Minibagr Hitachi EX35-2

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#46 Nový příspěvek od Shrek »

Ja vim Oto, vyrezaval jsem tam technologie, no uvidime jak vse dopadne.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#47 Nový příspěvek od Shrek »

Tak a je fuc, cca 800-1000tun, 43mth a asi 350l nebo 450l nafty, nekoukal jsem kolik je na palivomeru, takze nevim presne.
V uttery jeste vezmu svahovku a srovnam to pod recyklat, na nej skrabana. To nebylo v cene, takze si to jezevci zaplati zvlast.
Zavady- urazena rychlospojka, nejakej inteligent je dal primo na upinak, a jeste si vyrobce upinaku nechal udelat atypicke, byl jsem ve trech prodejnach hydrauliky a nikdo to neumi dodat :zly: . No neva, jsem kutil domaci, uz se to predelava na bezne dostupne, budou koukat o 12mm vic nez puvodni, vyrobim tam poradne krytovani, ne ten naznak co tam je.
Vcera bylo -5 a ja zjistil, ze tam mam letni baterky :zly: , taxem odpoledne naskladnil 2x 100ah nove, abych rano zjistil ze nemrzne a ze v pohode natocim. No neva, vymenim po navratu na zakladnu, at netrapim starter.
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#48 Nový příspěvek od Shrek »

Dneska se trochu rezalo flexou, 35mm plech :'( ne svajcem. Vcka vyriznuty plasmou, dobrouseny.
Vcera se trosku kreslilo, dneska se snad uz neco pali. Nez dojde zelezo. Ta mrcha ma 238kg, cepy 80mm. Naceneno to bylo na 60tis/ks a potrebuji 3ks :pistol: Taxe chvilku merilo, chvilku kreslilo a vyjde to na uplne jinou cenu.
Puvodne to bylo na jiny upinak, tak tam navarim desku se zavity a kdyz se koupi inej bagr, nebo se prodaji kleste, tak predelani na jiny upinak bude mnohem lehci.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#49 Nový příspěvek od Fizz »

Já tomu CW upínání taky nepřišel na chuť. Nejpohodlnější se mi jeví Martin. Ideálně s Powertiltem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#50 Nový příspěvek od Shrek »

Tak na powertilt jsem moc velkej kolenovrt. I když práce je s tím skvělá, o tom žádná.
Já s tím upinakem neměl problémem, ale koupil jsem bagr kde je multicinect xxl. Lopaty jdou navaknout i obráceně. Ale na klestich které jsem sehnal bylo CW. Jediná cesta předělat to. Snad se to povede.
Nechal jsem vypálit desku jak je na kladivu, tu zavarim do zbytku držáku a bude to na šrouby.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#51 Nový příspěvek od Shrek »

Kleste komplet, kladivo taky...
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#52 Nový příspěvek od Shrek »

Taxem se v pondeli nasral, na tom kolaku je takobvejch maznicek az to hezky neni.. A dosel si koupit aku lis
Obrázek
No a bagruje se, boura se...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#53 Nový příspěvek od Shrek »

A protoze mam jit bourat dalsi kravin, tentokrat ma i strechu a tedy vazbu, byl jsem donucen zprovoznit kleste. Coz byl celkem orisek, na bagru mam pouze sekci na kladivo, a ja potreboval na kleste nebo nuzky. Kladivo je jednosmerne, tzn kleste z okruhu na svahovku rotuji na obe strany, ale z okruhu kladiva bud jen zaviraji nebo otviraji, fuguje jen jedno tlacitko, proto se musi dodelavat sekce k rozvadeci. Po poptani servisu a sdeleni ceny za dodelani sekce jsem si jako kolenovrt nejen provrtal kolena, ale i lokty a malemm i usekl ptaka.
\nastesti gugl funguje a tak tedy nemam sekci primo na bagru, ale kostka s rozdelovacim ventilem 24v je dodelana na kleste, vyslo to na par korun, oproti cene servisu. Kostka, ventil, zamek a holendry cca 14tis vcetne depka. No a trocha me prace.
Tlak dam na 250bar, prutok mam nastaven 80l/min, ventil koupen na 110. Ale takhle rychle mi to staci.
Tlaku bych chtel vic, muzu az 320bar, ale kdyz jsem nechaval delat hadice, tak me nejak nenapadlo to tam pripsat a udali zakladni radu, 215bar, dneska telefonovani a pry tech 250bar snesou v pohode. No az bouchnou tak tam prijdou ty spravne :smich:
Otevreni klesti 1760mm sirka 800, hmotnost i s deskou 1350kg nosnost 4000kg, sila stisku 4000kg (pri 320bar)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#54 Nový příspěvek od Fizz »

