Minibagr Hitachi EX35-2

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Minibagr Hitachi EX35-2

#1 Nový příspěvek od Shrek »

Protoze s tim to strojkem obcas kopu, zalozil jsem mu tema.
Cca 3500kg vazici, mame verzi s delsim ramenem, coz je nekdy vyhoda, nekdy ne... Zejmena plna svahovka pri otoceni do boku na plne vylozeni je celkem sranda :zly:
Zakoupen nekdy cca 7 let z5 jako pouzity.
Tenkrat k nemu byla jedna 45 a jedna 30 lzice. Postupem casu se to malicko zvetsilo.
100 pevnou svahovka, pouzivam jako nakladaci lzici.
120cm naklapeci svahovka, moje tvorba.
60cm puvodne z traktorbagru, takze dost hluboka zubata, je to strop co ta 3,5t zvladne
45cm zubata, pouzivana nejcasteji.
35cm zubata, puvodne z nejake 20ti tuny, hodne rezani plasmou a je z ni lzice akorat na tu 3,5 :smich:
30cm bez zubu, na louku dobry, jinak jak prijde kamen je to problem, udelam z ni zubatou.
Letos v zime po podzimnim bagrovani 40ks parezu stvoren rozryvak. Material 20mm plech, ovaren z kazde strany 8mm hardoxem, zub je tam navaren taky napevno, nepocitam ze bych ho nekdy zkurvil. Je potreba malicko oriznout material za zubem, je ho tam zbytecne moc.
A dnes dokoncen vrtak na sloupky, delal jsem z toho co kovosrot dal, tedy prevodovka mohla bejt polovicni, bohuzel v michacim voziku byla tahle, 1:100. Chtel jsem cca 40ot/min ale takovej hydromotor nemam takze jsem na 22ot/min. Na 450mm vrtak supr, na mensi je to na muj vkus pomale.
Hydromotor 2000ot a 70nm krouticiho momentu pri 70l/min coz mi dava cerpadlo na bagriku.
Vzhledem k cene snekovic (Taurus) pouzity sneky z krmneho vozu. Neni to uplne ok volba maji prilis velky prumer trubky a nevynaseji hlinu tak jak bych si predstavoval. Problem je, ze snekovici prodavaji pouze ve 3000mm a ja potrebuji jen metr. Tak pokud by nekdo strasne touzil po vrtaku, muze se ozvat s podelime se(cena bude bez depka), potrebuji jen nejaky mensi prumer 180-220 max.
Na vykyv pouzit puvodne unasec a krizek z V3S, nepouzivat, je to prilis slabe... Predelano na Tatra. Strizna pojistka 16 sroub. Puvodne pouzit hydromotor mnohme vetsi, jenze jsem se ja osel prekoukl v tabulce o radek a razem bylo vse jinak, misto toho co jsme potreboval bylo 800ot a 675nm. Ale pri 140l/min. Naprosto nepouzitelne 4ot/min.
https://goo.gl/photos/dDqNUrCv8ar6wK3K9
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#2 Nový příspěvek od Shrek »

Uz mi to vrta, dira prumer 250, hloubka 700 cca 1min +- Tohle bylo v celkem pekny hline, kameny jsou hur, striha se mi pojistka 16ka sroub pevnost 10,9 a i 12,9, asi budu resit pojistovakem aby se to zastavilo
https://youtu.be/pddzbb5uMes
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#3 Nový příspěvek od honzauta »

Celkem malé otáčky a velké stoupání šneku - ale když to je co dům dal, tak není co řešit.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#4 Nový příspěvek od Shrek »

Jojo, vim o tom, a taky velkej prumer trubky... nicmene 100 der vyvrtano.
Mam spatnou prevodovku, malo otacek, moc kroutaku. Ted budu likvidovat nejaky michaci vozy, taxe uvidi co tam bude za prevodovky.
Vis co, ma to cele asi 280kg a stalo me to 3kc/kg... a asi tejden prace. pac sem to musel predelavat.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#5 Nový příspěvek od Shrek »

