DTN 4

Moderátor: Franta.cz

Odpovědět
Zpráva
Autor
osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: DTN 4

#91 Nový příspěvek od osel »

Nélepčí hadice má VITEX !!!!
Tak mu napiš.

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: DTN 4

#92 Nový příspěvek od Blaf »

Díky za tip, ozvu se mu. 8)
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: DTN 4

#93 Nový příspěvek od koprkam »

S Vitexem nemám zkušenost, ale za mně teda jedině Parker. Berem to v PV u Chvalisa, jsou to podle nejlepší hadice, jaký jsem zkusil, jsou sice drahý, ale věčný. Podovnávám s takovejma těma běžnejma no-name, ale i třeba s Hansa Flexem, kterej má hadicovinu a hadice taky velice dobrý. Nicméně žádná hadicovina, kromě OEM Semperitu mi zatím nevydržela u plně syntetický oleje IR-Ultracoolant, ale to není zrovna náš problém tady :)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: DTN 4

#94 Nový příspěvek od Blaf »

Poradi někdo, jak seřídit DTN 4 v domácích podmínkách? Teda brzda je víceméně jasná, jen ješte nevím jak doladím šrouby na krytu, které asi pomáhají udržet pás brzdy s konstantní vůlí. Ale jde mi především o spojku. Nemám siloměr, tak nevím jak na to. Díky
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: DTN 4

#95 Nový příspěvek od Franta.cz »

:shock: Na co siloměr

Spojka při odbržděným navijáku nesmí namotávat lano.O zbytek se nestarej.

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: DTN 4

#96 Nový příspěvek od Blaf »

Siloměr jsem vyčetl v dokumentaci od tebe. :) Mam tam asi nějaký problém, neměl jsem na to moc času, ale když zapnu při odbržděném navijáku navíjení, tak spojka vypadá že funguje, ale buben se nehýbe. Kardan je puštěný, tak nevím, teď jsem v zahraničí, ale o víkendu bych s tím rád něco udělal. Myslel jsem jestli neprokluzuje spojka a že by seřízení mohlo pomoct. Omlouvá se za hloupé dotazy, možná jsem jen lama a něco dělám blbě, je to pro mě nové.
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: DTN 4

#97 Nový příspěvek od Franta.cz »

Točí se spojkový mechanismus?

Já ty papíry nikdy nečet :smich:
DTN není atomová fyzika, nic jednodušího už nejde vymyslet.

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: DTN 4

#98 Nový příspěvek od Blaf »

Netočí, taky jsem předpokládal, že by se měl cely ten mechanizmus spojky uvnitř bubnu točit a jakmile by sepla spojka roztočil by se buben. Osobně z toho mám pocit jako by buď nešel vyvodový hřídel, byl poškozeny šnek nebo by se protáčely spojky na tom společném hřídeli, ale všechny tři možmosti mi přijdou nepravděpodobné.
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: DTN 4

#99 Nový příspěvek od Franta.cz »

1 nezařazený vývodový hřídel - zařadit v kabině
2 vadná převodovka - opravit
3 ukroucená hřídelka - demontovat naviják vyměnit
4. problém v převodu navijáku - opravit (nejhorší varianta)

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: DTN 4

#100 Nový příspěvek od Blaf »

Tak nějak jsem si taky říkal, snad bude o víkendu dost času abych alespoň odhalil problém. Díky
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
misacka
Příspěvky: 624
Registrován: sob lis 07, 2009 10:21 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DTN 4

#101 Nový příspěvek od misacka »

Ahoj, nevíte, jaký proud jde do ovládání (přepínačů) navijáků v kabině? Vyměňuji tlačítka a nerad bych je odpálil. Bude 10A v pohodě?

Díky a mějte se

Lesak 7245
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2022 12:18 pm
Bydliště: Bruntal

Re: DTN 4

#102 Nový příspěvek od Lesak 7245 »

Zdravím chtěl sem se zeptat poradit. Mám naviják dtn 4 , do teď fungoval bez problémů. Ale začal blbnout pri tahání. Jedna strana taha bez problémů a druhá při navijeni. Jak mile navijim , tak se začne třepat má snahu zabrat ale netahá. Nevite čím to je. A jestli někdo neví jaký tam jde tlak , bo budiky neukazuji . Chci tam dát nové. Děkuji

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: DTN 4

#103 Nový příspěvek od Franta.cz »

Co jsem slyšel tak budíky v ovládání jsou kvůli lanovce.Jsou tam někde regulátory a vzduchem se reguluje rychlost tažnýho a vratnáho lana :-/
20 let co mám DTN mám tlakoměr vzduchu jeden a to originální v palubovce traktoru.Do ovládání jde 8 atmosfér, mám regulátor tlaku vzduchu z liazky.Funguje to bezproblémů.
Pokud jsi se v ničem nevrtal a neuchází Ti z toho navijáku co netahá vzduch bude problém v elektromagnetickém ventilu.Působením oleje se časem nafouknou gumičky a nepustí vzduch dál.
Tohle je jak věštit z křišťáový koule :roll:

Lesak 7245
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2022 12:18 pm
Bydliště: Bruntal

Re: DTN 4

#104 Nový příspěvek od Lesak 7245 »

Dík. Elektromagneticky ventil se daval nový. A do ničeho se nevrtalo. Proto mi to nejde do hlavy. Kdyš sem zkoušel přecházet věci s toho co taha tak to dělalo pořád. Vratim zpět, leva strana tahá a pravé se nechce. Regulatory co tam sou , sem myslel ze je po nich. Ale kdyš sem rozdělal tak manžety byli ok . Akorat se vyčistili a nic nedelalo. Tak proto se ptam i na ten tlak. A jestli nebude chtit poštelovat.

Lesak 7245
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2022 12:18 pm
Bydliště: Bruntal

Re: DTN 4

#105 Nový příspěvek od Lesak 7245 »

Díky. Proto mi to nejde do hlavy. V ničem se nevrtalo. Elektromagnetický ventil se daval nový. Kdyš sem zkoušel prohodit obě strany tak to dělalo pořád stejně a kdyš vratim tak levy jede jak má a pravý pocukává. Tak proto sem chtěl dát budiky bo nevim jaky tam de tlak a regulatory sou ok

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“