Já mam tak z kladivovyho okruhu odbočku na rychloupínák.
Tu kostku máš jako zdroj a nebo přímo proporcionálně řídí okruh rotatoru?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#55 Nový příspěvek od Shrek »

NN, rotator mam z okruhu na svahovku, neni proponcialni, jen vyp a zap. Ovladam levym a pravym ukazovakem, horni tlacitko na predni strane L+P joystiku. Prave toci po smeru hod rucicek, leve proti.
Tento okruh nedokazu programovat, tlak zmeren na 120bar, litraz nevim.
Okruh na kladivo je jen jednosmerny, z leve rychlospojky jde tlak na kladivo a prava je volne otevrena do nadrze. Takze jsem mel tlak jen na zavirani, a nemel zadny tlacitko na otevreni.
Takze jsem obejdnal tohle https://www.hydropress.cz/cs/zakladove- ... 45297.html
a k tomu tohle ovladani
https://www.hydropress.cz/cs/soulatkove ... xEQAvD_BwE
No a ted jsem musel vyresit ovladaci napeti. Problem je ze jsem chtel ovladani na joystiku, ale tam uz bohuzel neni volne tlacitko. Musel jsem trosku bastlit, na prave ruce, spodni tlacitko na predni strane joystiku je klakson, takze jsem rozbocil kabely co vedou na klakson a do kabiny si dal jeste jeden prepinac, tri polohy, on-off-on. 1poloha on klakson, 3ti poloha on vyvod na civku toho rozvadece.
Tzn ze tacitko na klakson ma ted 2fce, podle polohy toho prepinace.
Okruh na kladivo lze ovladat bud pedalem, nebo spodnim tlacitkem na levem joystiku.
Ted to funguje tak ze zmacknu pedal, zaviraji se kleste, namacknu "klakson" a k tomu pedal a kleste otviraji. Vypadalo to skvele do te chvile, nez jsem pustil klakson, v tu chvilku zmizel z okruhu tlak a kleste se vlastni vahou zaviraji, viz video. Coz me pekne sralo, takze jsem guglil a nasel tenhle zamek
https://www.hydropress.cz/cs/hydraulick ... 52131.html
Vcera ho tam dal a ted uz to funguje podle mejch predstav.

Jinak k tomu proc jem to resil takhle a ne jinak, kdyby si z to nekdo rekl 50de, tak mu ho asi i dam. Nicmene osloveno jedno nejmenovane servisni stredisko a predbezna cena byla 160tis za dodelani sekce.
Nasel jsem soukromeho servisaka, ochotnej kluk, sikovnej, rikal mezi 40-60 s cestou, bohuzel s tou sikovnosti jde to ze nema cas. Nebyl jsme sto ho ke me dokopat.
Okruh kladiva je programovatelnej, jak tlak tak prutok. Jdes do menu, nastavis, potvrdis ze vse je ok a jako poseldni se ti na displeji ukaze CODE, tak hledas v tom manualu a tam pisou k ziskani kodu kontaktujte servis. Tak tam zavolas, reknes co chces a slysis "Tenhle tyden nemame cas, az pristi, poslem Vam zalohovou fakturu na 20tis a pak bude doplatek" Ted bylo chvilku ticho, ja lapal po dechu... Kdyz jsem ho popadl, tak rikam esli si s tou cenou nedela srandu, a on ze ne, ze to je bezna cena za naprogramovani jednoho spotrebice a ze to ke me maji cca 150km jedna cesta 15kc/km a 350kc/hod ridic. Takze tam pak bude jeste nejaky doplatek.
Taxem zacal guglit a nasel toho typka, zavolal jsem mu a on ze nema cas, az za mesic. Tak mu rikam, hele, co kdyz ti poslu nejaky drobny a ty mi reknes ten kod. No prej to by slo taky, rikam esli 5tis je ok a on ze 3staceji. A poslal kod... Za 5min mas nastaveny kladivo jaky potrebujes a muzes si ulozit az 4ks.
To jen k vysvetleni proc jsem sel cestou jako ze bastleni... Tyhle ceny nejsem ochoten akceptovat.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#56 Nový příspěvek od peyrak »

