku, vevnitr budou samozrrejme pouzdra, to oko se mi tam nelibi, by to neroznaselo silu a ohybalo hridel...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kleste na drevo

#7 Nový příspěvek od Širon »

No když to vidím na obrázku a čtu co a jak tam plánuješ,tak nevím.Myslím že jsem za svoji lesní kariéru viděl hodně kleští ,ale tyhle rozhodně nejsou hoby ,jak jsi psal.Budu to mít jen tak příležitostně atd... Kámoš má vyvážečku FBG a takovýhle kleště tam zdaleka nejsou.Co jsem měl na omylu More Maskiner byli taky daleko větší křapky.
Ještě teda nevím jak si představuješ ty čepy pro rohlíky,co jdou durch tělem drapáku. Udělej je tak drželi v těle a otáčeli se v tom rohlíku a na druhý straně byla matka,klidně šestihran samozajišťovací.Když jsem to viděl u mejch myslel,jsem že to bude blbý,ale ničemu to nevadí a krásně to drží to tělo stáhlý,u maskinera byli závlačky a koukal jsem jak se cvakali a čepy se soukali ven.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#8 Nový příspěvek od Shrek »

Hele, ja nevim, mi to kamos simuloval v zatizeni v solidu a faktem je, ze se to zacalo borit az pri 5tunach zateze, coz samozrejme nikdy nehrozi ze by to jako zvedalo...
Ty cepy, to neni spatna pripominka, jsem to udelal na ty plechy co jsou videt na ty fotce, ale ty matky jsou asi mozna lepsi.
Vec dalsi, kdyz uz si neco delam, tak at je to tak aby to bylo dobre. Stipacku mam z 320icka a kdyz jsem s tim krajel prazce pres leta, tramy z stareho mlyna 300x300 taxe to ohybalo o 20mm na 2500 delky. Puvodne byla na 250 Icku a to nevydrzelo.... mam v ni 80litru oleje 7,5kw motor a ma 640kg...
A tim nerikam, ze vse co delam, delam dobre a ze vim vse nejlip... Jen uz jsem moc starej na to delat neco na 3x...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kleste na drevo

#9 Nový příspěvek od Širon »

Jasný,taky mám rád věci co nemusím dělat třikrát.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Kleste na drevo

#10 Nový příspěvek od jarynfira »

Vypadá to dobře, dej pak info k výsledku ;-) .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#11 Nový příspěvek od Franta.cz »

Obrázek

Takhle dole otevřený kleště jsem ještě neviděl.Ten hlavní díl je dole spojenej a špičky bývají zboku vystužený.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#12 Nový příspěvek od Shrek »

Muzu jeste jednou a pomaleji, uplne jsem to nepochopil.
Kdyz se divam na tyhle https://www.rotatory.cz/drapaky-a-kleste/page/2/ nevidim tam rozdil ani vyztuhy. Konkretne https://www.rotatory.cz/produkty/kulati ... k-jpj-020/ myslis ty zpevnovaci kousky v rohach? Ty tam samozrejme budou, ale ty uz jsme nenechaval kreslit. Jeste jsem premyslel neudelat ty spodni plechy rovne ale s radiusem, ale paxem se na to vysral a dovarim tam sikmej roh
Samozrejme se rad necham poucit. Nerad bych aby se neco kurvilo...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#13 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ty výztuhy jsem myslel spíš navařit z boku další platnu, jak je to tady

Obrázek

ale tyhle kousky by taky mohli fungovat

Obrázek

Hlavně tady se podívej kolem pístnice přes kleště na tu platnu pod pístnicí.Ty kleště pod pístnicí jsou svařený dohromady

Obrázek

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#14 Nový příspěvek od Shrek »

No ja to zatezoval 5tuna a nic se neohejbalo, proto jsou tam ty vyztuhy zbytecny, na to sem se prave konstruktera ptal, a tak se to simulovalo. Do boku rikal myslim 2t nez se to zacalo ohejbat.

K tomu zavreni zespoda, to mas asi pravdu, ale pokud se tam daji ty cepy s matici na konci, tak by to snad mohlo vydrzet, ale asi mas pravdu, zavolam mu a zkusime to tam dokreslit. 8)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#15 Nový příspěvek od Franta.cz »

Já samozdřejmě netvrdím, že to máte špatně.Záleží na materiálu a dalších faktorech.
Jen vycházím z praktických zkušeností.Zrovna na těch kleštích co jsou na obrázku jsem špice vylomil a rozhodně nejsem jedinej komu se to povedlo.
Nevím jestli jste modelovali statické zatížení při zvedání i dynamické při pokládání.V tomhle případě je podle mě horší ta dynamika při pokládání.
Ještě, ty příčky vedle pístnice Ti nesmí zasahovat do průřezu.Když se díváš z boku tak příčky musí být pořád schované.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“