UNC 060 severočech a spol.

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#61 Nový příspěvek od milosm »

Druhá verze trhacího nástavce vycházela z použití zbytku původního nástavce s doplněním a prodloužením na původní tvar trnu bez zubu a jelikož jsem předpokládal použití kamenité půdě a na první verzi bylo viditelné vytlačení materiálu, tak jsme vystužily šířku trnu navařeným páskem tvrdokovu. Takže celý trhací nástavec ve druhé verzi vypadá takto:
Obrázek Obrázek
A tohle je už perfektně použitelné, zatím mám za sebou cca 20pařezů a musím říct, že jsem úplně spokojený (samo, že je potřeba tolerovat možnosti podkopu na UNC, především rychlost), dám jsem pár fotek jak to vypadá, všimněte si v jakém prostředí ty pařezy (pařízky jasanu cca 20-30cm průměr a švestky) trhám, je to prorostlý kameny (typicky čedič) ze zdi, která kdysi dávno v těch místech spadla.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#62 Nový příspěvek od milosm »

Také se mi podařilo konečně sehnat originální návod k obsluze - je to zvláštní, ale na inetu jsem nikde nenašel v elektronické podobě, mimo několika stránek (v tu chvíli zaplaťpámbu alespoň za to, jelikož mě zajímalo zapojení elektro a to tam zrovna bylo). A jelikož mám pár velkých kopírek a moje zdatná pomocnice chvilku času také našla, tak je to oskenované v pdf a uložené na ulozto.cz - odkazy zde http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=78831 . Případně zašlu po zaslání emailu do SZ. Jelikož je to slepené (brožované?) vydání, tak to nemusí být úplně ideální, klidně si napiště, zkusím konkrétní stránku lépe a radostněji. Jinak doporučuji k prostudování i těm, co nemají UNC060, ale chtějí použít některé z příslušenství k UNC, jsou zde minimálně alespoň základní informace i o něm.
:chytry: Mimochodem víte, že pro UNC 060 existuje i kypřič montovaný zezadu stroje? :chytry:

MAO
Příspěvky: 336
Registrován: ned úno 20, 2011 10:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNC 060 severočech a spol.

#63 Nový příspěvek od MAO »

milosm píše:Také se mi podařilo konečně sehnat originální návod k obsluze - je to zvláštní, ale na inetu jsem nikde nenašel v elektronické podobě, mimo několika stránek (v tu chvíli zaplaťpámbu alespoň za to, jelikož mě zajímalo zapojení elektro a to tam zrovna bylo). A jelikož mám pár velkých kopírek a moje zdatná pomocnice chvilku času také našla, tak je to oskenované v pdf a uložené na ulozto.cz - odkazy zde http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=78831 . Případně zašlu po zaslání emailu do SZ. Jelikož je to slepené (brožované?) vydání, tak to nemusí být úplně ideální, klidně si napiště, zkusím konkrétní stránku lépe a radostněji. Jinak doporučuji k prostudování i těm, co nemají UNC060, ale chtějí použít některé z příslušenství k UNC, jsou zde minimálně alespoň základní informace i o něm.
:chytry: Mimochodem víte, že pro UNC 060 existuje i kypřič montovaný zezadu stroje? :chytry:

nemas fotku toho kyprice :)

MAO
Příspěvky: 336
Registrován: ned úno 20, 2011 10:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNC 060 severočech a spol.

#64 Nový příspěvek od MAO »

Ahoj na cem vase stroje prevazite? :)

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#65 Nový příspěvek od milosm »

MAO píše:
milosm píše:Také se mi podařilo konečně sehnat originální návod k obsluze - je to zvláštní, ale na inetu jsem nikde nenašel v elektronické podobě, mimo několika stránek (v tu chvíli zaplaťpámbu alespoň za to, jelikož mě zajímalo zapojení elektro a to tam zrovna bylo). A jelikož mám pár velkých kopírek a moje zdatná pomocnice chvilku času také našla, tak je to oskenované v pdf a uložené na ulozto.cz - odkazy zde http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=78831 . Případně zašlu po zaslání emailu do SZ. Jelikož je to slepené (brožované?) vydání, tak to nemusí být úplně ideální, klidně si napiště, zkusím konkrétní stránku lépe a radostněji. Jinak doporučuji k prostudování i těm, co nemají UNC060, ale chtějí použít některé z příslušenství k UNC, jsou zde minimálně alespoň základní informace i o něm.
:chytry: Mimochodem víte, že pro UNC 060 existuje i kypřič montovaný zezadu stroje? :chytry:

nemas fotku toho kyprice :)
Fotku nemám, ale už jsem ho viděl někde v inzerci. A nákres máš v manuálu v sekci manuály. Víc o něm nevím ... :zapomel:

