UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 610
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4801 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Chci se zeptat na radu zkušených...
Teče mi rotátor okolo hřídele.
Obrázek

Obrázek


Mám o kroužky do něj, ale nikdy jsem to doposud nerozdělával.
Je něco na co si mám dát pozor?
Půjde to snadno rozhodit, po tom co oddělám ty šrouby po obvodě, nebo bude třeba stahováku, hrubé síly, nahřívání?
Dík za každou radu, ať vím co mě čeká.
R.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1168
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4802 Nový příspěvek od sita »

Chtěl bych poprosit o radu čím natirat stromky proti okusu. A kde to kupujete? Díval jsem se po internetu, ale rozumnej z toho nejsem. Něco dokonce ani nejde koupit bez osvědčení, který samozrejme nemám... díky za pomoc

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4803 Nový příspěvek od vimňouk »

ahoj, letní nebo zimní okus? A od jaké zvěře? Srnčí, zajíc, muflon... předpokládám, žes teď našel zkousané stromky po zimě, takže zimní? Potom asi, proti srnčímu, Aversol nebo Morsuvin. Na letní Stop Z. Co se zeptat svého revírníka OSL? Nebo neznáš hajného v okolí?

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1168
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4804 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, díky za odpověď, netušil jsem ze je toho tolik. Do lesa to zatím nemám, dostal jsem par sazenic a dávám si to kolem prijezdovy cesty doma a do takovy rokle na kraji. Chodí nám sem srny a smrcky, který jsem sázel už driv mi některý okousaly. Tak bych to chtěl trochu ošetřit. Napadlo mě tím natrit i kmeny ovocných stromků trochu, abych je nemusel oplocovat... Fakt se v tomhle vůbec neorientuju...

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4805 Nový příspěvek od doca »

Arvesol už je na předpis :) a morsuvinem jsem natřel habr a stejně má vršky ukousnutý :'(
jinak na netu je v technických informacích celkem dobře popsaný na jaké období je nástřik a proti jakému zvířectvu se používá. já používám místo oplocenky takový rukávec ze síťoviny, je to v roli po 100 metrech, zasadím stromek, dám tři tyčky do trojúhelníku a na to nátáhnu tu síťovinu - odříznu tak metr. životnost je údajně pět let, pak by se to mělo ekologicky rozpadnout, ale tak dlouho většinou smrkový tyčky nevydrží, taky se to nedá pak vyžnout až ke stromku, ale zas je výhoda že ho neusekneš :)
jinak ten rukávec se jmenuje Liten, dělají různé průměry, ve sto metrech to stojí okolo 1500, když budeš počítat životnost tři roky, tak to vyjde asi i levnějc než nátěry a odpadne ti každoroční natírání.

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4806 Nový příspěvek od vimňouk »

Joo, je toho dost, proto je v Písku lesnická škola a tam to děckám cpou do hlaviček :smich: Zjednodušeně jde o poměr "cennost dřeviny/tlak zvěře. A právě místní znalost je důležitá, třeba kdybyste měli v okolí siku, tak nepomůže nic, leda kulovnice. To co píšeš ty je zimní okus srnčím na smrku, takže chráníš terminál (horní pupeny a pár centimetrů pod nimi) boční okus (větvičky) by měl stromek přežít. a jestli to je pár stromečků, zkusil bych hajného nebo ženské z pěstební v okolí, jestli by ti za lahvičku nenechali zbytek v kyblíku, protože by měli i mít vyzkoušené, co zrovna u vás funguje. Kmínky ovocňáků by byl ohryz nebo loupání (zajíc, myši, nebo muflon a větší zvířata) Proti myším myslím Aversol, Morsuvin bych nedával, protože trošku pálí a to platí i pro okus, když bys to napajcoval moc silně. Ale jak píše kolega, tohle všechno je u přípravku napsáno. Proti zajícům a ostatní zvěři u ovocňáků jedině oplůtky.
Jen pozor u těch plastů, nevěřte výrobcům, že se rozpadnou, některé máme v lese 25 let, buk dávno suchý a plast krásný, zelený :smich: aby nezarostli, nezaškrtili stromek.

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4807 Nový příspěvek od vimňouk »

Jo a ještě k plastům a i dřevěným oplůtkům v lese, pořád, několik let, hlídat kolíky, protože uhnijí, spadnou, ohnou stromek. :'( :'(
A habr neboj,to je plevel, obrazí :friends:

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1168
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4808 Nový příspěvek od sita »

Chlapi, diky za reakce, zkusím se pozeptat lidí odtud co s tím denně dělaj. Je to opravdu cca na 100 stromků, tak to snad nějak zvládnu sehnat a ošetřit...

Stanley20
Příspěvky: 118
Registrován: pon črc 11, 2016 9:57 pm
Bydliště: poprad

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4809 Nový příspěvek od Stanley20 »

Dnes trošku fúrka :D
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4810 Nový příspěvek od harijaro »

Načo ísť jedným traktorom dvakrát keď sa dá ísť dvoma traktormi jeden krát 🤣😂🤔👍

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4811 Nový příspěvek od Širon »

Hodně mi to připomíná kolegy východu, hlavně z Indie a Pákystánu :) 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4812 Nový příspěvek od tomous »

Má někdo zkušenost jestli bříza naštípaná a nasypaná na hromadě cca. 5x5 m základna a vysoká cca. 2 metry dole rošt ze sloupů nespuchří???
Děkuji všem. Tom.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3407
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4813 Nový příspěvek od jenicek »

Naštípaná na jaký dýlky? Metrovina určitě ne, polínka by taky nemusely. Základ je, aby do toho nechcalo a bylo to na slunným místě, aby dobře vyschla.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4814 Nový příspěvek od tomous »

Asi na 45 cm. No jsu zvědavej. Přes léto to nechám odkrytý a na zimu zadělám plachtou. Na slunku to bude. Doklola jsou stěny z karisítí,aby to mohlo větrat. No přerovnávat se mě to nechce....

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3407
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4815 Nový příspěvek od jenicek »

Plachtu přímo na to bych nedával. Naházej na vrch dvě vrstvy palet a plachtu hoď až na to. A klidně bych to tak udělal hned, do břízy jak nach*ije, tak je na problém zaděláno pokud je na větší hromadě.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“