Minibagr

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#16 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, mám zamluvenej minibagr. Ještě mi tam pán vymění skla v oknech. Při přepravě mu to vyslili. Tak povídal, že to dá dohromady sice to připočítá k ceně, ale já bych musel schánět tady skla. On to zařídí. Zatím není doma tak až to dovleču domů tak dám nějaké obrázky.
Je to klasickej manuální starší bagr. Pákové ovládání hydrauliky. Nikde nejsou olejové skvrny a viditelné úniky. Všechny mazací místa byly vidět že byly pravidelně mazaný. Motor chtá dobře nekouří a nebyl odspoda ani od oleje a čistej, nikde nic viditelně neteklo ani dřív. Ten vzhled je trochu omšelej, ale mechanicky by měl bejt v pořádku. Ty plechy si dám do pucu a v létě třeba nastříkám. Aby to trochu vypadalo i z venku.
Jo ještě tady je celkem dobrej větší bagr. Ale má jeden dost velkej problém. Ale prodávající je zase dobrej že mi to hned řekl. Jezdil na řepku. Tedy nejde motor do otáček. To měl kámoš v náklaďáku a je to všechno vyměnit. Od nádrže, přez vedení čerpadlo podávací, vstřikovací. On nakonec měl na motoru hodně najeto tak měnil i motor. Ale to asi by tady nemusel, ten to v poho dá. Ale jinak od motoru až po nádrž všechno jiný. Uvnitř měl žvejkačku a vždycky se kousek někde odlouplo a ucpalo ve vštřikovacím čerpadle nějakou dírku a koktalo to.
Tady je odkaz: https://stroje.bazos.cz/inzerat/6578980 ... -Terex.php

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr

#17 Nový příspěvek od michelink »

tak ten samý si pořídil kámoš pod názvem atlas :)

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Minibagr

#18 Nový příspěvek od Sadra17 »

tu řepku tolik neřeš, vyčisti co pujde, dej nový hadice a lej naftu s aditivama + bych pro jistotu přidal nějakej filtr co nejblíž před čerpadlo 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#19 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak je doma nový přírůstek. Sice to byla anabáze ale jako vždycky. Nejdřív nebyla dodávka, pak už byla dodávka i ponatíraná základovkou ( byla u klempíře a on potřeboval ještě cosi obrousit, natřít a nakytovat ) Naštěstí to nechal na jindy a byla dodávka. Potom pro vlek do firmy. Něco ještě naložit a vyložit a potom tradá pro bagr. Tam bagr naložit přikurtovat a tradá s ním domů. Složili jsme ho vrátili dodávku s vlekem a bylo 20:30. Pak bagřík šup na dvůr už popaměťi. Je to jasný musejí se nainstalovat světla! :smich:
Tak fotečka z cestování.
Obrázek

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#20 Nový příspěvek od zdesy »

Zdravím.
Tak jsem nakonec podlehl a koupil Kubotu U10.
Je sice malinko starší (r.v.2004) ale snad bude dlouho fachčit bez problémů.
Byl to velice slušně udržovaný provozní stroj a snad budu spokojen.
Nevíte náhodou jakou mají tyto stroje baterku ? 12V Ah?
Zatím díky a přeji mnoho zdaru v nadcházejícím roce !

:pohar:

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Minibagr

#21 Nový příspěvek od peyrak »

my v něm máme gelovku 40 Ah

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#22 Nový příspěvek od zdesy »

Baterka tam je zatím dobrá , ale nikde jsem nenašel žádné data či nápis na baterce.
Je od firmy Banner . V návodu není o hodnotách taky ani zmínka.
Měl bych baterku přes zimní měsíce alespoň malinko oživovat.
Před zimou jsem ji vymontoval a uložil do kotelny.
Zatím díky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr

#23 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, já tam mám taky baterku na které se nedá nic zjistit. Koukal jsem na ní a je skoro do plnýho kastlíku. Asi by tam možná mohla být menší. Zdá se mi hodně vysoká. Dával jsem na ní tuhle jak byla prvně ta zima tu dobiječku a asi za dvě hodiny jsem se na ní šel podívat a už svítila zeleně. Tedy baterka v plné kapacitě. Zkoušel jsem natočit a v suchým tryčku. Právě kdyby byla potom špatná, tak si oměřím kastlík a sjedu k tý ukecaný bábe do krámu a s metrem v ruce najdeme baterku. Takhle jsem tam jel s autem a ta mi dala, to bylo řečí! Ale jen ze srandy. Měl jsem napsaný míry co tam strčím max a ona vzala metr a měřili měřili až našli baterku s nějak zvýšeným výkonem při startu, akorát byla nižší na vejšku a jinak sedla jak prdel na hrnec. Myslím že snad 75A. A v tom mím bagru bych to odhadoval na 55A aspoň. Sice to mám dvouválec, ale baterka celkem velká. Nevadí jen aby to dobře dobijelo. No nic tam na elektriku není tak by mělo.
Jinak jak jsem někde psal, věci na lžíce naohýbaný, připravený jen to sestavit dohromady, ořezat plazmou a posvářet a bude zase pár dalších verků k tomu. 8)
Ještě pokukuju po nějakým šneku na vrták. To časem. Chtělo by to tak něco kolem 200 mm průměr šnekovice.

