UNC 060 severočech a spol.

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
mudr.lant
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 26, 2011 8:36 pm
Bydliště: krnovsko

Re: UNC 060 severočech a spol.

#31 Nový příspěvek od mudr.lant »

Obrázek
Tady je videt ten spodek. Vlevo je ten novy plochac a vpravo je jeste zbytek toho puvodniho ulozeni..
UNC 060
Z 5611
KLE 500
:)

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#32 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Tak se to tu rozjelo, myslím že milosm mě pochopil dobře, aspoň jsem to tak z jednoho příspěvku pobral. Vpodstatě jsem měl udělané z 10 mm pásoviny nové rychloupínáky (pásovina cca 370 x 120 x 10 mm, v ní dvě díry průměr myslím že 30 mm a rozteč 300 mm, dva čepy 100 x 30 mm a pásovinku 70 x 120 x 10 mm s dírou 30 mm. Z toho jsem vytvořil rychloupínák který přesně seděl do rozteče rámu. Je to trochu vidět na fotkách. Pak jsem zapřáhl podkop, začepoval, přiložil připravené pásoviny, nabodoval, podkop odpojil, pásoviny obvařil, uřezal původní spodní oka, odbrousil horní čepy z podkopu, a bylo hotovo.

Tady jsou fotky, sem mi to nende nahrát a nemám nervy se s tím zabývat proč :-) http://majklfiat.rajce.idnes.cz/UNC_060
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#33 Nový příspěvek od milosm »

Díky kluci, už je mi to celkem jasný. Jelikož zatím nemám v místě kde mám UNC příliš dobré dílenské zázemí a vařit spíš neumím, tak po této teoretické přípravě to budu muset i prakticky připravit, sehnat správného "vařiče" a půjdu do toho. Škoda, že už to takhle nevymysleli maďaři, nebo se tady mohli alespoň zeptat, když to vyráběli :smich: . Jinak mě osobně se tenhle podkop docela líbí, působí takovým mohutnějším dojmem než třeba originál pro UNC a hrabe se sním pro mě zcela použitelně. Jak se ptal dříve mudrlant, nemám na práci s bagříkem ani živnost ani ji neplánuji. Živí mě počítačové sítě a tohle mám jako relax a zároveň jako pomocníka na půl hektarovém pozemku, kde je spousta čedičového kamení, bezinek, jasanů a jiného b*****u. A přesně jak uvádí mudrlant radu kámoše s 20l nafty, tak já jsem měl to samé dilema s nakládáním, rozhrnováním a kopáním a jelikož si hrozně nerad něco půjčuji, tak nejlepší bylo něco koupit a naučit se s tím dělat. Zatím mě to baví a taky mi všechno nejde hned a radši se s tím moc nechlubím, navíc si chvílemi připadám spíš jako opravář zemědělských strojů, ale jinak dobrý a nějaká práce už je i vidět :pohar:
Majkle ty máš na podkopu zřejmě ještě originál hydraulický rozvaděč (já tam mám šestisekční Jihlavan) - jak se s tím dělá? Není lepší použít tyhle čtyřpolohové ovladače? Jinak máš moc pěkný joystick v UNC - někde ve skladu by jsem měl jich pár mít také 8) A fotky také supr, jen by jsem se bál někoho nechat na lopatě - nějak mi propouští některá z pístnic a za chvíli by byl na zemi :shock:

mudr.lant
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 26, 2011 8:36 pm
Bydliště: krnovsko

Re: UNC 060 severočech a spol.

#34 Nový příspěvek od mudr.lant »

Uz jsem asi konecne Majkla pochopil. Takze Ty si ho chtynes rychloupinakem naklonis na vyloznil a pak ho navrchu zajistis cepem?
Jestli je to tak, tak je to uplne stejne, akorat ja mam udelane paky na zajisteni...

