Minibagr

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Minibagr

#1 Nový příspěvek od zdesy »

Zdravím.
Hodlám se stát majitelem minibagru a potřeboval bych radu z řad odborníků.
Stroj , který si hodlám pořídit má jednu menší vadu a to v pojezdu.
Jeden pás jede pořád pomaleji.
V čem může být problém ? Hydromotor pojezdu ?
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj není to ten z inzerce od Brna Yanmar? Prodejce jak píše snížená funkčnost jednoho pásu. Ten je v inzerci už dlouho asi tam bude nějaký problem.
Taky koukám po minibagru a sem tam s někým pohovořím o tom. Takže na Tvém místě poscháním co by předběžně stál jinej hydromotor protože to bude znovu větší investice a jinej nabastlit je nesmysl.
Zase když to spočítáš k tomu přidáš cenu plánovaného nákupu hydromotoru nebylo by lepší poohlédnout se po dalším?
Tak to vidím asi já já na ten z inzerce taky volal a právě to mě tam odradilo.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr

#3 Nový příspěvek od Shrek »

Porucha pojezdu je pro vetsinu minibagru konecna, ceny hydromotoru jsou uplne nesmyslne. Bavime se o 100 a vice tis kc
Pitomej chladic vody na Kobelko 5,5tuny je cena 114tis bez depka... Smaju se cenove nabidce jeste dneska. Vyrobce chladaku je schopen udelat chladic na miru za cca 11tis
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr

#4 Nový příspěvek od elbarto »

Firmy dobre vedi, kdy uz jsou stroje vraky a potom je prodaji. Z presne vyse uvedenych duvodu se snazim koupit stroj od firem co offiko delaji GO. Cena je samozrejme uplne jina :-(
Podobne vyhodne nakupy jsou mam bohuzel podobne tema jako "uzasne levna auta z AAAauto :-(((

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Minibagr

#5 Nový příspěvek od honzauta »

Netrap se tím, většinou, když odejde pojezd tak se nahradí jiným, většinou od jiného výrobce, který většinou počítá s jiným průtokem, případně má jinou převodovku, proto je rychlost pojezdu jiná. Zvykni si na to a neřeš to, sám jsem taky měnil koncový pojezd, stál 45 tis a taky má jinou rychlost, vím to a podle toho tahám za páky.

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#6 Nový příspěvek od zdesy »

Zdravím.
Díky za odpověď k tématu minibagru.
Dříve jsem měl kopátko DH 0115 , ale kvůli omezeným možnostem tohoto stroje jsem se začal dívat po pásáčku .
DH nebylo špatné v tom , že si na něm normální člověk téměř sám odkázal zprovoznit k obrazu svému.
Ten minibagřík , co jsem našel je na tomto odkazu - https://stroje.bazos.cz/inzerat/63609838/Bagr.php
Je v tom stabiláček jednoválec naftáček , něco má již za sebou , ale majitel mi v telefonu říkal , že jeden pás jede méně.
Trochu jsem nahlodaný , že se podívám po něčem jiném , ale potřebuji něco rozumného a malého , abych to naložil na vozík za auto.
Bagřík potřebuji na rýpání kolem domku a potřebuji taky asi 5 km od baráku několik vleček naližit hlínou.
Samozřejmě vlečka za malotraktor a házet lopatou se mi to nechce ( minimálně 7 - 12 tater Proto se dívám
po novém pomocníkovi. DH 0115 bylo omezené v úhlu do stran ( jen asi 130°) minibagřík by byl ideální.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#7 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, právě ten co máš v odkazu mi celkem vymluvají. Hlavně je to kvůli váze. Povídal mi tady jeden klučina ze vsi, že měl malej a když hrabal na louce tak to celkem šlo. Ale jak najel něj¨kam kde bylo tvrdo, navážka, kořeny, měl strach, že se s bagříkem svalí do výkopu. Povídal že je to moc lehké. Sílu má dost, výkonu z čerpadla taky. Ale jak se lžíce o něco kousne, hned se to tahne za lžící. Právě povídal aspoň 2,5 tuny. Ale to je zase u nás o jinejch penězích a nárocích na přepravu. Kolem komínu doma je to jedno, to přejedeš jak nic i s těžším bagrem. Ale když by bylo třeba přejíždět kousek dál, tak s 4 tuny těžkým bagrem většina nás není zařízená a vlečíkem za auto. Jo za traktor to není problém to naložit na podválek. Ale taky jen tak popovézt. Jinak podval s papírama není taky pro nás. Nedávno byl celkem kloudnej na bazoši 3 tuna za dobrý peníze. Na to naše domácí šťourání myslím že by se nechalo do 2 tun ještě tak nějak. Dělají jsem koukal 1900 kg v nějaké té kloudné cenovce.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Minibagr