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#66 Nový příspěvek od milosm »

MAO píše:Ahoj na cem vase stroje prevazite? :)
Tak ty jezdí jen po své ose na pozemku, ale asi pořídím nízký nebo sklopný krátký podvalník za traktor, jelikož kamarád ve vedlejší dědině, by taky UNC-ečko občas potřeboval.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#67 Nový příspěvek od milosm »

milosm píše:Druhá verze trhacího nástavce vycházela z použití zbytku původního nástavce s doplněním a prodloužením na původní tvar trnu bez zubu a jelikož jsem předpokládal použití kamenité půdě a na první verzi bylo viditelné vytlačení materiálu, tak jsme vystužily šířku trnu navařeným páskem tvrdokovu. Takže celý trhací nástavec ve druhé verzi vypadá takto:
Obrázek Obrázek
A tohle je už perfektně použitelné, zatím mám za sebou cca 20pařezů a musím říct, že jsem úplně spokojený (samo, že je potřeba tolerovat možnosti podkopu na UNC, především rychlost), dám jsem pár fotek jak to vypadá, všimněte si v jakém prostředí ty pařezy (pařízky jasanu cca 20-30cm průměr a švestky) trhám, je to prorostlý kameny (typicky čedič) ze zdi, která kdysi dávno v těch místech spadla.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Tak tohle provedení nevypadá vůbec špatně - trochu sci-fi, ale může to mít dobré výsledky a i cena je dost dobrá ...
Obrázek

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: UNC 060 severočech a spol.

#68 Nový příspěvek od Caaana »

ahoj pánové, tak jsem rád, že jsem narazil na nějaké UNCčkové téma :) cca na začátku srpna jsem si taky pořídil UNC ale 61čku četl jsem nějaké recenze, že 61čka je nedomyšlená a poruchová atd. ale když jsem se bavil s lidmi, kteří mají s 61čkama zkušenosti tak by prý za 60tku neměnili. Už kvůli tomu že je jiný způsob ovládání :) ale pro mě jako začátečníka to bylo úplně jedno jestli 60 nebo 61. Pořídil jsem tedy UNC 061 s hladkou lžicí a s podkopem JNC (nebo jak je jeho přesné označení) a s 30tkou a 40tkou lžící na podkop za 170 tisíc. no ranec pěknej, ale za ty peníze i s podkopem jsem nic v okolí cca 50 a vlastně ani 100 km nevysondoval. Navíc pán již staršího věku, měl zkušenosti s 61čkami a měl původně 3, kupoval je vždy rok po sobě. Tak se tak ptám, máte někdo 061 čku nebo zkušenosti s ní? :) když byste chtěli mohu přidat i nějaké fotky a rád bych se i podělil o dosavadní zkušenosti s UNCčkem a případně o Vaše zkušenosti a rady. Jinak dnes jsem také vyměňoval olej v převodovkách.... bůhví jestli tam byl někdy měněný, v jedné bylo cca 5 litrů a ve druhé těch 8 minimálně. Jinak konzistence byla taková spíš napěněná mi to přišla a spíše světle hnědá.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#69 Nový příspěvek od milosm »

Ahoj a blahopřeji k pomocníkovi, který je kolikrát k nezaplacení (dnes jsem s tím svým "bobkem" vyvážel tři hodiny spadlé chlívky z čediče a opuky a se spoustou bordelu - tak vím o čem píšu ;-) ) A asi je jedno jestli je to 060 nebo 061. Každý má svoje.
Dej sem také nějaké fotky, včetně podkopu. Osobně doporučuji pořídit i další příslušenství, třeba vidle jsou velice šikovný, v současný době vše těžší, vozím na vozíku na euro-paletách a skládám s UNC-čkem. Jo a asi by jsem prošel všechny náplně, včetně podkopu, já jsem na péči předchozího majitele trochu doplatil, byl tak dobře "přemazaný" čep otoče, až se říznul :shock: a dodnes to nemám ještě v provozu...
Tak ať dobře a dlouho slouží :friends:

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: UNC 060 severočech a spol.

