Mapovo UNC

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#571 Nový příspěvek od Tomas6 »

U mne pohoda. Ty rozzářené dětské oči že si může sáhnout na páku a sednout na sedadlo za to rozhodně stály.
Teď už má 3 roky a jak beru klíče od traktoru tak už u něj stojí a když mi sedne na klín,pomáhá mi točit volantem... Větší radost nemá ani z nové hračky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#572 Nový příspěvek od koprkam »

Ale jako jo, každej to mámě nějak. Jak říkám, já pro to nemám pochopení, nemám rád, když se mi někdo nebo něco motá pod rukama :) Ale jak říkám, já jsem takovej samorost.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mapovo UNC

#573 Nový příspěvek od Fizz »

To nechápu, já toho taky kupu domrvil nez jsem se naučil která páčka čuplík mačká, co nezkurvis to se nenaucis, malej má rok a půl pozná kontejner od sklopky, bagr od buldozeru, a jak ho na něčem nebo v něčem nesvezes je smutný, posadis ho a nadšení rozzářený oči. A už ani netahá na hulvata ale opatrně a dívá se jakou funkci to dělá. Nikam ho nepustit znamená divat se pak na dospělý vemeno co nic neumi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#574 Nový příspěvek od koprkam »

Jasný, já ti to neberu, máš na to trpělivost. Je to chválihodný, ale já na to prostě nemám nervy. To je to samo v práci, parťák mi má jít za dva roky do důchodu a já jsem řekl, a za tím si stojím, že než abych někoho novýho zaučoval, tak si to raději odedřu sám. Já su prostě takovej, nejsu párovej kůň - nejraději dělám sám. To samo pes, v životě bych nekousl, že by se mě po traktoru motal pes, tak jak třeba taťkovi, já když to vidím, jak se mu tam plantá, jsou furt zasraný okna, všude chlupy, ... no to by mě zebral čert. Já ti to řeknu tak, taky jsem pár věcí rozbil, ale vždycky jsem si to po sobě zase opravil, ale zase co si opravím, tak to střežím, jako oko v hlavě a nikomu pak nepůjčím. Ale jako chápu, že pokud má někdo rád děti, tak pro ně udělá první, poslední. Já osobně svoje děti nemám a nevidím důvod k tomu, abych se otravoval s cizíma.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#575 Nový příspěvek od koprkam »

Tak jsem se navztekal s teploměrem. Jednou ukazoval 60°C, jindy skoro 80°C, jak má. Teda sváděl jsem to na termostat a ono pendrek. Zjistil jsem, že když praštím po budíku (já vím, jako oprava to je na houby, ale nebyl čas), tak se rafika hne zpět někam k osmdesáti. Dneska šlus a teploměry oba neukazovaly. Tak mrknu na pojistky a třetí pojistka od spodu, osmiamperová, když jsem s ní hl, tak najednou budíky jedou. Pojistku jsem dal novou a najednou to funguje. Ještě přijít na to, proč zdechlo topení a budu připravenej na zimu 8)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Friba
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 12, 2021 6:25 am
Bydliště: Havlíčův Brod

Re: Mapovo UNC

#576 Nový příspěvek od Friba »

Zdravím všechny majitele stroje UNC,
taky jsem si jedno nedávno pořídil na pomoc při stavbě RD. Zatím jen vyhrnovalo sníh, ale i to byla pomoc. Mám s ním 3 zásadnější problémy, které bych chtěl vyřešit a potřeboval bych vaši radu.

1) Ložiska 22 210 v převodovkách (kola jsou do trochu A) - to jsem věděl už při koupi - nemám problém to předělat, postup znám, snad nenarazím na nečekaný zádrhel. Chtěl jsem se ale zeptat na tu předělávku na kuželíková ložiska, nějak mi to nedává smysl, chápal bych dvouřadé kuželíkové nebo dvě jednořadá namísto jednoho dvouřadého soudečkového 22 210, ale to nevím jestli tam je pro to místo v tom domku (samozřejmě distanční trubka se zkrátí). Mohl by někdo přiblížit jakými ložisky a jak se to nahrazuje?

2) Pěnící hydraulický olej - nejspíš si to někde přisává vzduch, až bude lepší počasí, chci přejít spoje na hadicích. Na co se mám důkladněji zaměřit a kde bývají nejčastěji problémy? Někde jsem i četl, že to může být způsobeno i mícháním různých hydraulických olejů (ne jen různé specifikace, ale i "stejné oleje" ale různí výrobci). Používáte olej HM 46 nebo olej o jiné hustotě / viskozitě?

3) Při puštění joysticků, stroj nezastaví - proč a co zkontrolovat popřípadě vyměnit?

Díky moc za případné rady. Až bude čas, klidně se hodím nějaké fotky, ale žádný krasavec to není. Snad mi poslouží při stavbě RD a nebudu s ním mít více práce než s domem.

Mutt
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 06, 2020 3:26 pm
Bydliště: Prerov

Re: Mapovo UNC

#577 Nový příspěvek od Mutt »

Zdavim potřeboval bych radu utrhla se mi spojka a nebo protocila hřídel potřeboval bych radu jak na to musím to spravit na místě

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#578 Nový příspěvek od Tomas6 »

Motor ven.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Mutt
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 06, 2020 3:26 pm
Bydliště: Prerov

Re: Mapovo UNC

#579 Nový příspěvek od Mutt »

Vím ze motor ven ale jen motor a nebo i s cerpadlama stalo se mi to v baráku vevntr takže tam nic nedostanu na vytahnuti kompet motoru

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#580 Nový příspěvek od Tomas6 »

Převodovka a čerpadla zůstanou na stroji.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#581 Nový příspěvek od koprkam »

Borci a zkoušeli jste to někdy někdo? Já jsem totiž toho názoru, že pokud chcete tahat motor ven bez demontáže čerpadel, tak je to vyhodit samože chladiče a nebál bych se říct, že i rozvaděč. Což si teda osobně myslím, že je skoro lepší vytáhnout motor i s čerpadlama. Tolik za mně.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#582 Nový příspěvek od Tomas6 »

Rozvaděč není potřeba demontovat. Vyhodím chladiče, to je otázka 20ti minut. Když bych měl odpojovat všechny hadice a trubky z čerpadel....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#583 Nový příspěvek od koprkam »

Já si právě nebyl jistej, jestli by to vyšlo víš, jelikož to asi taky budu muset rozšklubat. Já vždycky odpojil i ten předek a nebylo o čem. Ono to máš asi deset hadic a je to taky v klidu. Nejhorší jsou ty velký tlakovky k hydromotorům, to jsou takový svině neohebný.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Mapovo UNC

#584 Nový příspěvek od Navarson »

Další pěkná repase UNC "schovaná" v tutom vlákně: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=720 8)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#585 Nový příspěvek od koprkam »

Borci už jsem zoufalej, teče vám někomu olej okolo trubky mazání vstřikovacího čerpadla? Mě furt teče olej pod tou redukcí na motorovým bloku. Nejsu stavu to nijak utěsnit, prvně to bylo na hliníku, tak to bylo volný, pak jsem to dal na měď a teď jsem to dal na měď a Loctite 620 a furt to hajzl teče. A víte, jak to bylo: nemažete, klepe to. Namažete, klepe to. Já se z toho zblázním :D Dle mého názoru je jediná osvědčená věc, dát tam starý vstřikovací čerpadlo. Jinak dal jsem novej chladič a začal se mi ztrácet fridex.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“