Mapovo UNC

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#301 Nový příspěvek od mape »

No já mám v plánu ho dát za skleničku.... Aby tam aspoň nějaký sítko bylo. Stejně budu vyhazovat ty dva filtry co jsou u unc v tom nesmyslným místě a chci tam dát filtr jim viz výše a to cerpadylko dar před něho. Dokonce už jsem někde našel že dotyčný úplně mechanické čerpadlo vyřadil a má tam jen elektrické.
Pomůže to tomu že nebudu muset pumpovat naftu před startováním.... Já pokud nemám v nádrži aspoň 35 litrů nafty tak ta nafta prostě padá..... A vím že na to Zetor prostě trpí.... Dokonce i čerpadlář řekl že tohle je prostě problém dopravního čerpadla které sice funguje ale po velmi krátké době prostě naftu neudrží. Na víně je možná i zpětný ventil .... Ale třeba tady co opravujou stavební stroje v Rudný v hydrexu mi řekli že to dělají unc, dělají to desty a další keply co mají nádrž pod úrovní vstřikovacího čerpadla a že toto cerpadylko je určitě řešení.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Mapovo UNC

#302 Nový příspěvek od Sadra17 »

Veteranista! píše:Třeba VW 1.9TDI PD má v nádrži čerpadlo a to dává právě 0.5bar
0.8bar 8) ale tam je v naftě ponořený, takhle venku nevim jestli bude čerpadlo schopný nasát :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#303 Nový příspěvek od mape »

No já si třeba pamatuju že jsem měl na škodě 1203 elektrický čerpadlo kvůli tomu uzasnymu problémů kdy se čerpadlo na motoru muselo polejvat vodou aby táhlo a to elektrické normálně natáhlo z nádrže a ta byla vzadu až za zadním kolem.... Takže celkem daleko ..... A to kolikrát došel benzín a muselo natáhnout úplně ze sucha.a fungovalo to dobře..... To mi připomnělo že jo možná doma ještě někde mám......
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#304 Nový příspěvek od mape »

Tak orsta by byla.... Nová nepoužitá. Dokonce jsem ukecal cenu. Byla za cenu 4 nových pístku a to se vyplatí.
Obrázek

Obrázek

Sice potřebuju jen půlku na ten nožní ovladač ale asi ji osadim celou a tu moji použiji na to nožní ovládání.
Byla by škoda ji nechat ležet.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#305 Nový příspěvek od mape »

Včera jsem dělal na své stavbě a vedle na parcele byl nějaký borec s velmi zachovalou 060....
V poledne za mnou přišel ze co s tím mam že on kdyby to takhle honil tak že to bude rozehřátý jak kamna. A že už by to sotva jelo. Pak koukal na teploměry a že to není možné
Tak jsem mu jen ukázal tu vrtuli a on že to pak jo.... A sahal mi na chladič oleje a že prej jo mám jen vlaznej.
On že na něm skoro neudrží ruku.
Tak jsme přez oběd chvilku pokecali..... Měl ji jak novou.... Že prej ji koupil z nějakého skladu kde ji používali na shrnování nějakých hmot na hale a na skládání palet.... prej neviděla do té doby déšť. Původní lak, neodrena, nerezava.... To jsem koukal....
Ale říkal že jak ji vezme trochu ostře nebo třeba vysoko zvedá nebo zabírá do hromady tak se hřeje ... Tam jezdil celý den a rovnal po odbagrovani a odvážel na jedno místo.
Já ubíral roh asi 10x10 metrů rostlého terénu zubatou lopatou asi o 20-40 cm a teploty úplně v pohodě..... Olej vylezl přitom největším zátahu když jsem převážel hlínu asi na 60 °C víc ani prt.
Motor drží 80 prakticky pořád.
Myslím že přínos to rozhodně má a ten dotyčný mi utvrdil v tom že se ta potvora hřát umí.....
Jde o to co se s ní dělá.....
Jinak otáčkoměr s počítadlem motohodin náhle přestal pracovat a reklamace uznána tak mám nový.... Dokonce je ručička o hodně klidnější....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#306 Nový příspěvek od mape »