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#24 Nový příspěvek od zdesy »

Díky za údaje o baterce.
Zde můj pomocník .

[Fotografie-0292.jpg](https://postimg.cc/image/6u4evec0z/)

Max1883
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 24, 2016 7:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: Minibagr

#25 Nový příspěvek od Max1883 »

Kolik si mám na takového pomoc ukázat připravit? Mým odhadem 150-200. .Ale s kamarádem takové mě kopatko,něco jako dh115,ale chtěli bychom bagr...
Diky

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#26 Nový příspěvek od zdesy »

Ono hodně záleží taky na tom , na jaký bagřík se zrovna natrefí.
Já za Kubotu vysolil 210 a jen doufám , že to velmi dlouho vydrží bez oprav.
Byl to velice slušný opečovávaný stroj.
Čerpal jsem na www.bazos.cz a klasický sbazar.
Několikrát mi něco slušného vyfoukli pod nosem.

zdesy
Příspěvky: 247
Registrován: sob dub 14, 2012 7:59 pm
Bydliště: Vracov

Re: Minibagr

#27 Nový příspěvek od zdesy »

Zdravím.
Chtěl bych se povolanějších zeptat na otoč bagru.
Někde mám asi u otoče nětěstnost hydrauliky.
Po dnu s bagrem mám potečený spodek od oleje.
Jakou by měla mít sílu otoč ?
Posledně jsem potřeboval postrčit silný kořen do boku a moc se tomu nechtělo.
Jinak jsem zkoušel dát zuby lžíce asi 4 cm do země a otočit.
Celé se to posunulo do strany jen 15 až 20 cm.
Kde mohu hledat chybu ?
Nemůže být třeba načatá nějaká hadice na spodku ?
Díky

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Minibagr

#28 Nový příspěvek od CB750 »

zasada je čo stým bagrom mieniš robiť. kúpiť niečo čo dovezieš za dodávkou to sú stroje tak do 2,5 tony, ale čo pri zakazke vykop žumpu a zeminu treba odvoziť? na 10m3 žumpu sa kope jama cca 25m3 a ak je odvoz iba kilometer tak na dodávke je to nekonečná robota. ak si kúpiš 12T nakladák tak kup 4-5T bager. my máme 3T Hitachi a 9T kontajnerový MAN a auto je malé ideál by bol 18Tona. vieš si predstaviť burať barák a na dodávke voziť 100m3 odpadu? 2,5T je na buranie malá ak nemá predlžené rameno, no a 100m3 je 150ton čo na dodávke bude 100fúr, 100otočiek po 1km je 200km čo je pri cene 0,5€ jasne 100€. 150T:7,5t na nejakej 12tone bude 20otočiek po 1-1,2€ čo urobí 20x2x1,2 cca 50€ a to je 100% rozdiel na doprave. nehovoriac o tom že tá 2,5T sa bude "venovať" jednej žumpe celý den min6 hodín bez odvozov 6x17-20€na hodinu a z 4-5t bagrom stihneš tie žumpy v pohode 2. Na 2,5t bude max lyžica 60cm a na 4-5&t kludne 80cm ano vypýtaš si na hodinu 30-35€ ale zákazníka to vyjde rovnako ale ty máš 2žumpy a nie jednu.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr

#29 Nový příspěvek od Atlan »

zdesy píše:Zdravím.
Chtěl bych se povolanějších zeptat na otoč bagru.
Někde mám asi u otoče nětěstnost hydrauliky.
Po dnu s bagrem mám potečený spodek od oleje.
Jakou by měla mít sílu otoč ?
Posledně jsem potřeboval postrčit silný kořen do boku a moc se tomu nechtělo.
Jinak jsem zkoušel dát zuby lžíce asi 4 cm do země a otočit.
Celé se to posunulo do strany jen 15 až 20 cm.
Kde mohu hledat chybu ?
Nemůže být třeba načatá nějaká hadice na spodku ?
Díky
Treba si urobit papiere na bager a tie somariny mozno prestanete robit. Otocom sa nezahrabava!
Nabries lopatou zdvihnes do vzduchu otocis a bud vysypes z lopaty alebo zlozis dole a vysypes.
Ziadne posuvanie a zahrabavnie otocou. Potom sa necudij ze to tecie a ze sa lamu piestnice a podobne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“