JCB 1CX - názory, rady...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

JCB 1CX - názory, rady...

#1 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Ahoj, nikde jsem nenašel žádné téma o tomhle stroji, ani na jiných webech o bagrech tak to zakládám sem, třeba se mezi vámi najdou takoví co dokážou poradit.

Věc je taková, dělám zemní práce a používám stařičký UNC 060 s příslušenstvím. Ale už pomalu dosluhuje, a tak se pokukuju čím jej nahradit. Jsou 3 varianty:
1) opravit staré UNC 060 - asi nejlevnější varianta, ale víte jak je to se starými stroji, ani GO jim nedodá spolehlivost a životnost novějšího stroje, nehledě na komfort obsluhy pokud v tom sedíte celé dny. Navíc při práci s podkopem je to trochu neohrabané heblo co kolem sebe potřebuje spoustu místa.
2) Zakoupit novější variantu Locust 903 a používat nadále příslušenství k UNC, vyřešil bych tím sice trochu spolehlivost a komfort obsluhy, ale funkčně to zustane pořád jako starý bobek.
3)Zakoupit stroj JCB 1CX, který se mi velmi líbí, je sice o něco slabší než "bobek" ale je kompaktní, všestranný, ale taky je to nejdražší varianta :( . Proto potřebuju zjistit co nejvíce informací o tomto stroji, nikde o něm nic není napsané, pár jich je na internetu k prodeji, ale to je tak vše. Žádné ohlasy spokojených strojníků, porovnání s jinýma nakladačema, zkušenosti atd. Nerad bych kupoval zajíce v pytli.

Minibagr je pro mě jednoučelový minimalně využitelný stroj, takže ten nechci. A moje požadavky jsou smykem řízený, možnost nakladače, rypadla, vrtáku, paletizačních vidlí s nosností min. 1t, + dalších příslušenství, čím víc tím líp, a aby vlezl na podvalník NUNC 38 (rozm. 190 x 350 cm).
Přílohy
jcb.jpg
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#2 Nový příspěvek od frturek1 »

prazak unas si ho koupil ze si bude delat bazen, ale pak zjistil jednak ze je tu bud skala nebo zpodni voda a ze mu bagrik neprojede do garaze, takze poprosil me jestli bych mu ho ustajil a na oplatku si muzu semtam hrabnout, vyuzival sem ho vic nez dost, jak k nakldani hnoje zeminy tak i ten podkop a mit na nej tak bych si ho hned koupil, jedina velka nevyhoda je otevrena kabina a mechanicky presouvaci podkop se mi taky moc nelibil, ale slo to. v predu vyvod na treti funkci a na podkopu taky, co se sily tyce tak taky dobry na takoviho bobka az me to prekvapilo, na paletacich sem vez i silnicni panel ale uz to bylo skoro po prednich kolech,prislo mi ze to trochu papa ale nadela to hafo prace, podle me nejlepsi zpusob cim nahradit unc

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#3 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Děkuji za nazor. Máš i nějaké foto nebo videa co jsi s ním dělal? Dost mě to zajímá vše okolo tohoto stroje. Samozřejmě já bych chtěl tu celoprosklenou kabinu, ať si v tom dá dělat celoročně bez ohledu na počasí. Přecijen pokud to máš na výdělek, a ne na takové to domácí kopání :)
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#4 Nový příspěvek od frturek1 »

http://frturek.rajce.idnes.cz/strojovej ... 0481_n.jpg asi jedina fotka, v zime sem stim krmil dobytek navazel baliky hrnul snih a kydal hnuj i na snehu to celkem dost ujelo vim ze to melo cidlo na sedace ze kdyz se delalo podkopem a sedacka byla otocena, muselo se jeste stisknout tlacitko na joistiku aby to jelo pak tam jeste byl vypinac kterej kdyz se za behu motoru zap tak nejel pojezd asi nejakej bezpecnostni prvek, kdo vi, mezi sedackou a celnim sklem nebylo moc mista a pedal plynu se neslapal spickou jako ve vsech strojich, ale patou

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#5 Nový příspěvek od romie »

ahoj. Sam s tim zkusenost nemam, ale uz jsem po nem taky pokukoval. Kazdopadne bych zacal pujcovnou, at vis, co od toho cekat

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#6 Nový příspěvek od majkl.fiat »

JJ, každopádně vyzkoušet si ho chci, proto sháním kdo ho má, ale moc jich v republice není. Zatím jsem obvolal pár majitelů a názory jsou vesměs kladné.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

malotraktor250
Příspěvky: 38
Registrován: sob pro 07, 2013 6:47 pm
Bydliště: Slovenko

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#7 Nový příspěvek od malotraktor250 »

Ja vlastnim 1cx uz niekolko rokov za tu dobu bez zavaznej vady kde tu nejaka hadica a volny cap ale inak pracuje k spokojnosti.
Staci len pravidelne menit oleje, mazat a este tie gumy idu podla povrchu rychlo prec
Ked to mam porovnat z UNC tak super vyhlad na podkop ale zas horsi na nakladac to je vsetko dan za univerzalnost ale da sa zvyknut. A aj ovladanie nakladaca je ine ale to je tiez zvyk. :)

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#8 Nový příspěvek od CB750 »

