JCB 2cx

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
STEFANS
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 30, 2011 4:27 pm
Bydliště: SABINOV

JCB 2cx

#1 Nový příspěvek od STEFANS »

Ahojte mate niekto skusenosti Aky je to stroj? Neviem ci by stacil na beznu robotu ci ist do vacsieho stroja

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#2 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Zaleží co s tím chceš dělat. Na něco stačí, na něco už ne. Pokud budeš dělat pro lidi bazeny, jímky, příjezdovky, nějaký základ, přípojky, tak uplně stačí. Ale pro práci u firmy na velké stavby to není. Pokud se zrovna nedělají chodníky v parcích apod.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: JCB 2cx

#3 Nový příspěvek od Johny1490 »

Videl som predny čelak v akcii a ten je teda dost dobry nato že to je taka mala mašinka, masivny 8) podkop v akci som nevidel ale určite to spravi dobru robotu , ale nejaki večší kamen ho asi zastaví lebo bager nema vahu..... Keby neboli natom take nezmyslene cenovky tak by sa mi doma lubil namiesto bielorusa 8)

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#4 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Přední nakladač je suprový. Pokud je to ještě ten starší typ se Z-kinematikou, tak ten nemá chybu, zvedne s přehledem 2t, naloží na Tatru, má obrovský radius vyklapění a zaklápění. U novějších strojů je klasický výložník,který sice asi zvedne výš, ale natahuje celý stroj o cca 0,5 metru, což je dost.

Zadní podkop super, když má ještě teleskop tak není co řešit. Hned tak něco ho nezastaví, takže z kamenů není třeba mít strach. Váha bagru 5,5 tuny je na to co zvládne dostačující, spíš už víc nedává hydraulika (ale asi je to problém mého kusu, bude už chycené čerpadlo) Jinak vývody na kladivo, svahovku,... Parádní práce s tím.

Manipulace díky řiditelným nápravám suprová (projede skoro to co UNC), jediné co mi vadí a dost chybí je krabí chod. To ještě budu dodělávat. Pokud se dostanete blízko ke zdi nebo plotu je problém se dostat od tama.
Když to shrnu - měl jsem UNC s podkopem, potřeboval jsem něco většího, původně jsem chtěl kupovat Ostrowka, to jsem vzdal, pak čelák na traktor a dodělat podkop dozadu, nakonec jsem rád že jsem koupil JCB, origo bagr má něco do sebe. Můj stroj má najeto 18000 Mth a šlape jak hodinky, krom opravy převodovky a portálu (o tom jsme věděl při koupi takže se s tím počítalo) jen jezdí a kope, nic z toho nekape, neupadavá apod. jak bylo zvykem u UNC. Můžu jen doporučit.

Johny: Nic ve zlém, ale když vidím ty staré bielorusy a ostrovky, jak pod tím člověk pořád leží, nic moc práce to neudělá, spíš si s tím hrajete, s takovou bych si po kšeftech moc nepojezdil. Práce musí ubývat a musí být za mnou něco vidět...
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: JCB 2cx

#5 Nový příspěvek od Johny1490 »

Přední nakladač je suprový. Pokud je to ještě ten starší typ se Z-kinematikou, tak ten nemá chybu, zvedne s přehledem 2t, naloží na Tatru, má obrovský radius vyklapění a zaklápění. U novějších strojů je klasický výložník,který sice asi zvedne výš, ale natahuje celý stroj o cca 0,5 metru, což je dost.

Zadní podkop super, když má ještě teleskop tak není co řešit. Hned tak něco ho nezastaví, takže z kamenů není třeba mít strach. Váha bagru 5,5 tuny je na to co zvládne dostačující, spíš už víc nedává hydraulika (ale asi je to problém mého kusu, bude už chycené čerpadlo) Jinak vývody na kladivo, svahovku,... Parádní práce s tím.

Manipulace díky řiditelným nápravám suprová (projede skoro to co UNC), jediné co mi vadí a dost chybí je krabí chod. To ještě budu dodělávat. Pokud se dostanete blízko ke zdi nebo plotu je problém se dostat od tama.
Když to shrnu - měl jsem UNC s podkopem, potřeboval jsem něco většího, původně jsem chtěl kupovat Ostrowka, to jsem vzdal, pak čelák na traktor a dodělat podkop dozadu, nakonec jsem rád že jsem koupil JCB, origo bagr má něco do sebe. Můj stroj má najeto 18000 Mth a šlape jak hodinky, krom opravy převodovky a portálu (o tom jsme věděl při koupi takže se s tím počítalo) jen jezdí a kope, nic z toho nekape, neupadavá apod. jak bylo zvykem u UNC. Můžu jen doporučit.

Johny: Nic ve zlém, ale když vidím ty staré bielorusy a ostrovky, jak pod tím člověk pořád leží, nic moc práce to neudělá, spíš si s tím hrajete, s takovou bych si po kšeftech moc nepojezdil. Práce musí ubývat a musí být za mnou něco vidět...
Taki krpec važi 5,5t? tak to ma potom tolko čo bielorus ja som myslel že to ma ale 3 tony, tak potom pardon to je dostačujuce.... Hovorim mašinka sa mi lubi vedel by som si predstavit, lepšie jak pasove minibagre pretože sa možeš presunut aj bez podvalniku a maš čelny nakladač.