taky jsem teď drapák řešil, máme rok starý yanmar 6t, má to powertilt a hydrorychloupínák a přípravu na drapák, na rameně trubek dost, rychlospojek taky, ale to je celá příprava, montáž zbytku stála 32 tisíc, to jsem překous, výhoda je, že si to každý kdo do toho sedne, může v počítači přeházet co čím ovládá, jsem levák, tak to mám trochu jinak než ostatní, třeba na nakladači si přehazuju hadice od klapačky, protože se mi to pletlo

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#57 Nový příspěvek od Shrek »

Jak rikam, 40-50 bych asi dal taky. Ale vic mi propadalo jako vydirani.
Jasne, nastesti v bagru jsem sam, nikomu nepujcuji a tak je mi jedno esli se to nekomu nebude libit, ze se to ovlada takhle. Problem by byl, kdybyc si jeste koupil nuzky nebo neco podobnyho. Protoze by me to cele cekalo znova, tam je drobna nevyhoda me varianty.
Tohle je kolova 18,5tuna
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#58 Nový příspěvek od Shrek »

Tak az nekdo bude na domaci zvejkani touzit po bagru...
Blblo mi tlacitko pojezdu, razeni 1, automatika,2. kdyz je to studene, tak tlacitko maka, citis ze tam pod tou membranou neco klikne, kdyz se to od zarovek ohreje, prestane fungovat. Coz o to, ono se necha jet na 1cku, ale pak i z kopce jedes max 7km/h pri spotrebe 15-18l na hod. Na prejezdy to zere jak prokopnuty, toci to 2300ot aby to jelo, misto obvyklejch 1500-1600 pri bagrovani. A kdyz vis, ze potrebujes prejet 21km, dela se ti blbe.
Taxem se neska rozhodl, ze si to tlacitko koupim, bohuzel je to blok 4 tlacitek, asi 6x6cm, pricemz spatne je to vlevo dole, ostatni se takrka nepouzivaji takze jsou ok. Cele je to zespoda zalite do nejakeho epoxidu takze nerozebiratelne. To 4 tlacitko stoji krasnych 25tis :'( :shock: nakonec jsem ho u znameho sehnal za 13... Chce se mi brecet... Ceka me ted par prejezdu 10-30km, kdyz vidis cestu z kopce, kde by to jelo 37km/h nebo rovinu kde to udela 28km/h a ja se tam budu plouzit 7km/h :shock: takze jsem musel koupit, ted budu doufat ze je to tim tlacitkem a ne necim jinym....
Jsem to jeste resil s jinym servisakem, co to dela soukrome, esli to nejde nahradit, no a prej ne, ze uz to zkouseli a ridici jednotka pozna ze tam neni neco ok a nezaradi.
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#59 Nový příspěvek od Fizz »

Prodáváš jo? :smich:

Musíš být jak ta firma co mi tuhke vezla HONa, moc pěkný podval, z váhy přímo do práce, kozel co ho tahal to samý, majitel poskládal několik part z toho co mu lidi sami navozili na váhu do šrotu a rozhodně to nejsou vraky či šroty.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#60 Nový příspěvek od Shrek »

Vcera v 11 objednal, v 9:45 to bylo u me, asi ceska posta posilila nebo co.
No, zatim to radi, tak uvidime ez se to poradne ohreje. To jsem dneska nezkousel.
Malicko jsem guglil, jeden blok tlacitek je skladen v Rumusku za cca 19tis , Madarsko za 18tis a 5ks maji, kde jinde, nez v Rusku.. Za cca 6tis, kuwaaaaaaaa jak je tohle mozny.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“