UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4861 Nový příspěvek od Nokia »

Rozhodl jsem se od HS Parts nic nekoupit protože se mi firma nejeví dost věrohodná. https://www.hsparts.cz/


Na jejich stránkách mají dvě telefonní čísla. Na obě dvě jsem volal krom víkendů pravidelně jednou denně po dobu více než tyden. Nikdy to nikdo nezvedl a ani nezavolal zpět. Na jejich stránkách je online chat na který jsem psal po stejnou dobu a opět se nikdo neozval.

Při představě že si tam něco koupím a nedej bože budu reklamovat, koho se dovolám ???

Od takto neseriózní firmy dávám ruce dál a svou zkušenost s ními Vám sem předávám.
Děkuji Vám všem za Vaše zkušenosti.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4862 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Máte někdo Husqvarnu 585 ?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4863 Nový příspěvek od Sniper »

Franta.cz:

Já vím přesně, které video Dvk shání, je to tak 2-3 zimy zpět. Bylo poměrně dlouhé, záběry jak jdou chlapi ještě za šera se sáněmi na zádech jen v košilích, cestou si dávají špek a pak dojdou k zasněženým skládkám, které rozkulují a nakládají na sáně, ty záběry těch serpentýn do údolí, kde je čeká sláva, neboť dorazili s poslední fůrou...
Nejsem si jistý, jestli to video nezačínalo těžbou, mělo určitě 20-30 min, ne-li více.
Také ho nemůžu najít, ani na YouTube, ale podívám se do starého pc, posílal jsem ho v poště kdysi kamarádovi, kterého jsi odtahoval z D1 s pařezovou frézou.

Tak pěkné svátky, chlapi 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4864 Nový příspěvek od pavel sk »

Niesom si uplne isty, ale to video som niekde na fore pozeral. Nemohlo byt v téme: Historicka lesna technika na strane 4 a vyssie tu co je nizsie???

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4865 Nový příspěvek od dvk »

Sniper píše: ned pro 26, 2021 11:01 am Franta.cz:

Já vím přesně, které video Dvk shání, je to tak 2-3 zimy zpět. Bylo poměrně dlouhé, záběry jak jdou chlapi ještě za šera se sáněmi na zádech jen v košilích, cestou si dávají špek a pak dojdou k zasněženým skládkám, které rozkulují a nakládají na sáně, ty záběry těch serpentýn do údolí, kde je čeká sláva, neboť dorazili s poslední fůrou...
Nejsem si jistý, jestli to video nezačínalo těžbou, mělo určitě 20-30 min, ne-li více.
Také ho nemůžu najít, ani na YouTube, ale podívám se do starého pc, posílal jsem ho v poště kdysi kamarádovi, kterého jsi odtahoval z D1 s pařezovou frézou.

Tak pěkné svátky, chlapi 8)
Ano, to je přesně ono, bohužel ho na YT taky nemůžu najít. Zdá se, že už tam není, ztrávil jsem hledáním opravdu pár hodin a nic, při těch všech klíčových slovech už by ho YT nabídnul. :(

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4866 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk:
Myslím, že to bylo v tomhle vlákně, ale opravdu tak 2 roky zpět, možná více.
Pokud někdo to video z YouTube smazal, nebo změnil, neukáže se náhled.
Až budu mít zapnuté pc, zkusím se podívat do pošty, já jsem ten odkaz posílal 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4867 Nový příspěvek od pavel sk »

Reagoval som len preto lebo zahranicne videa sa nachadzaju aj v tej sekcii Historicka lesna technika. Napriklad na strane 4 som tam jedno dost podobne nasiel a to funguje lebo som si ho hned aj pozrel. Ma nieco cez 40 minut. Niekde tam tusim bolo aj video kde mali tazne kone vpredu na hrudnikoch pripnute take male ako snehove pluhy (šíp), ktorym si popred predne nohy vyhrnali cesticku a za sebou tahali sane pre zvoz dreva. Taketo stare zabery a videa ja môzem 8) :) :friends: Môj stary otec chodievali cez zimu (ked bolo kus menej roboty na gazdovstve) do furmanky k lesom s volamy privyrobit daku tu korunu.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4868 Nový příspěvek od Sniper »

Tohle není úplně to které hledáme, ale taky velmi hezké a zajímavé 8)

https://youtu.be/uiP3uZsW2zU
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4869 Nový příspěvek od Sniper »

Musím se pochlubit dnešním dárkem od kamaráda z Beskyd 8)
Vyšla v počtu pouhých 600 ks předem rozebraných výtisků a obsahem je mimo jiné nespočet dobových fotografií.
Tož Lesu Zdar!


