UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4711 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Děláme v partě ve dvou měsíčně okolo 500 kubíků. Máme vyvážečku 9 tun a upravený LPKT 40
(mechanický pohon). Přemýšlíme o odvětvovači APOS, procházel jsem forum ale nic moc jsem se o tomhle stroji nedočetl. Zajímalo by mě jestli se APOS v dnešní době vůbec vyplatí ? Chtěl bych ho používat na hmotu do 2 kubíků , vetší stromy klidně uděláme pilou a těch větších tu už je velmi málo. A jestli by k tomu APOSU stačilo to LPKTčko na hmotu do dvou kubíků, počítám s tím, že si na něj dodělám kleště. Já osobě jsem protahovací odvětvovač nikdy neviděl a budu rád za veškeré vaše zkušenosti a rady. Děkuji...

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4712 Nový příspěvek od Franta.cz »

Apos pěkně cukal i s 81 ve hmotě okolo kubíku.Podle mě to 40 ve hmotě 1+ nedá .
Co se týká ekonomiky.Pokud děláte výřezy do 4 metrů bude určitě lepší procesor.Jestli přepravní délky mělo by to smysl.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4713 Nový příspěvek od bourač »

Sorry za debilní dotaz: kdo se ptá je blbej chvíli, kdo se neptá je blbej furt :vysmech:
Navíc nemaj tady začínající amaterští dřevorubci zákaz vstupu. ;-)

Co to znamená ve dvou 500kubíků měsíčně? To jeden kácí a druhej traktorem tahá na deponii? Nebo to už je nakácený a dva makáči to tahaj?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4714 Nový příspěvek od Franta.cz »

V tomto případě tipuju, že a je správně.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4715 Nový příspěvek od bourač »

8) taková práce musí bejt neskutečná dřina - než si tělo přivykne (500kubíků :shock: )
čím víc do oboru pronikám tím víc pozoruju že umím hovno a lesáků si vážím víc a víc 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4716 Nový příspěvek od Codza »

No když si těch 500 kubíků rozpočítáš na třeba 20 pracovních dní za měsíc ...... Pří dobré hmotnatosti tam místo pětky na
začátku je třeba - /a teď, kdo má větší číslo bot? :) /.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4717 Nový příspěvek od bourač »

Hajnej mě vzal do lesa, ukázal hektar kurovčáků a ať si tam dělám co chci. Jenom ty 40cm průměr řek ať nechám že je ještě "zkusí prodat".
Tak když mám čas, po obědě se seberu a jedu s kárkou 5km do lesa. Tam si v klidu skácím 3 stromky, odvětvím, nařežu metrovky a vodvezu to domů.
Jedna fůrka cca 2 Prm.
Jen nakácet za den 25kubíků si nedokážu vůbec představit. :prace: :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4718 Nový příspěvek od Širon »

Bourač: No tak jde o to co z toho vyrábíš. Jestli to lískáš do pětek a surák na čtyřky ,ve slušný hmotnatosti uděláš dvacet kubíků v pohodě. Jestli je to chlupatý od spodu a vyrábíš dvojky ,dvaapůlky,trojky, tři dvacet, a další debilní sortimenty , navíc v nahodilce ,uděláš patnáct s jazykem na vestě a máš chuť s tím praštit a jít se nechat zaměstnat jako školník,nebo topič. To samý u vyvážení,či vytahování. Záleží na hajným jak šplhá u vedení a co si vymejšlí za blbosti.
Kubik brumik: Já bych šel spíš do procesoru. Vím... prachy na pořízení, obsluha, technologickej postup..... další problémy.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4719 Nový příspěvek od Franta.cz »

Širone tušíš kolik stojí APOS?

https://www.sunforest.eu/odvetvovaci-st ... atrade-os1

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4720 Nový příspěvek od Širon »

No však jsem napsal že je mi jasný co to obnáší. Jde o to že jestli na to bude mít práci, je procesor jednoznačně lepší. Mimo jiné má i svojí zůstatkovou hodnotu při přechodu na jinou technologii.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4721 Nový příspěvek od Franta.cz »

Já narážel na to, že procesor není o moc dražší.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4722 Nový příspěvek od Širon »

Jo tak ... :friends: 8) .To víš na mě musíš trochu pomlejc,přímo ,ale pomalejc. :) No tak ten novej z odkazu je fakt raketa. Nedávno jsem málem koupil procesor s rukou i s traktorem. Bylo to sice použitý, ale ne dobitý,naopak. Traktor Valtra N121 a procesor Hypro ovládání z kabiny , prodávali to kluci ze Slovenska a za celou sestavu chtěli 1200000 Korun. Byl jsem na cestě když volali že mě někdo přeplatil. No co už :-/
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4723 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Děkuji všem za odpovědi :) . Děláme ve dvou kompletní těžbu (kácení +vyvážení nebo tahání, dle terénu). Každej měsíc se nám 500 kubíků nepovede pokaždý. Někdy jsme rádi za 400. O aposu jsme jen uvažovali. Nedaleko se prodává za 300 000. Ale nemáme k tomu stroj. Zůstaneme u pilek. Procesor by marný nebyl. Děláme kulatinu do 4m a vršky pod 18cm a DTD do dvojek. Čína jen u soukromých lesů. Státní vůbec.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4724 Nový příspěvek od Franta.cz »

Na APOSu byla norma 50m3 denně.Ve dvou.Dělali se, ale dva max tři sortimenty.Zdravá kulatina, zhnilá kulatina a suráky.
Na výřezy bys to stejně musel odšlapat.
Loni jsem měl nabídku na autonomní kácecí hlavici včetně měření za 460 000 včetně DPH
Sice jen do 30 cm, ale i tak proti APOSu :-/
https://www.kacecihlavice.cz/produkty/h ... arva-s23c/


petrdvorak
Příspěvky: 157
Registrován: úte dub 15, 2014 2:39 pm
Bydliště: Pivonice
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4725 Nový příspěvek od petrdvorak »

kdyby kubík chtěl a měl chvilku tak se muže přijet podivat k nám.. Děláme tedˇdost často s aposem. nemá to zas tak daleko

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“