Čo sa tika bielorusu tak ja to mam len jako hobby alebo relax (ked sa to nekazí :D). Ale zase nemožem povedat ked je porobeny tak si svoju robotu spravi a ked človek kolem neho občas prejde a namaže a niečo dotiahne tak sa ani moc nekazi, ale každy den by som v tom fakt sedet nechcel.
Zas nadruhej strane UNCčko z podkopom skova do vačku jak nič videl som stim kopat a je to nezmisel rameno kratke furt sa presuvat silu to tiež zrovna nema takže to je dost zla kombinacia podla mna.

JCB stroje mam rad a možno sa knemu raz dopracujem :friends:

MILES82
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 18, 2016 5:29 pm
Bydliště: Sabinov

Re: JCB 2cx

#6 Nový příspěvek od MILES82 »

Prosim vas a aky je rozdiel medzi 2cx a 2dx

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#7 Nový příspěvek od majkl.fiat »

2DX je na 20´ kolech, má lžíci 2 nebo 2,2 m (to nevím přesně, 2cx 1,85m) a zadní podkop je velikostně 3cx bez teleskopu. A mívaly turbo motory Perkins. A je o cca 1t těžší. Míň podjede a v měkkém se dost boří na zadek.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

MILES82
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 18, 2016 5:29 pm
Bydliště: Sabinov

Re: JCB 2cx

#8 Nový příspěvek od MILES82 »

Neni to az take zle celkom sa mi pozdava len ci by to zvladlo kazdodennu pracu niekde na stavbe alebo na dalnici

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#9 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Tak to běž rovnou do 3CX nebo 4CX a neuvažuj nad 2jkou. Firmy jí moc nechcou najímat, na velkou práci na dálnicích a stavbách je malá a slabá. Je to bagr na přípojky, chodníky, zahrady, do hal mezi sloupy nebo s nízkým stropem apod... Každodenní práci zvládne, ale jak říkám, ne na dálnicích. Je rozdíl nakládat tatru 10 nebo 20 minut.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: JCB 2cx

#10 Nový příspěvek od CB750 »

Dnes som mal preberať vonavý 3CX Kompakt čo je 2CX velkosť ale je už hydrostat a má 12stopový teleskopový podkop. Takže 2CX na stavbách moc nechcú je menší, 4CX ti súkromník nezaplatí.Kopať predsa prípojku 100PS motorom nie je rozumné teda ty spravíš ale bude ti stašiť 25€ za hodinu? Ja som išie do tej 3CXky kompaktu preto lebo nikto nevie čo je 3CXkompakt kedže to bude v SR prvá mašina :-)
Ty rozmýšlaš asi nad jazdeným strojom, zober 3CX
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

MILES82
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 18, 2016 5:29 pm
Bydliště: Sabinov

Re: JCB 2cx

#11 Nový příspěvek od MILES82 »

Hladame bager asi bude viac robit na dialnici takze 2cx bude mala a 2dx ma zaujala ci by taku pracu tiez nezvladla ale asi bude lepsie sa poobzerat po nejakej 3cx alebo niecom podobnom lebo nas trocha obmedzuje rozpocet

MILES82
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 18, 2016 5:29 pm
Bydliště: Sabinov

Re: JCB 2cx

#12 Nový příspěvek od MILES82 »

Na pripojky a prace u sukromnika bude lepsia 2 cx alebo pasovy bager

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#13 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Na přípojky jak kde. 2CX je obratné a máš vše s sebou, vykopeš, navozíš písek na podsyp, zahrneš, vše jedním strojem. Ale zase jsou místa kde se 2CX nedostane a tam jedině malý pasák. Pokud budeš kupovat 3CX, je pasáček k němu dobrý doplněk, pokud jen pasáčka, oplatí se k němu malý smykáč.

3CX je větší výběr jak u 2CX, pokud tě brzdí rozpočet budeš muset šáhnout po starším kusu, ale obecně když jsem hledal já 2 roky zpátky, byly 2cx i 3cx stejného roku výroby za podobné ceny.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

malotraktor250
Příspěvky: 38
Registrován: sob pro 07, 2013 6:47 pm
Bydliště: Slovenko

Re: JCB 2cx

#14 Nový příspěvek od malotraktor250 »

cb780 uz si vyskusal 3cx kompakt ako to chodi ?
Obcas zaskakujem na 2cx celkom dobra masina je to uz novsi typ motor JCB budeme inovovat tak by ma zaujmalo ci sa to vobec oplati vymenit za ten kompakt.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 2cx

#15 Nový příspěvek od Tata »

přední lopata je vážně malinká mam lopatu z airmastra a ta je větší akorád nejde nasadit na rychlupinak,
ceny dílu jsou mazec dělal jsem koncový převod, bral jsem všechno znahrady, normalní ložiska 4tis kus to se nedalo, gufero 5 tis a podobně tak alternativy, gufero 500,ložiska po litru, a ozubená kolečka ss ložisky po 2tis jsou tam tři kousky, je třeba stím počítat že to není nejlevnější alle práci to udělá, převodovka jednoduchá, jen směrove spojky. 2cx III bych nechtěl zas ta mašina narostla a podkop je nato už moc velký a čelnak taky nic moc, pozitivní je mechnicka ruční brzda, a brzdy v zadní napravě žadné hadičky u kol
zase má tlumení přední lopaty to 2cx II nemá na přejezdech je toznát
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“