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4870 Nový příspěvek od Tomas6 »

Autor je ten pan Migdal z Lutoniny? Ten co má doma domeček plný motorových pil? Chlapi kdo o něm ještě neslyšel, to je co se týče pil a těžby dřeva vyloženě blázen. V dobrém slova smyslu. Chodící encyklopedie. Já u něj byl sice jen dvakrát v životě, ale vždy dobře 3 hodiny s otevřenou hubou. A to jsem tam jen přivezl pilu na opravu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4871 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Nokia píše: úte pro 21, 2021 9:31 am Rozhodl jsem se od HS Parts nic nekoupit protože se mi firma nejeví dost věrohodná. https://www.hsparts.cz/


Na jejich stránkách mají dvě telefonní čísla. Na obě dvě jsem volal krom víkendů pravidelně jednou denně po dobu více než tyden. Nikdy to nikdo nezvedl a ani nezavolal zpět. Na jejich stránkách je online chat na který jsem psal po stejnou dobu a opět se nikdo neozval.

Při představě že si tam něco koupím a nedej bože budu reklamovat, koho se dovolám ???

Od takto neseriózní firmy dávám ruce dál a svou zkušenost s ními Vám sem předávám.
Děkuji Vám všem za Vaše zkušenosti.
ahoj tak já mám obrácené zkušenosti --nikdy jsem jim nevolal ale objednal co potřebuji pošlu to do zásilkovky 5 km ode mě a cena a výdrž z mé zkušenosti je pro mě dostačující
dříve jsem jel oregon a stihl a to jsem se k nim dostal náhodou protože jsem to objednal jinde a oni to neměli a tak mi to poslali rovnou od dodavatele a to je hsparts --co jsi potřeboval ? konkrétně Romane
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4872 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: úte pro 28, 2021 6:57 pm Autor je ten pan Migdal z Lutoniny? Ten co má doma domeček plný motorových pil?
Ano, to je on ;-) 8)
Já ji dostal od svého bývalého MOV z SOUL Bílá, mého kamaráda, který se taky podílel na vydání.
Mimo to, vášnivý sběratel jmp, jehož sbírka dnes čítá přes 200 ks.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4873 Nový příspěvek od Nokia »

Nokia píše: ↑úte pro 21, 2021 9:31 am
Rozhodl jsem se od HS Parts nic nekoupit protože se mi firma nejeví dost věrohodná. https://www.hsparts.cz/


Na jejich stránkách mají dvě telefonní čísla. Na obě dvě jsem volal krom víkendů pravidelně jednou denně po dobu více než tyden. Nikdy to nikdo nezvedl a ani nezavolal zpět. Na jejich stránkách je online chat na který jsem psal po stejnou dobu a opět se nikdo neozval.

Při představě že si tam něco koupím a nedej bože budu reklamovat, koho se dovolám ???

Od takto neseriózní firmy dávám ruce dál a svou zkušenost s ními Vám sem předávám.
Děkuji Vám všem za Vaše zkušenosti.

ahoj tak já mám obrácené zkušenosti --nikdy jsem jim nevolal ale objednal co potřebuji pošlu to do zásilkovky 5 km ode mě a cena a výdrž z mé zkušenosti je pro mě dostačující
dříve jsem jel oregon a stihl a to jsem se k nim dostal náhodou protože jsem to objednal jinde a oni to neměli a tak mi to poslali rovnou od dodavatele a to je hsparts --co jsi potřeboval ? konkrétně Romane


Potřeboval jsem koupit řetězy na pilky a lištu kterou tam mám a pak něco do pilky H 55. Potřeboval jse konzultaci ohledně dílů a té lišty ktorou měli krápánek jinou.
Nic víc.
Objednal jsem to nakonec v Kasumexu.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4874 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Uvažuji o pořízení navijáku za Zetor 6340 (7745). Mám to pro vlastní potřebu.
V roce 2017 jsem koupil nový naviják Uniforest 40 ECO. V té době jsem měl pouze Zetora 25 a že budu mít silnější traktor jsem ještě neměl tušení.
Nyní to tahám za Zetorem 6340, ale chtělo by to něco silnějšího.
Byť je ten naviják celkem fajn a tehdy jsem ho volil pro jeho nízkou hmotnost, tak mi na něm vadí následující:
- Malá tažná síla
- Malá brzdná síla
- Malý bubínek a jak to nemá rovnání lana musím hlídat a na navijáku se zašprcne lano, že nejde ručně odmotat
- Mohl by se štít lépe zakusovat do země. Jak je tráva, tak to po ní jede.
Ročně nyní vytahám cca 400 - 500 m3.
Chci se zeptat co by jste mi doporučili za naviják? Krpan nebo UNIFOREST, nebo jinou značku? Jak silný? Uvažoval bych, že bych ho opět předělal na vzduch.
Vyplatilo by se řešit naviják s odvíjením lana?
Finanční možnosti nejsou neomezené, ale mám rád když věci fungují jak mají a šetří to práci, takže pokud by se mi to vyplatilo, zainvestoval bych...
Díky moc za rady.
R.

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4875 Nový příspěvek od Honza50 »

Ahoj,
Řešil jsem stejný problém, měl jsem taky Uniforest 40eco a na palivo dobrý, ale jak jsem začal tahat víc tak na to neměl. Koupil jsem starší rakouskej naviják KMB 6t. Bržděnej je rohatkou, takže odpadly i problémy brzdou. Mám ho předělanej na vzduch a dálku, tahám ho za 5748 nebo za 8145 a jsem s tím spokojenej.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
zetor 5748, Belarus EO 2621

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“