Rada s výrobou vrtáku na minibagr

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#1 Nový příspěvek od ota »

Ahoj podařilo se mi sehnat dva kousky šneku a zamýšlím z jednoho udělat vrták do země na minibagr. Máte někdo nějaký dělaný vrták? Nebo nějakou tovární výrobu? Potřeboval bych třeba jaké otáčky vrtáku jsou dobré, jak je udělaný spodek vrtáku. Dolu bych chtěl navařit takové zpevnění v kterém bude sedlo pro destičku břitu která by byla z Hardoxu. Tedy výměnná. Ale to sedlo proto, aby to dobře drželo a třeba se to nevyžvejkalo když bych to dal jen na šrouby. Stejně ten náběh šneku chci tímhle zpevnit.
Dál z čehou použít převodovku. Otáčet tím bude hydromotor. Ale myslím, že na přímo by to točilo moc otáček.
Když jsme někdo vyráběl, podělte se o zkušenosti. 8) Minibagr je 1400 kg malej ale šikovnej.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#2 Nový příspěvek od exot »

Uz to tu bylo nekde probírané.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#3 Nový příspěvek od ota »

No jo, ale kde. Trochu jsem hledal a nic. Kdyžtak hoď odkaz. 8)


Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#5 Nový příspěvek od pištabáger »

Nepíšeš o aký priemer sa jedná? Mám vrtáky od 250 do 900mm .
Špic a zuby urob vymenitelné,krajné zuby majú mať max priemer špirále aby celá špirála nedrela o stenu vrtanej jamy.Prevodovka sa používa planetový prevod s strižnou spojkou(najslabší a najlacnejší výmenný diel prevodovky.Otáčky vrtáka okolo 90- 100ot/min.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#6 Nový příspěvek od ota »

Nu konečně alespoň nějaká odpvěď k dotazu. Tedy 100 ot/min. Mám tu šnek 250 mm průměr. Ostří chci výměnné, i když toho nebudu vrtat haldy. Tu převodovku musím nějakou poschánět aby se na ní nechal dát hydromotor.
Dolu myslím že bych udělal z hardoxové pasoviny takový ten zakroucený náběh. Pokusit se ohřát pasovinu a zakroutit ji trochu do šroubovice a potom ji z čela seříznout karbikem jako špičku vrtáku. Aby to načalo hlínu pro šnek. A vsadit do trubky šneku. možná by to taky bylo dobré udělat výměnné. kdyby se to ujeblo, aby se to dalo vyndat a nahradit.

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#7 Nový příspěvek od pištabáger »

Oto ešte som zabudol na dôležitú vec.Vývod z prevodovky musí znášať axiálny tlak,napr: keď pritláčaš alebo moc zavrtáš a potom vyťahuješ zo zeme.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#8 Nový příspěvek od ota »

Aha takže axiálně na oba směry. Hm to abych náhodou netahal vrták a neurval dýnko z převodovky. Tak to mě nenapadlo, že s tím taky musím počítat. Dobrá rada, děkuji! 8) Protože bagr je sice malej, ale tuhle jsem na dvoře přesazoval kámen na jiné místo a vzal jsem klínovej řemen a na zdrhovačku a bagřík ho v pohodě zvedl a manipuloval s ním. A myslím že šutr bude mít skoro 400 kg.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#9 Nový příspěvek od ITS »

Hlavně jestli víš, kolik litrů dává čerpadlo bagru. To je první znalost pro konstrukci vrtáku.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#10 Nový příspěvek od Tata »

Hlavne vrtaci spicku se tremi brity pouziva to cat a je to jinaci nez dvoubrit od diggy
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#11 Nový příspěvek od Shrek »