#70 Nový příspěvek od Caaana »

zdravím, jsem to ale ostuda reagovat až po takové době :( vím jak rád koukám na cizí fotky a videa techniky a v tuhle dobu hlavně UNC 060 nebo 061 :) takže tady přidávám nějaké fotografie Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult image sharing

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: UNC 060 severočech a spol.

#71 Nový příspěvek od Caaana »

a tady další

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

FrantaK
Příspěvky: 63
Registrován: úte úno 23, 2016 8:08 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: UNC 060 severočech a spol.

#72 Nový příspěvek od FrantaK »

Ahoj,
mám prosbičku.
Koupil jsem podkop, je to něco německýho.
Koukají z toho 3 hadice, vstup"2" a výstup "3" je jasný,
nevíte prosím na co je ta třetí hadice označená "1"? je napojená na stejné kostce jako ta silná vstupní hadice. Není to vstup na samostatný okruh?


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Díky, Franta.
Hinomoto N 239D
Shibaura P155F

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#73 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar kuciii. Potrebuju do jara koupit/zprovoznit Bobika, abych mohl zacit stavbu. Firma co mi slibuje dodani mesice mlzi, za mesic, za dva a stoj stale nemam. Cas mam do jara az na horach sleze snih. Velke opravny typu Jindrichuv Hradec jsou hrozne drahy a co me dostalo NEposkytuji na svoje stroje zaruku. To si asi delaji bzundu. Tohle kupovat je peklo, komu to jede tak s tim maka, kdyz se podela da ho do Bazace. Ten nastetkuje a prodava jako fonafku. Rad bych uplnou klasiku 060, pripadne Locasta.
Delate do toho nekdo nebo jste ochotni prodat sveho mazlika ??? Pripadne rict: do jara ti neco postavim. Jde mi hlavne o plne funkci hydrauliku. Nastedne upravy/obuti, atd. uz mi nedelaji problem, mam dilnu se soutruhama, frezkama, atd. Elektrika to same. Pohledovy stav stroje neresim. Diky za vsechny napady/nabidky :-)

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#74 Nový příspěvek od milosm »

elbarto píše:Zdar kuciii. Potrebuju do jara koupit/zprovoznit Bobika, abych mohl zacit stavbu. Firma co mi slibuje dodani mesice mlzi, za mesic, za dva a stoj stale nemam. Cas mam do jara az na horach sleze snih. Velke opravny typu Jindrichuv Hradec jsou hrozne drahy a co me dostalo NEposkytuji na svoje stroje zaruku. To si asi delaji bzundu. Tohle kupovat je peklo, komu to jede tak s tim maka, kdyz se podela da ho do Bazace. Ten nastetkuje a prodava jako fonafku. Rad bych uplnou klasiku 060, pripadne Locasta.
Delate do toho nekdo nebo jste ochotni prodat sveho mazlika ??? Pripadne rict: do jara ti neco postavim. Jde mi hlavne o plne funkci hydrauliku. Nastedne upravy/obuti, atd. uz mi nedelaji problem, mam dilnu se soutruhama, frezkama, atd. Elektrika to same. Pohledovy stav stroje neresim. Diky za vsechny napady/nabidky :-)
Ahoj Barte, napíšu ti víc později, zatím mrkni na bazos.cz https://stroje.bazos.cz/inzerat/67760998/UNC-060.php, to nevypadá vůbec špatně - teď samozřejmě nemyslím barvu ;-)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#75 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar Mildo. Jooo peknej a ted taky nemyslim vzhled. S chlapikem jsem mluvil asi pul hodky. Koupeno na stavbu, zadny cmeckar, komunikuje ferove a pusobi jako slusnej chlap.. Bohuzel do soboty rezervovano. Mam to daleko, prakticky pres celou republiku, tak tam jezdit a premlouvat nemuzu. Za linky a odlazy na servisy co to prodavaji dekuju vsem. To uz jsem vzdal. Ty sulini gelaji offiko GO celeho stroje a pritom odmitaji dat zaruky. Smesne a mozne pouze v CR.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“