#8 Nový příspěvek od amatér »

Na stavbu jsem si koupil malou Kubotu, váží 2600 Kg, dá se převážet za autem, ale na nějaké hloubení základů, sklepů, nebo velké terénní úpravy je malý a trvá to. Kolem domu je v pohodě, kabely a odpady také. Je to člen rodiny
Obrázek

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr

#9 Nový příspěvek od michelink »

z tou váhou je to irelevantní když není člověk hulvát a nerve za to bez hlavě tak to práci udělá před pul rokem jsem koupil 2t bobcata a jsem spokojen :)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr

#10 Nový příspěvek od Shrek »

Ale jo, udelas neco i treba 1t, jde o to za jakej cas, jaxi proste zvyknes na 3,5 nedejboze vlezes do 5-6t tak by jsi z tehle malejch hajzliku umrel jak to nejde na svet. Uznavam ze preprava 2t je jednodussi nez 3,5t ale na kare se da i to... A 5,9cummins v Ram2500 s tim nemel nejmensi problemy, jen na rozjezd jsi musel dat 2jku a ne 3jku jako obvykle :smich:
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr

#11 Nový příspěvek od michelink »

taky ještě hodně záleží na strojníkovy a na typu bagru 2t bobcetem jsem udělal škarpu na kabel rychleji než kámoš co jel na druhou stranu s atlasem 604 :)

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Minibagr

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

Shrek píše:Porucha pojezdu je pro vetsinu minibagru konecna, ceny hydromotoru jsou uplne nesmyslne. Bavime se o 100 a vice tis kc
Pitomej chladic vody na Kobelko 5,5tuny je cena 114tis bez depka... Smaju se cenove nabidce jeste dneska. Vyrobce chladaku je schopen udelat chladic na miru za cca 11tis
to je jako na 20 let starýho john deera chladič za 30 a ted ještě visco spojka za 20 která v evropě nejni takže putuje z USA :-/
malej traktorista v malým traktoru

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#13 Nový příspěvek od zdesy »

Zatím jsem na vážkách , ale mám strop do 1.5 tuny.
Chtěl jsem se i zeptat , jak takové minibagříky vlastně přepravovat ?
Potřeboval bych bagřík dostat asi do vzdálenosti do 10 km od baráku .
Měl jsem v merku Komatsu PC14 , ale majitel jej prodal jinému zájemci.
Co říkáte i na minibagry Kubota (U10) či JCB 8015 a podobné ?
Zatím díky , stále hledám něco vyhovujícího a finančně dostupného.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#14 Nový příspěvek od ota »

Tak to tu trošku oživím.
V pátek jsem byl na čumendě na dvou bagříkách. V jižních Čechách. Oba dva kolem 1,5 tuny. První byl celkem ,,vybydlenej. Už toho měl dost za sebou. Byla by s ním ještě nějaká práce, aby byl k světu. Jinak vše bylo snad funkční. Motor kouřil a celkem dost klepal. Neznám tyhle stroje jaký mají mít zvuk, ale tenhle měl zvuk jak multikára, celkem kovovej klepavej. Na dvoře byly olejoví kola tak kde stál. Pán povídal, že je bez úniků kapalin. No asi by mě s ním manželka vyhnala z chalupy kdybych ho přivezl domů.
Druhej bagřík byl v pěkném udržovaném stavu. Chytnul na brk a ani nebylo vidět že běží. Klidně a vyrovnaně motor šel. Nikde žádný fleky, kola od úkapů. Rameni suché. Nové pásy + jeden rezervní novej. Čtyři lžíce, uvnitř v kabině čisto, ten byl sice dražší, ale ten bych vzal. Bohužel ráno tam byl kupec a bagr byl zamluvenej. A prodejce povídal, že kdyby to nevyšlo tak že zavolá, ale ten přede mnou že jistě přijede že se mu bagr moc líbil. No nevolal takže je pryč.
Potom jsem koukal na bazoš a byly tam dva 3 tunoví, laciný. Ale jeden byl zamluvenej a druhej taky. První v Praze což by šlo není to daleko a druhej Ostrava to je daleko.
Teď je tam Jeseník:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6595925 ... Chaeff.php
A ještě Vsetín. Oboje ode mě skoro 300 Km. :(
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6600692 ... -N-220.php

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: Minibagr

#15 Nový příspěvek od jiri-k »

Taky hledám, jak jsi dopadnul?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“