UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Tom1
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 26, 2020 5:37 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4651 Nový příspěvek od Tom1 »

Franta.cz píše:Můžeš zkusit Vlka jestli to funguje.
http://www.vlkproject.cz/produkty/pestvana.htm

Jináč máš smůlu.Kola si v Třeboni nechávají dělat.
Jo díky skusim

z4011be
Příspěvky: 2010
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4652 Nový příspěvek od z4011be »

Předmět: UKT,LKT a parta z lesa VIII
jenicek píše:Všichni litujete techniku, ale ten kopec taky dostává řádně na prdel. Pak přijde větší slejvák a zůstanou tam koryta jako prase. Jedním slovem HOVADO!

Naopak. Myslí mu to. Tím, že stáhne i vrchní hlínu, už tam neporoste les, takže ho kůrovec už nikdy nenapadne.
Ale vážně. Když vidím ten bordel po těžbě, ať už v lesích či na loukách, tak by pomohlo, pokud by museli uvést vše do původního stavu. Pak by přemýšleli kudy jezdit a jak, aby byla co nejmenší škoda.

Tomwr
Příspěvky: 9
Registrován: sob pro 03, 2016 4:56 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4653 Nový příspěvek od Tomwr »

Ahoj lidi.Ma někdo zkusenost s montáží otočný sedačky do Zetoru forterra od roku 2013?Předem děkuju za odpoved

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4654 Nový příspěvek od traktorfanda »

Tohodle fešáka jsem dnes potkal na procházce.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4655 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Pokud se nepletu, je tenhle fešák na prodej: https://stroje.bazos.cz/inzerat/1171218 ... euther.php

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4656 Nový příspěvek od traktorfanda »

8) Je to on. Mě na něm zaujalo to protažení lan navijáku zepředu od bubnů, do zadu ke štítu.

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4657 Nový příspěvek od flashbiker »

Lesáci, neporadili by jste mi prosím co zvolit za pneu, řešim to už pár let a pořád bez ideálního řešení. Jezdim ve fréze, neustále kolem vyřezaných náletů, takže mraky skrytejch pařízků a co dva měsíce pneumatika na opravu nebo výměnu. Momentálně jezdim dva roky na BKT 650/65 R42 168A8/165D. Vim, že jsou pro agro a ne do lesa, ale najezdim mraky km po silnici (za den klidně i 100 km a víc) a bylo mi řečeno, že s čistě lesáckou pneu budu moct jezdit max.40 km/h a ke všemu prej na silnici mizej před očima. Tak jsem zvolil nejlevnější variantu BKT a skoro jednou ročně jsou na výměnu. Ale už mě to nestálý opravování přestává bavit. Napadá někoho alternativa s pevnější konstrukcí, ale aby na silnici nemizela tak rychle a dalo se s tim upalovat?
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4658 Nový příspěvek od Sniper »

flashbiker: Zdar kolego. 8)
Jezdíš 40km/h hmm... A kolik pak můžeš s frézou? 25km/h :obchod:
Já bych neobul nic jiného, než Nokian Forest King T, nic lepšího není. Fendem mám prejetou celou republiku, tam byl problém, že praskaly bočnice, protože při váze 20t a rychlosti 50km/h to ty gumy nedávaly.
Osobně bych ti doporučil Nokian Tractor King.
Je to kompromis mezi Forest Kingem a zesilenou agro pneu. Nic lepšího asi nesezenes :-/
Pokud si nejsi jistý, nebo by ti nepasovaly rozměry, oslov pana Hamáčka z řepařského institutu, na kola nikdo lepší není 8)
Já osobně bych ale zůstal u Forest Kingu, nejezdím sice denně 100km,ale defekt je pro mě ztráta 30-60tis, což je pomalu cena přední gumy...
Lesu Zdar!
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4659 Nový příspěvek od flashbiker »

Zdravim Snipere, jak se vede, pořád frézuješ?