Zatim sem vyvrtal asi jen 1tis der o prumeru 280, aasi 12 der 400mm.
Taxe nekdy stav na kafe a muzes to ocihnout. Sice mam jen 30ot/min, pac nebyla jina spajzka nez 1/100 ale vrta to celkem pekne.
Kdybys nekdy jel kolem Lestiny u Svetle, tak hned za prejezdem (jsou tam 2) je vrtana ohrada pro kone. Celkem myslim 250 prazcu.
30-35der za hodinu prace. Tedy doba vrtani 1,2-1,3m hluboke diry cca 2min i s prejezdem a chycenim stredu dalsi.
Na spicku jsem nijak neexperimentoval, a navaril tam vyrazenej vrtak 60-70mm, paxem zjistil ze jsem trosku debil, ale to uvidis az dojedes. Nekdy jsou ruce rychlejsi nez hlava... Nicmne na funkci to nema vliv :-)
Jako brit jsem pouzil jakesi noze co jsem dovezl od vas, ani nevim z ceho to je, ale provrat to nejde. Svaritelnost taky zarucena nebude, ale prptoze jsem chvatal, taxem to privaril natvrdo s ti ze se to pak doresi. No a je z toho prozatimni furtak... Uz je to tam 2 roky, Obcas nejaky kamen chytnu ale zatim to nika nevadi. Az se to odrbe, vezmu plasmu a za hodinku je tam navarenej novej platek, a kdyz to vydrzi zase ty tech 1tis der, tak jsem spokojenej.
Sroubovic vrtaku po obvodu navar z obou stran hned, jde doprdele strasne rychle (korunka mi vrta diru o 20mm vetsi) ale stejne se to odira.
Ulozeni vrtaku mam pres kardanovej kriz z matesa myslim. Je dobry ze se naklani do obou os a i kdyz stojis bagrem v kurevskem bocnim naklonu, tak to vrta kolmo.
Se striznou pojistkou jsem experimentova, zacal jsem na sroubu m12 5,8 pak 8,8 pak 10,9. Zjisteni ze ani u prumeru 280mm neni 12ka sroub zadny souper, jsem to prevrtal na 14 a opet vystridal vsechny rady.... Nebudu te napinat, jsem na m16 12,9 a stejne ji to obcas strihne. Ale je to umyslne nejslabsi clanek retezu (nejlevnejsi)
Puvodne jsem pouzil kardan a ulozeni domecek ze zadni napravy V3S. Ale to dalo asi 3 diry metr hluboky a sel jsem to predelavat. Ten krizek je strasne slabej. M12 vydrzel, ale M14 uz nikoliv. Kdyz jedu vrtat tak sroubu sebou mam v aute aspon 10, spise vsak 20...
Jo a protoze jsem nemel jinou spajzku nez jsem mel, tak ma 300kg... ale mne to nakratko zveda 1400kg a tech 400 vezmu v pohode na dlouhy rameno.
Ten snek co jsem ti poslal po mladym byl asi nahovno co?
Toco mam v podpisu, je se starym hydromotrem, hodne malo otacek... ted mam 2x tolik
Se mi totti dostal do ruky skoro novej hydromotor, se mi moc libil, texem si dohledal udaje a zajasal. To je presne ono, no a ja se na tim pdf nejak prehlid o 2 radky a ze 70litroveho byl razem 160litrovej a to mi jaxi 70l cerpadloz bagru nenakrmi. U meho je maximalni prenaseny vykon v rychlospojkach 10kw (uvadi vyrobce) motor ma 24kw ale do spojek jsou pomerne slabe trubky a neni prutok. Taky se docela hreje olej, takze jsem dodelal chladic. A bacha na odpad z hydromotoru, nemas ho kam pripojit (obe rychlospojky jsou tllakove) takze jsem do nalevaciho vicka nadrze na olej navaril holendr a na to nasrouboval rychlospojku a hadici po rameni mam natazeny ukap z5 do nadrze.
Ted tam mam hydromoto mensi, ale porad si myslim ze ma malo ot. Ted jsem koupil upne nove a ty uz tocej myslim 4tis pri polovicnim kroutaku nez mam ted, ale kroutaku mam dost, takze to zkusim hodit na tenhle motor a uvidim.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#12 Nový příspěvek od ota »

Fíha to je popis! No konečně nějaká rada. 8) Mám prcka bagr. A vývody má, nevím kolik valí to dvoučerpadlo, ale nebude to žádná sláva. Je to mrňous. Sice to chodí celkem slušně. Sehnal jsem nějakej šnek celkem silnej matroš asi 250 mm průměr a tak 900 m délka. Kouká z toho celkem asi 40 mm hřídel s drážkou na klínek, takže by se na to dalo cosi dopasovat. Dolů jsem si domluvil kousek hardoxu do kterýho bych vyfrézoval sedlo pro destičky zase z hardoxu. Tu destičku s tím sedlem bych navařil na konec šroubovice. Do sedla bych vkládal břit a třeba na zapuštěný šrouby přitahnul. Ale jak píšeš, na to moje vrtání co tady bude by stačilo asi navařit cosi na pevno a nemazat se s tím. Dolů jsem viděl nastrčený v tý středoví trubce takovej kus pasoviny zavaří se to do té trubky a trochu se to ohřeje pak a velkým hasákem skroutí melenko do šroubovice. Z čela trochu nabrousí. Aby to po zčátku vedlo. To by taky myslím šlo zmordovat.
No a pak ten převod. To zatím nic nemám a ani nemám tuchu. Hydromotory to nějaký mám ale asi málo otáčkoví. Mám tu velkej a ten je hodně velkej. Ten by utočil i celej bagr asi. Právě není zatím potřeba to nějak hymlovat, to bude až ke konci rekultivace tady.
Ten šnek z toho krmnýho vozu, já myslel že tam je tak 250 mm a slabší trubka. Kurva to byl macan! Tři jsme to narvali na tu kárku a pomotali řetězem a dovlekli dom. Ale zase by z toho šlo udělat přihaněč toho reciklátu k té třídičce co tu mám. Tuhle jel nějakej strejko a už se souseda ptal, jestli je ta třídička na prodej! A já si ani nezatřídil. :D

