Kleste na drevo

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#16 Nový příspěvek od Shrek »

Staticke, na dynamiku je tam nejakej koeficient, o tom mluvil, ale to si nepamatuju...
Hele, ja jsem vdecnej za kazdou radu z praxe, od stolu vypada vse trosku jinak nez v realu... A tohle je forum, takze muzeme zvesela diskutovat. :smich:
Myslim knstruktivni radu, od cloveka z kterej s tim par let dela, ma zkusenosti, ja jsem laik, tedy se necham poucit. Jestli jsem to podcenil, nebo se ukaze casem :-))))))))))) taky proto jsem zatim nepustil krivky do sveta.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#17 Nový příspěvek od Franta.cz »

Takhle.
Pokládáš kleště ke kusu pomalu brzdíš a najednou bum prásk kleště v zemi.Za tím kusem byl pařez, který si neviděl a jako na potvoru ses přesně na něj trefil jednou stranou kleští a druhá tím pádem šla k zemi mnomem rychlej než jsi přepokládal

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kleste na drevo

#18 Nový příspěvek od Širon »

Jo přesně takový to klouz a za kládou šutr a pak následuje to dlouhý slovo kurnikšopadoprdelefixcostimteďkudrvajako. :vztek: :shock:.
Fando to tělo provařený vod spodu, jsem měl na všech co byli na náklaďáku- loglify,jonserety,penzky,epsilony,ohňostroje,vkrany....,asi všechny trochu zdvihatelný ruky a drapáky. Naopak na vyvážečkovejch kleštích,myslím menší traktorový,jsem to bohužel neviděl,je to asi kvůli místu a váze a penězích.To co má načrtnutý Shrek je tak nějak standartní,jak jsem psal výš,tak kámoš na FBG má snad ještě horší a to je koncipovaný jako profi.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#19 Nový příspěvek od Franta.cz »

Širone já to měl na všech kleštích na nákladácích i u vyvážeček bez toho jsem kleště ještě neviděl ;-)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#20 Nový příspěvek od Franta.cz »

Obrázek

To je fotka z webu co jsem dával Shrek
https://www.rotatory.cz/lesnicke-drapak ... rma-012-2/

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kleste na drevo

#21 Nový příspěvek od Steve01 »

Jak na tu fotku hledím, tak ten spodní plech je tam dobrý nejen jako výztuha, ale aj jako ochrana pístnice a toho přepákování (např. když pokládáš rozevřené kleště a trefíš nejaký konár, apod.).

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#22 Nový příspěvek od Shrek »

Asi ano, tohohle jsem si skutecne nevsiml... Jsem se byl dneska podivat tady na jedny kleste na vyvazece a tam jsou cepy jdouci skrz zajisteny asi sroubem ktery je pres podlozky pritazenej na to zakladni telo, matice tam nejsou. A spodni vyztuha, to uzavreni klesti od spodu tam neni taky. Material je 8cka a konce jsou vyztuzeny 6kou. Akorat uz na tom nebyl poznat vyrobce a typek si nepamatoval, kupoval to nove z Agrozetu. Komplet rikal mega.
JInak cenova nabidla prvni je zde. Bohuzel uz nemam pristup k laseru "fuskou" za flasku jako to bylo driv...
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kleste na drevo

#23 Nový příspěvek od Franta.cz »

Hm plus pístnice, plus čtyři čepy, plus uchycení na rotátor, plus futra.Pak to ještě celý svařit.

Nový prodávají za 18 404 bez daně
https://www.rotatory.cz/lesnicke-drapak ... rma-016-2/

nebo 12 490 bez daně

https://www.rotatory.cz/drapak-jpj-014

Pokud bys měl kupovat i pístnici a čepy tak se to nevyplatí

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#24 Nový příspěvek od Shrek »

JJ, mas pravdu... Pistnici mam, 17kgx4kc, hridele budou z 11600(taky 1kg za 4kc)a te mam nastesti dostatek. Co musim koupit bude trubka, tam jsem jeste cenu nezjistoval cca 1200mm prumer 60 a sila steny 8mm. Futra material 750kc a za vytoceni bude kamos chtit pocitam jako vzdy balik sena.
Ostatni kraviny kolem cca 1000kc.
Tedy v nakladech 8cku a praaaaaaceeeeee. No a tu si nikdo nepocitame, coz je sice spatne ale je to tak. Tedy budem rikat ze vyjdou na 8cku. Pokud se nekdo dostane k matrosi bokem, ma je skoro zadarmo :-)))))))))))))))))
Myslim ze co se tyka zpracovani tak jim spise odpovidaji kleste kolem 20tis.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kleste na drevo

#25 Nový příspěvek od Steve01 »

...za vytoceni bude kamos chtit pocitam jako vzdy balik sena.

Kdybyste to namodelovali trošičku větší, aby to mělo rozevření aspoň 125 cm, taks mu mohl potom ten balík tyma klešťama zrovna naložit... :)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#26 Nový příspěvek od Shrek »

Kleste na baliky jsou v planu na dalsi etape :-))))))))))))
Hjustne, mame problem, z 12mm maji vypalky 90kg... 17kg pistnice, a asi 15kg vse ostatni. Rotator bude taky cca 15-17 a treba 3kg zaves.
90
17
15
17
3 secteno a podtrzeno bratru 144kg....
To ty "kupovane" jsou z papiru??????????????? vzdyt tam pisou treba 53 nebo 70kg :rohy:
I kdyz to udelam z desitky tak ubude jen cca 15kg.
Jako pokud to dam na 10t bagr tak je mi to jedno, i mala 3,5 unese na delku cca 600kg ale tedy na malou vyvazecku to asi nebude.
Ach jo, poprve jsem chtel stvorit neco maleho a lehkeho (T34) a jak vzdy mi z toho vylezl Königstiger :pistol: :pistol:
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Kleste na drevo

#27 Nový příspěvek od AlexTc »

Moje váží 300kg :smich:

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: Kleste na drevo

#28 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

balik nalozis i malejma vpoho das retízek a je to na to šup,popravde upřímě ale tý energie co do toho vrazís ,lecos už sem ztvořil ale do kleští bych se nepuštěl

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kleste na drevo

#29 Nový příspěvek od Steve01 »

Z "papíru" ty kupované kleště nejspíš nebudou - např. v odkazech, co dal Franta, se píše něco o "kvalitní švédské oceli". Moc se v těch materiálech nevyznám, ale pokud to chceš lehčí při zachování pevnosti (což je asi cílem všech konstruktérů i uživatelů), tak toto asi bude cesta.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleste na drevo

#30 Nový příspěvek od Shrek »

Jo, o tom co se kde pise muzem sahodlouze diskutovat. Psal jsem jim o materialove listy, nikdo nereagoval, tak jsem tam volal, co je to ta "svedska ocel" jesli weldox, nebo hardox, strenx a odpoved byla ze je to svedska ocel... To si pak muzu k tomu memu napsat ze je to ceska ocel.... mam to naceneny v 11523. V pripade onech nahore jmenovanych, to budou nasobky castky...
Kdyby se na ty fotce bylo ceho chytit, jako vedet treba rozmer hlavy sroubu, kolik ma mm tak v solidu z fotky zmeris rozmery, takze by se zjistilo z kkolikatky to maj.
S velikou pravdepodobnosti, bude hmotnost zpusobena tim, ze se rozmerove blizim temto klestim... https://www.rotatory.cz/lesnicke-drapak ... rma-022-2/ mensi otevreni je u mne zpusobeno kratsi pistnici, jinak by to slo otevrit vic...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“