To víš, lítám pořád 50 km/h a o těch bočnicích jsem slyšel, že to moc nedávají, ikdyž já jsem s frézou a závažím na nějakých 16 t. Tvoje rady byly vždycky super. Koukal jsem na ty Nokian tractor king a dle textu u nich uvedeného vypadají fakt nejvhodněji. Jediné mínus, že bych musel kupovat i disky, jezdim od začátku na 42 a jak už to bývá, tak pneu pro tyhle podmínky jsou do 38. Rád bych se vyhnul výměně disků, zkusil bych zavolat pana Hamáčka, dle vyhledávání mi to vyhazuje pan Hamáček - pneu Semčice - je to on?
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4660 Nový příspěvek od Sniper »

Jasně, že drtím, pořád a pořád...
No obávám se, že se lesnickým diskům nevyhneš, však uvidíš, co ti řekne pan Hamáček.
Je to investice cca půl míče, tohle si málo kdo uvědomuje, nebo hledat inzerci, ale to je jako hledat jehlu v kupce sena. Tak hodně štěstí 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4661 Nový příspěvek od Metracek »

Pan Hamáček je fakt odborník, taky jsem měl tu čest 8) , kdyby šlo o disky, tak je taky umí vyrobit :)

NNTOB
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 27, 2020 6:13 pm
Bydliště: Rožňava

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4662 Nový příspěvek od NNTOB »

Je to mimo téma ale mam otázku. LKT 80 s orstou z LKT 81. předělávali se řízení protože s orstou z LKT 80 se již nedalo rady a nikde to nechtěli ani nevěděli to opravit.
Při jízdě hází zadek LKT do stran a když náhodou vejdu do odrážky nebo na kámen tak mi hodí zadek do stany a někde mi nedrží tlak si myslím. Nemá tu stabilitu ... koupil jsem nové čerpadlo přední, nový hydraulický válec, nová kostka i hadice takže komplet vše ale přesto to dělá. Tak nevíme zda se má nastavit na kostce tlak. Proto bych se chtěl zeptat jestli byste nevěděli poradit kde by mohla přetrvávat ta chyba.
Orsta - LAG B 500-2 175 Bar.
Děkuji předem za odpověď.

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4663 Nový příspěvek od Žerik2 »

NNTOB píše:Je to mimo téma ale mam otázku. LKT 80 s orstou z LKT 81. předělávali se řízení protože s orstou z LKT 80 se již nedalo rady a nikde to nechtěli ani nevěděli to opravit.
Při jízdě hází zadek LKT do stran a když náhodou vejdu do odrážky nebo na kámen tak mi hodí zadek do stany a někde mi nedrží tlak si myslím. Nemá tu stabilitu ... koupil jsem nové čerpadlo přední, nový hydraulický válec, nová kostka i hadice takže komplet vše ale přesto to dělá. Tak nevíme zda se má nastavit na kostce tlak. Proto bych se chtěl zeptat jestli byste nevěděli poradit kde by mohla přetrvávat ta chyba.
Orsta - LAG B 500-2 175 Bar.
Děkuji předem za odpověď.
Ta orstu byla nová nebo odkud? Tohle mi dělaly orsty které byly v háji dal jsem je na repas do HP servisu Vizovice a byl klid a nic se na nich neseřizuje

NNTOB
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 27, 2020 6:13 pm
Bydliště: Rožňava

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4664 Nový příspěvek od NNTOB »

Ta Orsta byla kupovaná z druhé ruky. Chlapík řekl, že je nová ale je také pravda, že říct to může a nemusí být nová. Takže toto házení zadku, že by bylo tou orstou?

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4665 Nový příspěvek od Žerik2 »

NNTOB píše:Ta Orsta byla kupovaná z druhé ruky. Chlapík řekl, že je nová ale je také pravda, že říct to může a nemusí být nová. Takže toto házení zadku, že by bylo tou orstou?
Jj u mě to tak bylo nebo se mi stávalo že sem mohl volantem točit do leva a nic se nedělo a najednou se traktor celý zlomil což na hlavní cestě při vysoké rychlosti byl dost veliký problém...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“