Mulcovac, zaber 1m
250kg zeleza. Cena srotu tedy v aktulanich cenach 500kc a asi 35hod prace, tedy ne uplne, protoze vymejsleni trvalo dyl nez prace :'(
Kudly provizorni, byl jsem nadrzenej to vyzkouset... Uz jsou objednany z hardoxu 80sire 250
delka a 8mm tloustka.
70m/s docela helikoptera kdyz se to roztoci...
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#6 Nový příspěvek od Shrek »

Stale nemam noze z hardoxu, ale vyvazel jsem jezevce a bylo tam dost nozu z nakyho krmaku, taxem prozatim pouzil tyto.
Zmulcovana louka, spise vsak bazina 35x60, 20let nebyo sekano a je potreba znovu odvodnit, traktor zapadl okamzite, ja s bagrem jsem dokazal projet ale byl jsem tam az po vrsek pasu pokud jsem jel 2x stejnym mistem. Pred 25 lety se tam normalne sekalo...
Noze v klidu sekaji naletove jasanky 5cm, na netu jsou videa kde s tim berou stromky 10-15cm to zkusim taky, ale az nekde dal od silnice...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#7 Nový příspěvek od Shrek »

Blbe se toci kdyz clovek potrebuje obe ruce na joystick-ach a nema volnou ruku na kameru. Zkusim tam dat GoPro, snad se to nebude moc klepat
https://youtu.be/4YWGkl8F67Y
Troska necitu v ruce a 3cm zarez ve stromu
https://youtu.be/x-81V7-RYFw
Ty 2 odnoze to seklo najednou, myslim ze 12-15cm nebude problem, jen najit odvahu to zkusit...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#8 Nový příspěvek od CB750 »

Doma máme EX 30U 120 naklápacia svahovka, 65, 25 zubatá, Kladivo copco Hitachi je hodne dobrá mašinka 8)
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#9 Nový příspěvek od Shrek »

Mulcovac funguje, uz byl na 3ch kseftech a tedy vyrobni naklady zaplaceny, ted uz bude jen a jen vydelavat :-) Nehodi se na mulcovani velkych ploch, vcera byla louka 0,5ha a to sem myslel ze umru. Zmulcuji 500-1000m2 /hod, zalezi na hmote a na ty louce bylo hodne hmoty. Spotreba je cca 2x takova nez pri bagrovani, mulcovac potrebuje dost vykonu. Nebyl staven na mulcovani louky, ale na mista pro traktor nedostupna, a na vycisteni mezicek mezi loukama... Musim udelat jeste jeden za traktor.
https://youtu.be/_B5uF4G9PRI
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

bedri
Příspěvky: 218
Registrován: sob říj 25, 2008 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#10 Nový příspěvek od bedri »

Pěkný video, si uděláš pořádek a pal můžeš hrabat 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#11 Nový příspěvek od Shrek »

Taxe na tom japonsky stroji postrala prevodovka otoce. Praskl jeden kolik co drzi satelit a vystipalo to vsechno
Bohuzel, nahradni dily se na tento typ neprodavaji a cela prevodovka uz 5 let neni nikde k sehnani, ani cena nebyla zrovna lidova. prodejce mi sdelil ze cenikova cena byla 305tis kc... Ani to neni moc k smichu, velke nastrojarny nemaji o tak malou zakazku zajem, a cenove nabidky ktere jsem dostal do mejlu mne privadej k silenstvi, za 1ks vence o prumeru 160 a vysce 50mm a 8ks kolecek o prumeru cca 50mm a vysce 20mm plus ty cepy a oprava toho jednoho zniceneho unasece , 90-180tis bez dph...
Mimochodem, Hitachi v teto prevodovce pouzil jehly o prumeru 4.5mm a ty se nevyrabeji... Pouze skf odpovedeleo ze vyroba neni problem ale 10tis ks od kazdeho rozmeru co potrebuju a ja jich potreboval 4.5x14,8- 51ks a 4,5x9,8- 51ks nakonce jsem je sehnal v anglii, sice delka 17,8 ale to uz nastojarna zkrati. Gufero na objednavku, neni normalizovane. lozisko japonke 6,5tis kc nahrada skf 1800kc.
Uz 3 mesice jsem nepojizdny a jeste aspon 2 budu, nebylo jednoduche sehnat nekoho komu se do ty opravy chce :-((((((() a pan nema moc casu... Kdyz se vejdu do 50tis budem hodne radi. Zavada tohoto typu je pro tato male strooje vetsinou konecna. Prodejcem Hizahi mi hned po prvni telefonatu bylo receno at si koupim jiny bagr cca 8let starej, ze to vyjde levneji nez prevodovka.
https://goo.gl/photos/JajF1Z1i1A6WJ8xJ8
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#12 Nový příspěvek od honzauta »

