Mapovo UNC

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#556 Nový příspěvek od mape »

Tak já se přiznám že jsem to dělal pomocí mechanika ale asi bych si stáhnul dílenskou příručku na motor 5201 a podle toho to nasadil.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Mapovo UNC

#557 Nový příspěvek od nabocklish »

Čerpadlo na Zetor nemůžeš nasadit obráceně. Neťukej do starteru na stroji. Nastav si spojku na čerpadle aby ti sedla do protikusu v motoru a našroubuj.
Dávka paliva se přidává pootočením čerpadla k motoru nebo od motoru (všimni si, že na tří-dírové přírubě jsou dvě díry oválné). Dávku nastav pomocí kapiláry. Nebo odhadem, tzn na střed a podle zvuku naklápět.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#558 Nový příspěvek od Janci »

Pootočením čerpadla k motoru alebo od motora sa nenastavuje dávka paliva ale predvstrek..
Zetor 4011

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#559 Nový příspěvek od Tomas6 »

Příručka k 5201 je mu k ničemu. Unc má jiný servák. Ryska na něm ale je. Mi značila počátek vstřiku na svislou osu motoru. Byla kousek před HU. Takže kapiláru,nebo pak nekoho kdo má sluch.
Hlavně jak tam to čerpadlo budeš dávat musí krásně dosednout přírubou na blok,musíš se pěkně trefit do spojky. Už jsem zažil že to někdo natáhl šroubama a celé to dodrbal.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Mič
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 24, 2020 9:49 am
Bydliště: PARDUBICE

Re: Mapovo UNC

#560 Nový příspěvek od Mič »

Chlapi díky za rady tak jsem to nasadil, dosednuti jsem nasadil na čerpadel. Motor chytl hned ale dost tvrdě. Trošku jsem ho tedy přitáhl směrem k nádrži a už běží jak hodinky :) ještě jednou díky za každou radu a vůbec se se o tom zde dá diskutovat :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#561 Nový příspěvek od mape »

Taky jsem rád za tohle fórum.... Člověk se dozví spousta věcí. Nebo naopak občas dokáže pomoci někomu jinému....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#562 Nový příspěvek od koprkam »

Vloni, když jsem ještě jezdil na mix nafty a kompresorovýho oleje, tak jsem to jednou, bylo to na podzim, tak jsem tam nalil, co jsem měl čerstvo doveženej plně syntetickej olej z turbokompresoru. A co mám zkušenost, tak ten fakt likviduje, cokoliv co není alespoň z FKM pryže. No abych to nezdržoval, tak to hulilo, jako kráva, no a co bylo z gumy tak teklo, jako Dunaj. S čerpadlem jsem taky furt laboroval, abych vyladil předvstřik, dal jsem mu taky co proto, ale naštěstí se ještě chytlo. Nicméně na příští rok mám v investicích generálku minimálně čerpadla, možná celýho motoru.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Honza97
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 10, 2019 12:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mapovo UNC

#563 Nový příspěvek od Honza97 »

Zdravím :) Mám takový pocit že mi jde UNC hrozně špatně do otáček... prostě dám páky pojezdu dopředu naplno a motor se skoro udusí.. až se víc zahřeje je to lepší ale za studena je to strašný... Na co se mám zaměřit ? Vstřik. čerpadlo ? ? Díky za každou radu 8) 8)

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#564 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hulí při tom nějak? Černě, bíle,do šeda... Začal bych kontrolou jestli nemáš stále sešláplý pedál přídavného okruhu. Pak vzduchový filtr,naftové filtry,předvstřik...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Honza97
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 10, 2019 12:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mapovo UNC

#565 Nový příspěvek od Honza97 »

Hulí spíše černě, pedál určitě sešláplý není :'( Nafta průchozí

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#566 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vzduchový filtr? Určitě nemůžeš mít zaplou funkci? Já kvůli zatuhlému pístku na ovládání přídavného okruhu dělal motor...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Honza97
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 10, 2019 12:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mapovo UNC

#567 Nový příspěvek od Honza97 »

Vzduch. filtr čistý, vyfoukaný, určitě ne protože dělám s podkopem a poznal bych kdyby byl pedál pořád zapnutý.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Mapovo UNC

#568 Nový příspěvek od Shrek »

Tomas6 píše:Vzduchový filtr? Určitě nemůžeš mít zaplou funkci? Já kvůli zatuhlému pístku na ovládání přídavného okruhu dělal motor...
O tom mi chvilku povidej. Dokud jsem s unc jezdil já a kolega, tak secko ok. Pak do toho vlezl mladej, a Von musí na secko sahat, šlapat a tak podobně. No a když se asi nudil při nakládání, tak zašlápl pedál. Já do toho asi za tejden vlezu a kuwa, ten Bobík nechce jít do otáček a je takovej přidušenej. Tak mu říkám co s tím dál, a Von že nic, jenže už ho znám, taxem mu nevěřil. No asi 2-3 měsíce se s tím jezdilo a že se v zimě udělá motor, že asi odešel. Na podzim se koupil drapák na hnuj. Udělal jsem mezikus Euro-unc napojím a ejhle nefunguje mi otvírání. Taxe to to zjistilo, a mě seplo... Říkám mladýmu, hele ty debile, že tys šlapal na pedály, no jen maličko, mě zajímalo co to bude dělat...
No a motor už se dělat nemusel. Pořád mi trošku kapala rychlospojka, ale jen maličko, tak mě to debila nenapadlo, že je tam pusetenej tlak.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#569 Nový příspěvek od Tomas6 »

No právě. Mi tam lozil kluk 1 rok a vždycky jak tam vlezl na to šlápnul. a já jak jezdil tak se to vždycky třepáním uvolnilo. A motor jednou jel jindy ne. Přišel jsem na to až když byl motor zpátky ve stroji a nejelo to.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#570 Nový příspěvek od koprkam »

Žena, auto a stroje se nepůjčují. :) Já bych vždycky vyskočil z kůže, když se mi tam hrne někdo nepovolanej, prej já si to jenom zkusím, jasně. Bič a pryč! To samo měl otec ve zvyku tahat tam čokla,, vokno zaprasený, pedále pošlapaný, ale pejsek svezenej. To jsem pak vždycky řádil, jako tyfus, když jsem to zjistil.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“