CX ko je v prvom rade kočkopes. Ako bager je to tak na prípojky a na drobné veci, a ako nakladač je to tiež malé a slabé. Nakladať nakopanú zeminu alebo piesok ide ale nie do vysokej tatry. Sutinu z búračky to je taká robota ako lopatou prehadzovať lomový kameň frakcie 63. Na domáce hrabkanie ano ale ak chceš aj fuškovať tak je to malé.
1)
1.5t bagre kopú za 15€ a syn z 3,5t kope skoro za 2x takú cenu. lenže tú istú vec vie vykopať za polovičný čas. 1,5t nespraví 60cm ryhu vôbec a z 50cm sa trápi..... Sú pacienti čo robia 60cm ryhu 30 lyžičkov ale ten čas....
2)
1.5t sa vozí za osobákom a vykopanú zem tam necháš lebo ju na prívese neodvezieš. 3,5t doveze junior na kontajnerovom Mane a zem v pohode aj odvozí.
3)
zrovnať terén sa dá svahovačkov a radlicov doladiť na spiatočku, kolové UNC urobí kolaje a utlačí ich a keď to aj radlicov zahladíš tak tam to inak sadá a po pol roku je to krivé.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

malotraktor250
Příspěvky: 38
Registrován: sob pro 07, 2013 6:47 pm
Bydliště: Slovenko

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#9 Nový příspěvek od malotraktor250 »

Do tazkeho terenu to urcite nie je ale ani UNC, ale keby to malo pasovy podvozok tak by to bola ina!
1cx ma takmer 3t takze silu na podkope ma ako 2,5t pasovy bager .
Ale nakladacom v pohode nalozim liaz co z 1,5t nieje sanca a z 3t sa potrapis
Tu ide o tu univerzalnost vykopes, zahrnies, pripadne prevezies bez dalsej osoby alebo stroja
Je upne jasne ze nebudem cakat od 3t stroja ze bude mat vykon ako 8t traktorbager.

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#10 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Jsem rád že je tu někdo kdo 1CX vlastní :-)
Samozřejmě, proti UNC je to menší mašinka, ale hraje mu do karet dost plusů:
1) Naložím na NUNC38 podvalník a jedu. Jelikož zatím nemám nakladní auto (dost drahý provoz) a jezdím s traktorem, stěhovat někam UNC znamená vzít za traktor vlečku, na ní naložit podkop, vidle, lopaty, popř. co potřebuju, za vlečku podvalník, na něj UNC a jedu jak cirkusák. Nechtějte vidět se pak někde točit s tímhle konvojem po městě v uličkách...
2)Ať prší nebo sněží, sedím v teple v kabině a jen se otáčím na sedačce. Bohužel, u UNC prostoje s přehazováním podkopu/lžice, nehledě že je člověk jak prase od bláta a oleje. A další věc, pokud je venku mrazivo, fouká a prší, není práce s podkopem žádný med, neboť musí být vysazeny dveře.
3) 1CX má nějaké 3 tuny, tak když se zvedne na nožkách a přední lžici, neříkejte mi že je o něco horší v síle než 2,5 tunový bagr, jak už napsal Malotraktor.
U UNC je problémů víc - ustavit se v terénu je prakticky nemožné
-rozložení váhy UNC 060 je 900kg předek vs. 2000 kg zadek (celková 2900 kg), při hmotnosti podkopu cca 700 Kg mi při kopání na podkop tlačí síla asi 1,6 tuny, která se ještě překlápí přes zadní kola které nejdou zabrzdit. Bohužel, nasledek je ten že i 30 cm lžici stačí dotyk se zemí a celé UNC se sune kupředu. Jo, jdou tam dodat zadní opěrné nohy, ale věšejte to všechno na stroj 10x za den, někdy i 3x do hodiny, kdo vám tady ty prostoje zaplatí?

Malotraktor: Můžu mít otázku kolik tohle 1CX zvedne vepředu na pal. vidlích? To je snad jediná věc která mě proti UNC vadí. S UNC skládám 1,3t palety dlažby z kamionu, to asi 1CX nezvládne. Ikdyž v papírech píšou výkon předního nakladače 2,4t, to by pak znamenalo že zbytek je jen o dotížení zadku.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#11 Nový příspěvek od frturek1 »

unese silnicni panel ale jen tak do vejsky kapoty, pak uz jde na cumak

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#12 Nový příspěvek od majkl.fiat »

A kolik má silniční panel, popř. jakých je rozměrů? Vím že jsi to tu už kdysi psal, ale sil. panelů je spousta, tak nemám srovnání;-) Dík.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

tusim ze to byl 3x1 a 15 nebo 20 silnej

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#14 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Tak to je podle tabulky 1120 Kg, to je celkem slušné, UNC bez dotížení taky nedá víc jak tunu v celém zdvihu. Dotížit zadek a musí 1,3t udělat taky. Papírově má výkon výložníku 2400 Kg.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

jo silu to ma nehoraznou, ja ho mel doma skoro dva roky, jediny co chtelo vic pozornosti byli srouby na otoci podkopu, porad se povolovali a jak 1 nebo 2 chybeli a vzalo se podkopem do boku ty ostatni se strihli a pak to byla pakarna vindavat

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“