Někde na OLX.pl jsem zahlédl, že Poláci dělají všechny ozubené kola do koncových převodů i do otočí.

Sám jsem zatím naštěstí nepotřeboval ( respektivě, když jsem potřeboval koncový převod, tak jsem koupil nový a starý hodil do šrotu), ale myslím, že když se tím živí, že by nemuseli být špatní.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#13 Nový příspěvek od Shrek »

Hm.zkusim se po tom podivat. Koncovej reduktor sehnat umim cca 35 tis. Ale tohle je neresitelny problm. Komunikoval jsem na Alibabe se 4ma obchdnikama. Vsichni psali no problem a ve finale to byl problem kurevskej. Treba na ex 60 jsou na ebay dily v pohode a zabpar korun. Kolecko cca 1200 az 2000 kc. Ale na tohohle malehonsrace nikdo nic nema
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#14 Nový příspěvek od Shrek »

Domecek plny kolecek hotov a namontovan z5. Musel jsem rozebrat i hydromotor co tuhle spajzku pohani, nebot jsem si s nim parkrat zatocil a z prepadu ktery je pouzit na mazani teto prevodovky jsem v oleji nasel jemne piliny, ale opravdu jemne. Ani nejsou videt, ale kdyz do oleje das magnet a ten pak utres do hadru tak se ukazou. Pistovej hydromotro rozebran a vycisten, tak to snad bude dobry.
V nadrzi oter neni, pro jistotu jsem vymenil olej a dal nove filtry.
Jinak celkova cena za GO prevodovky byla 22tis, sice to dalo dost shaneni ale je to za 20%ceny co jsem mel cenove nabidky firem ktere se specilizuji na opravy prevodovek a maji inzeraty po netu.
Venec delala nastrojarna u nas, kolecka nastrojarna od Kolina. Rad bych to nechal udelat u jednoho, ale kolinaci neumeji udelat venec a nasi zase nemaj cas, taxe to muselo nejak skloubit...
A ted jen doufam, ze se neposere nic dalsiho. A tedy ze tato oprava se povedla :-)
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#15 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak to vypadá velmi dobře. No tak se bude bagrákovat! 8) Je dobré sehnat firmu která to umí a má to zájem udělat. Dneska seženeš, ale nemají čas. Nebo se do toho někomu nechce. Když jsem scháněl ty pouzdra na ten můj prcek, tak jsem poptal asi 7 firem z netu co mi to vyhodilo a jedna firma nebo spíš zástupce napsal, že je nemocnej a asi dlouhodobě a tedy to nezvádnou. Další napsal, abych si došel za obecním kovářem a on mi to nějak zmastil. No a jedni taky že to bude stát tolik pěněz že to nemá cenu řešit. Další že to musejí zadat vyrobit ve Francii, že to je pro ně nejjednodužší a že to bude stát pecku a pravděpodobně to bude trvat asi 8 neděl než to vyrobí a ještě další čas než to dodají. Protože Francie jede v ečkách a po přepočtu to bude balik a tak abych poptal raději někoho jinýho. Nakonec jsem si je dělal sám a dal si je zakalit v K. Hoře. Nasadil a jejda to je paráda!
No tak pohodovka, aby dlouho točily kolečka! 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“