Tak mám stále ještě nějak bordel v nádrži protože se umí sací trubka ucpat tak že je neprůchozí. Úplně to chcípne a nejde ani napumpovat. Normálně když jsem odpojil sání tak jsem to ani pusou neufoukl. Až kompresor to prorazil.... A to byla rána..... A to už jsem tu nádrž 2x odkaloval a vždycky nějakej bordel vyteče
Přemýšlím nádrž vyndat a udělat do ní víčko aby se do ní mohlo. Při té příležitosti třeba udělat palivoměr.
Já už myslel že došla nafta a ono ji tam bylo ještě plno.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#307 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nám kdysi v Místku na náměstí někdo hodil do nádrže krabičku od cigaret. Prvně se ucpal průtokáč u skleničky, následně se ucpala ta trubička. Takže jsem to vařil v neděli odpoledne,lidí chodili okolo do cukrárny,zastavil nějaký chlápek a prej jestli nemám strach že to bouchne. Když jsem mu řekl že mám,ale že je to o zvyku,jelikož by byla tento týden už třetí co bouchla,no rychle byl pryč a za chvíli tam byli policajti.
Nic jiného jak tam udělat díru ti nezbude. Bůhví co v té nádrži je za bordel.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#308 Nový příspěvek od mape »

Já tam koukal kamerou a nic než rez tam nebyl.
Ale ten sací koš jsem nedohledal. Tak dlouhej ten endoskop nemám. Ale povedlo se mi ho tam poslat výpustní zátkou a ohnout a dno bylo čisté. Jen tam byla taková ta červeno černá písčitá nečistota. Tu i vypoustim při odkaleni..... Sklenička je čistá jen v ní je pár těch zrníček na sitku..... Ale je pravda že když jsem to přivezl tak bylo sítko úplně ucpané až bylo vcucle. Od té doby to celkem jezdilo ..... Až teď 2x za sebou se to vždycky zatáhlo že to nešlo vůbec profouknout.....
Jinak jsem vždycky nádrže vyplachoval normálně vapkou a pak to nechal uschnout nebo tomu pomohl horkovzdušnou pistoli ,vzduchem nebo autogenem.a nikdy nebyl žádnej vážnější problém.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#309 Nový příspěvek od koprkam »

Jelikož nemám doma tankvací stojan, stácím hadicí do nádrže naftu z kanystrů. Jednou jsem si nádrž, aby mi nebypadla hadice, ucpal papírovou utěrkou, takovou pevnější. Jenže mi tam chvajdla, teda asi. Pointou věci je to, že ji to ucpávalo hadici, ale strašně. Ani za boha to nešlo odkalit, tak jsem se jednou naštval, s uncem jsem štěrchal na zahradě, z leva doprava, aby se to rozštěrchalo, pak jsem to rychle zdechl a hnedka vypustil, krásně to všechno vyteklo a od té doby mám klid, klep, klep...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#310 Nový příspěvek od mape »

No já to vždycky rozvířil tím že jsem tam foukal vzduch právě tou sací trubkou.... Vždycky tekl bordel.... Ale viditelně je ho tam ještě hodně.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#311 Nový příspěvek od koprkam »

To foukání vzduchu mi nefungovalo, ne tak dobře.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#312 Nový příspěvek od mape »

Já to chci taky zkusit pořádně rozkarbovat.... Mě spíš zaráží že se to ucpe tak že to pusou vůbec neprofouknu a když vezmu kompresor a nazenu tam 10 bar tak se mi 2x sundá hadice z z nádrže a potřetí je to vždycky rána jak to vyletí....
A 2x odkaleno a furt je tam bordel.
Asi bude řešení do té nádrže udelat díru a pak to víko udělat na šrouby.
Jen mě děsí tu nádrž vyndavat....
Práce zas jak na kostele na celej den.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Mapovo UNC

#313 Nový příspěvek od koprkam »

Věřím, to je klidně možný.
Vyndat nádrž ven, to nechceš! :friends: pro mě je to nereaoizovatelný, přecijen nejsem Saxana :D s motorem venku, to je jiná...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mapovo UNC

#314 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tu nádrž tam drží snad 3 nebo 4 šrouby tuším,i vysukovat si myslím půjde. Ale těžká je jak kráva. Jinak jak do ní udělat díru vyčistit nepůjde. V nouzi se dá místo měrky nafty dát holendr s trubičkou a nechat ji 5 cm ode dna. Já na to provizórium jezdím už 10 let.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapovo UNC

#315 Nový příspěvek od mape »

Já jsem právě někde viděl video kde měl borec celý horní díl nádrže asi na 30 šroubů odnímatelné. To by se mi taky líbilo.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“