UNC 060 severočech a spol.

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#76 Nový příspěvek od milosm »

Ahoj Barte, tak tady máš ještě jednoho a to by bylo pro tebe "za rohem" ne? Podle popisu by to mohlo být to co hledáš ....
https://stroje.bazos.cz/inzerat/67841936/UNC-060.php

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: UNC 060 severočech a spol.

#77 Nový příspěvek od JPL »

milosm píše:Jo, je mechanicky přesuvný, po dvou ližinách. Povolíš čtyři matky (na obr. jsou vidět dvě pod sebou) a opřením se o lopatu, přesuneš kam potřebuješ a matky pak zase dotáhneš. Jde to dobře, hadice jsou vedeny od rozvaděče jedním centrálním otvorem v nosníku, takže nemusíš ani dávat moc pozor, aby se ti někde něco neskříplo (pokud není některá z nich krátká - jako se stalo mě při prvním použití :vztek: )
Obrázek
to vazne treba tie matky zakadim povolit a potom naspat pritiahnut :roll:

Uživatelský avatar
TRDV-1
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 08, 2013 12:14 am
Bydliště: Boskovice

Re: UNC 060 severočech a spol.

#78 Nový příspěvek od TRDV-1 »

Zdravím,nemáte někdo zkušenosti,jakej je rozdíl mezi origo podkopem na unc a madarským podkopem kram603 děkuji za káždou radu

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#79 Nový příspěvek od milosm »

Co tě konkrétně zajímá a z jakého důvodu? Originální podkopy, tj. ty co jsou uváděny v manuálech k UNC, jsou dva, přesuvný a návěsný, a už mezi nimy je dost podstatný rozdíl. Ale vše to popisovat? Většinou kdo má podkop, tak jen jednoho typu. Já mám KRA-603 a hlavní rozdíl oproti UNC je v otoči, zde je realizovaná pomocí dvou hydraulických pístnic, takže je přesnější bez nějakých enormních vůlí a doběhů. KRA-603 je přesuvný (ale jen ručně mechanicky) a zároveň využívá sedačku ve stroji. Podle mého názoru je i mohutnější konstrukce než UNC podkopy. Ale zároveň jde na něj použít lopaty z UNC. Víc mě teď nenapadá, snad ještě, že originál KRA-603 má křížové ovládání (já to mám předělané na šestisekční Jihlavan) podkopu a se samostatným ovládáním každé výsuvné nohy, na rozdíl od UNC, ten alespoň podle počtu sekcí má ovládání obou podpěr spojené …

Uživatelský avatar
TRDV-1
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 08, 2013 12:14 am
Bydliště: Boskovice

Re: UNC 060 severočech a spol.

#80 Nový příspěvek od TRDV-1 »

Dík a jak je to z dosahem kopání, kra603 mně připadá,že má delší dosah,a jak je moc vydět z kabiny při kopaní,mám možnost mět ten kra603 a tak to chci srovnat díky za info

Uživatelský avatar
TRDV-1
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 08, 2013 12:14 am
Bydliště: Boskovice

Re: UNC 060 severočech a spol.

#81 Nový příspěvek od TRDV-1 »

zdravím,nemá tu někdo rozměry podkopu KRA603,HMOTNOST,HLOUPKA,DÉLKA A VÝŠKA KOPANÍ

Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: UNC 060 severočech a spol.

#82 Nový příspěvek od ackar »

Zdravím, též se připojuji k dotazu, zda někdo neví maximální hloubku kopání a výšku vyklápění, případně hmotnost u KRA 603? Díky

Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: UNC 060 severočech a spol.

#83 Nový příspěvek od Schimi »

KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: UNC 060 severočech a spol.

#84 Nový příspěvek od ackar »

Jestli myslíš ten pěkný diagram, tak to není na KRA603. Právě že na guglu jsem to nikde nenašel.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#85 Nový příspěvek od milosm »

No na maďarský KRA-603 asi nic detailnějšího nenajdeš. I jsem do fabriky psal, ale už dělají něco jiného a ani neodpověděli. Ale tenhle obrázek z přesuvného podkopu pro UNC odpovídá i KRA-603, jen je KRA mohutnější konstrukce a má přesnější otoč s hydraulickými pístnicemi. Váha - vyber si z údajů na štítku (myslím že 725kg je správně), 1986 určitě bude rok výroby ;-)
Obrázek

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#86 Nový příspěvek od milosm »

Tak už mě přestalo bavit hledání vytřeleného čepu rychloupínače a "lepení" držáku páky a koupil jsem si nové rychloupínače od šikovných kluků ze Slovenska, kteří je ještě vylepšily, právě odjištění čepu a celkově je i zesílená konstrukce. Zatím je to parádní, zpracování perfektní a funkčnost taky. Mrkněte na foto jak to vypadá:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pokud někdo toužíte po těch starých, dávám to do sekce Prodej...

Pavelp18
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 09, 2023 6:52 am
Bydliště: Písek

Re: UNC 060 severočech a spol.

#87 Nový příspěvek od Pavelp18 »

Ahoj, zkusím oživit téma, nemáte někdo aktuální tip na obchod s náhradními díly na KRA 603? Přetěsnění pístnic atd... :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“