JCB 1CX - názory, rady...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
malotraktor250
Příspěvky: 38
Registrován: sob pro 07, 2013 6:47 pm
Bydliště: Slovenko

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#16 Nový příspěvek od malotraktor250 »

Silu na predku to ma rovnaku mozno aj lepsiu ako unc 060, ak treba da sa este natahnut podkop pripadne do lyzice zobrat dalsie protizavazie co zaberie par sekund

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#17 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Jak je na tom 1CX v mokré trávě, na blátě apod? Je poznat jiné rozložení hmotnosti oproti smykovému nakladači? Pokud zrovna nevisí na břuchu, vyjede víc jak UNC 060? Ještě mě přemlouvají na JCB 2CX, ale mě už se to zdá velké, 5,5 tuny a velikost Zetoru s předkem je už velký stroj, raději bych zustal u tech menších.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#18 Nový příspěvek od frturek1 »

dokud si nesedne na bricho tak to uhrabe hodne pak se da odstrkat predni lopatou nebo podkopem

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#19 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Určitě znáš jak stojíš v kopci, trochu měkko pod kolama a UNCčko si ani neškrtne. Začne se stavět na zadní, zaboří se, zahrabe a stojíš. Právě mám trochu strach aby to nebyl ten samý problém.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#20 Nový příspěvek od frturek1 »

s unc sem vzivote nejezdil s ti 1cx jo to spis ma tendenci se hrabat bokem smerem dolu

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#21 Nový příspěvek od CB750 »

pani, ak je 1CX na tom tak dobre ako 2,5t bager tak prečo ja radšej ukladám meter vysoké skruže z 3,3t bagrom a nie 3XC kompakt (5,5t) čo je velkosť 2CX-ka.
pruser je v tom že ak to raz dvihneš, presunieš bremeno nad jamu a v prednej lyžici nemáš plno zeminu ak sa to raz začne prevracať tak sa to zastavý až ked bremeno dosiahne dno.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#22 Nový příspěvek od Tata »

ja bych bral CXT
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#23 Nový příspěvek od majo77 »

Zdravím vás,

dlho tu nikto nič nenapísal, preto zisťujem, či sú tu prihlásení nejakí majitelia týchto malých JCB-čiek.

Veľmi by ma zaujímal názor na spokojnosť so strojom a tiež, ktoré ročníky máte.

Využívate stroj na firemné účely alebo len doma?

TvujDeda
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 23, 2014 12:38 pm
Bydliště: Strakonice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#24 Nový příspěvek od TvujDeda »

Ahoj, já ho mám doma. Kdysi jsem měl půjčenej přesně ten kus jako tady pán, co měl střihlý šrouby na otoči, taky jsme jich hodně vyndavali:) Vyhrabal a odvozil jsem s ním celej sklep, strop co to dá, je paleta cementu a to jí max sundat, protože už to váhne na předek. Je to super stroj a opravy jsou poměrně jednoduché, když člověk nemá obě ruce levý....Ceny jsou občas trochu horší...zrovna teď přes zimu ho mám v dílně, dělal jsem komplet rozvody s pumpou 16tis., přetěsnění otoče včetně šroubů 5tis. naftový čerpadlo včetně vstřiků repas za 16 tis....sada na přetěsnění pístnice stojí 360Kč. Většina dílů se dá pohledat po eshopech a čím dál víc mě překvapuje polský Allegro....chce to fakt hledat. Na tom těsnění otoče mě natáhli v zastoupení JCB o 9tisíc..byl jsem neználek, člověk se učí pořád.

Kdyby tu byl někdo, kdo to má taky doma, rád pokecám.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#25 Nový příspěvek od majo77 »

Ahoj,

no tak som myslel, že tu na fórum už nikto nechodí. Na druhej strane viem, že tých strojov 1CX je tu celkom dosť na SK aj v CZ.

Ja mám v pláne kúpiť tento stroj, od novembra pozerám po bazároch. Väčšina sú buď staré ročníky alebo dovezené priekupníkmi, ktorí o histórii stroja a chybách nepovedia nič. No a oficiálne zastúpenie JCB... ...o tom potom.

Tak až niečo kúpim, budeme v kontakte.

TvujDeda
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 23, 2014 12:38 pm
Bydliště: Strakonice

Re: JCB 1CX - názory, rady...

#26 Nový příspěvek od TvujDeda »

To si nevybereš, stejně ti každej bude tvrdit jak je to super, jen aby sis to vzal:)...Já jsem objel 3 inzeráty a vybral jsem si ten nejzachovalejší i když nejstarší a sice neřeším, že má dojebaný všechny pouzdra, ale zato má takový skrytý bolístky na pohonu, motoru.....teď jsme třeba přišli na to, že je v tom hydraulický olej, ale má tam být motorák...

Jo, klidně se ozvi

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“