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#13 Nový příspěvek od Shrek »

Co mas vubec za bagrika?
Kdyz mi mladej rikal, ze chces snek, tak mne napadlo ze ho chces na vrtak. Kdyz jsem ho uriz, taxem se pod fousy smal a a rikal si ze budes prekvapenej :-))))) Hajzl tam drzel poradne, jak to bylo opravovany tak tam bylo vic vrstev plechu a dalo to docela praci. Ale mne uz to bylo ten den jedno, porad nekdo chodil a rikal co vsechno si chteji nechat, taxem jen odrezaval a koukal jak to jezevci syslej do lzice manipulatoru...
Ja to mam taky udelany z nejakyho krmaku, ale malicko jinyho, myslil ze to byl spis michaci vuz. Ma to taky zbytecne silnou stredovou trubku. Jsem si chtel koupit snekovice v Tarusu, jenze jsou to debilove! Prodavaj jen delky a nechteji uriznout treba metr

Kód: Vybrat vše

Dobrý den,
 
Šnekovnice 200x200x60x8 pravotočivá                 L = 3 m                 1230,- Kč / m + DPH
Šnekovnice 250x250x60x8 pravotočivá                 L = 3 m                 1500,- Kč / m + DPH
 
V ceně není zahrnuta doprava sběrnou službou.
 
Platební podmínky: dobírka
 
Termín dodání: 2 – 3 dny
Mozna nekdo vi o firme kde to uriznou. Ke mne se moc snekkovic nobe sneku nedostava :-((((( a kdyz tak jsou z 2-3jky plechu a to vubec nema cenu. A kdyz je silnej pech, tak je nesmyslna trubka uprostred 150 a vic mm
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#14 Nový příspěvek od Shrek »

Zrovna dneska jeden prisel, delka 4000 prumer akorat, ale ta stredova trubka, to je napobliti!
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada s výrobou vrtáku na minibagr

#15 Nový příspěvek od ota »

No mám malou Kubotu, stařičkýho dědulu. Ale výhoda je, že je mechanickej. Elektrika je akorát na starter, světla a radio, jo topení a stěrač! :vysmech: Právě měl vůli v páce tak jsem to rozebral vyndal pár táhílek a cajků a opravil. Nasadil a pohoda. Vůle minimální. No a kapal olej na pás. Kruci kde? No a jak jsem měl tu páku venku podlahu koukám a kolem jedné trubky olej. No co dám udělat novou, asi má špatnej ten kužílek co dosedá. A koukám kolik bych musel vyndat věcí, abych tu trubku dostal ven, tak jsem vzal doma asi pět 22 klíčů a postupně pomaloučku utahoval byla ta převlečná matka volná. Právě každej klíč je malinko jinak zahlej a dostal jsem se tam. No umyl očistil a nikde ani kapka. 8) Je to 1,4 tuny. Sílu má, že když jsem chatil za kořen, převrátil byh ho. Na to moje strkání kolem baráku dobrý. Potřebuju vybagrovat stovky metrů kanalizace, elektriky, svody od okapů a nakonec odvodnit tu vjezdovou cestu. A pak ji vyhrnout a přetřídit a hlínu pryč, a ty stovky tun štěrku a hrubího naspátek a na vrch asfaltovej reciklát. Udělal jsem si drapák na tu třídičku. Pásovej dopravník a bagrem na dopravník do třídičky. Mám tu zatím asi 100 tun na přetřídění a pak až to vyhrneme něčím větším, tak přetřídit i to. Na jaře je to bahno a teď je v tom vidět štěrk. Je tam asi 100 tun štěrku co se do toho navozilo. No zatím jsem udělal prd! Jo a vrták na ploty. Potom že bych udělal kolem té malé zahrady co je u silnice novej plot. Právě mi to padá do silnice. Tak to nasvahovat a vyvrtat díry a sloupky a plot. Potom na zahradě tam je toho víc. Taky plot už drží silou vůle. Takže na to vrták. Právě že bych měl ten menší 250 mm průměr a ještě jsem si myslel na dvoře až budu dělat ty svody a jímky a díry pod okapy, tak bych to vrtnul malím a pak třeba tím velkým.
No šnek v konťáku parádní, akorát ta trubka. To je macek. Já mám asi tak 60 mm trubku 250 venek a 4 mm plech. No snad to na to moje vydrží.
Obrázek
Když jsem ho vezl domů. Musím vyfotit nějakou fotku další.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“