Milosm:vcera jsem jeste koukal, ze chces 20 lzicu. Asi pred rokem mi ji jeden znamy nabizel, i s vyhazovakem. Vcera jsem mu volal jestli ji jeste ma a bohuzel ne, ale prodal ji nekomu na minibagr a tomu nepasuje, takze ji mozna zase pusti dal. Ma to zjistit, tak jak se ozve, hned dam echo...
UNC 060
Z 5611
KLE 500
:)

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#35 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Jojo, rozvaděč ještě vypadá původní. Dělalo se s tím dobře, když si člověk zvykl na ty vůle v ramenu tak už s tím šlo dělat hezkou práci. Po dvou letech mi začal rozvaděč téct na jedníé sekci, a k mému překvapení jsem zjistil, že se do něj dají sehnat normálně gumičky, asi za 7 Kč/ks, je to nejaký těsnící kroužek standartního rozměru, takže nebyl důvod měnit rozvaděč za nic jiného. Navíc s křížovým ovladačem se dělá uplně jinak než s pákama, na to bych si asi nezvykl... Jen jestli můžu něco doporučit - když už se s tím učíš, přehaž si hadice na rozvaděči podle normy ISO nebo SAE. To původní na KRAčku je nějaké staré východoevropské, dneska už se na ničem nepoužívá. A pokud se to teď naučíš podle těch celosvětových norem, nebudeš mít později problém s přesednutím do jiného minibagru, bagru, traktorbagru. Sedneš, vemeš za dvě páky a bagruješ. Já jsem teď přesedl do JCB a bohužel s tím zápasím. Přeučit se na jiné schéma je horší jak se to učit z ničeho. Pořád musíš myslet na pohyby a kde máš jakou funkci, a pak se na chvíli zapomeneš a podvědomí udělá své...

Jinak joysticky v bobku byly taková levná alternativa :-) Původně jsem tam chtěl dávat z Locusta, protože s těma origo kolíkama se dělá dost blbě. Ale 10 tyček za kus jim nedám, tak jsem koupil po 400 stovkách dva geniusy a chvilka práce a bylo. Dělá se s tím o 100% lépe. Ale bohužel jsou z dost křehkého plastu, jak dostanou ránu, nebo se o ně zachytíš tak prasknou. Je to takové nouzové řešení :-(
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#36 Nový příspěvek od milosm »

mudr.lant píše:Uz jsem asi konecne Majkla pochopil. Takze Ty si ho chtynes rychloupinakem naklonis na vyloznil a pak ho navrchu zajistis cepem?
Jestli je to tak, tak je to uplne stejne, akorat ja mam udelane paky na zajisteni...
Mě by to tak, jak to má Majkl také vyhovovalo, už na tom pracuju
mudr.lant píše:Milosm:vcera jsem jeste koukal, ze chces 20 lzicu. Asi pred rokem mi ji jeden znamy nabizel, i s vyhazovakem. Vcera jsem mu volal jestli ji jeste ma a bohuzel ne, ale prodal ji nekomu na minibagr a tomu nepasuje, takze ji mozna zase pusti dal. Ma to zjistit, tak jak se ozve, hned dam echo...
Určitě by jsem měl zájem, zatím jsem nic přijatelného nesehnal, díky předem za info :friends:

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#37 Nový příspěvek od milosm »

majkl.fiat píše:Jojo, rozvaděč ještě vypadá původní. Dělalo se s tím dobře, když si člověk zvykl na ty vůle v ramenu tak už s tím šlo dělat hezkou práci. Po dvou letech mi začal rozvaděč téct na jedníé sekci, a k mému překvapení jsem zjistil, že se do něj dají sehnat normálně gumičky, asi za 7 Kč/ks, je to nejaký těsnící kroužek standartního rozměru, takže nebyl důvod měnit rozvaděč za nic jiného. Navíc s křížovým ovladačem se dělá uplně jinak než s pákama, na to bych si asi nezvykl... Jen jestli můžu něco doporučit - když už se s tím učíš, přehaž si hadice na rozvaděči podle normy ISO nebo SAE. To původní na KRAčku je nějaké staré východoevropské, dneska už se na ničem nepoužívá. A pokud se to teď naučíš podle těch celosvětových norem, nebudeš mít později problém s přesednutím do jiného minibagru, bagru, traktorbagru. Sedneš, vemeš za dvě páky a bagruješ. Já jsem teď přesedl do JCB a bohužel s tím zápasím. Přeučit se na jiné schéma je horší jak se to učit z ničeho. Pořád musíš myslet na pohyby a kde máš jakou funkci, a pak se na chvíli zapomeneš a podvědomí udělá své...

Jinak joysticky v bobku byly taková levná alternativa :-) Původně jsem tam chtěl dávat z Locusta, protože s těma origo kolíkama se dělá dost blbě. Ale 10 tyček za kus jim nedám, tak jsem koupil po 400 stovkách dva geniusy a chvilka práce a bylo. Dělá se s tím o 100% lépe. Ale bohužel jsou z dost křehkého plastu, jak dostanou ránu, nebo se o ně zachytíš tak prasknou. Je to takové nouzové řešení :-(
Já mám rozvaděč vyměněný za šesti-pákový
Obrázek
k tomu jsem si udělal popis s ikonami pohybů ovládaných tou kterou pákou. Ale s křížovým ovladačem by to asi bylo lepší. Mohl by jsi mi zkonkretizovat o jaké normy, které definují pohyby ovládání křížovými ovladači, jde?
Pro ovládání UNC mám podobné provedení ovladačů jako páky na podkopu. Zřejmě to není originál, jelikož v katalogu ND jsou uváděny podstatně mohutnější madla se sklonem. I když jsou poměrně malé, ovládání není vůbec špatné, opřu si palec o vršek páky a pohyb s pákou je lehký a přesný.
Obrázek

mudr.lant
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 26, 2011 8:36 pm
Bydliště: krnovsko

Re: UNC 060 severočech a spol.

#38 Nový příspěvek od mudr.lant »

Milosi a k cemu je ta 6ta sekce? Ja mam jen 5 a nepresuvny podkop tak predpokladam, ze je na pohyb ramene na portalu? .
UNC 060
Z 5611
KLE 500
:)

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#39 Nový příspěvek od milosm »

Čtyři sekce pro ovládání podkopu (lopata, 1.rameno, 2.rameno, otoč) a dvě krajní sekce na nohy (pravá a levá zvlášť). Asi máš spojený vysouvání nohou ?

mudr.lant
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 26, 2011 8:36 pm
Bydliště: krnovsko

Re: UNC 060 severočech a spol.

#40 Nový příspěvek od mudr.lant »

Jj, to mam dohromady. A presouvat se ten podkop musi teda mechanicky?
UNC 060
Z 5611
KLE 500
:)

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#41 Nový příspěvek od milosm »

Jo, je mechanicky přesuvný, po dvou ližinách. Povolíš čtyři matky (na obr. jsou vidět dvě pod sebou) a opřením se o lopatu, přesuneš kam potřebuješ a matky pak zase dotáhneš. Jde to dobře, hadice jsou vedeny od rozvaděče jedním centrálním otvorem v nosníku, takže nemusíš ani dávat moc pozor, aby se ti někde něco neskříplo (pokud není některá z nich krátká - jako se stalo mě při prvním použití :vztek: )
Obrázek

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#42 Nový příspěvek od milosm »

Jinak joysticky v bobku byly taková levná alternativa :-) Původně jsem tam chtěl dávat z Locusta, protože s těma origo kolíkama se dělá dost blbě. Ale 10 tyček za kus jim nedám, tak jsem koupil po 400 stovkách dva geniusy a chvilka práce a bylo. Dělá se s tím o 100% lépe. Ale bohužel jsou z dost křehkého plastu, jak dostanou ránu, nebo se o ně zachytíš tak prasknou. Je to takové nouzové řešení :-(
Tak tohle taky nevím zda je originál ...
http://stroje.bazos.cz/inzerat/45104199/UNC-060.php

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#43 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj Miloši nezapomeň na mě prosím s těma napisama ZTS až budeš u stroje. Já bych si je pak nechal vyrobit podle toho ;-) Děkuji.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: UNC 060 severočech a spol.

#44 Nový příspěvek od milosm »

Už jsem vyfotil, ale nezměřil :( jelikož jsem neměl čím. Trochu upravím a dám ti to sem.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNC 060 severočech a spol.

#45 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Dobře děkuji mockrát :friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“