JCB 3CX a jiné....

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: JCB 3CX a jiné....

#31 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

mirdin píše:Podle mě je to tenhle údaj mě to tlačí 9-10bar ale říkal mi v servise pán že ty čidla jsou do 15dar a že to kolikrát tlačí víc asi v zimě když tomu dáš a čidlo zničíš možná tvůj případ. Manometr sem tam dal glicerínový 0-25bar nebo co seženeš.
díky ti. no právě sem to čidlo měnil, není to ani pul roku, jde mi spíš o to kdybych ho nesehnal, tak ať to proměřím a vím jestli mužu dělat ikdyž čidlo svítí, a nebo esi budu vyhazovat skříň a dávat novy čerpadlo. budík tam asi dám, ale na to bude čas, až přes zimu.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: JCB 3CX a jiné....

#32 Nový příspěvek od chobotek »

To je převodovka Transmission International (full powershift)? Ono to jede i když je tlak výrazně menší než jmenovitý, ale protože je težko poznat jestli to klouže na lamelách nebo na hydroměniči, může z toho být dost nákladná oprava.
velis1983: a není ten New Holland rozbitý? S podobným strojem (10let starý HMK-102S) jsem dlouhodobě asi na 5l/h, tahá moc pěkně a točí se jen o málo hůř než CAT s malýma kolama (ale zas snese větší náklony)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

velis1983
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 29, 2015 4:22 pm
Bydliště: Nitra

Re: JCB 3CX a jiné....

#33 Nový příspěvek od velis1983 »

Je možné, že už niečo za sebou má, aj ked na odometry má necelých 6tis hodín. Motor ide veľmi pekne, neberie ani kvapku oleja, ale je možné, že spojka už niečo za sebou má a tá prešmykuje. Keď idem naberať len hučí a ani len nezahrabne.
Ešte jedna vec, stále svieti vzduchový filter. Bolo to celé vyčistené, aj filtre menené a kontrolka stále svieti. Na firme som chybu hlásil, tak to už nechám na mechanikov, nech to dalej riešia

Uživatelský avatar
mirdin
Příspěvky: 71
Registrován: úte led 26, 2010 5:19 pm
Bydliště: přerov

Re: JCB 3CX a jiné....

#34 Nový příspěvek od mirdin »

Zdravím pánové padá mi hydraulika na jcb 3cx vyklapění lopaty přední rozvaděč pákový dělal jste to někdo tady to řeším ještě ve vláknu

27. únor 2017 08:57:53

http://bagry.cz/cze/forum/stavebni_stroje/jcb_3cx14

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: JCB 3CX a jiné....

#35 Nový příspěvek od romek007 »

Ahoj premyslim si poridit JCB 3cx rok cca 90 na praci kolem domu a mozna nejakou fusku. Jake mate zkusenosti z timto strojem, narocnost na servis a provoz, dostupnost ND? Jaka je realna cena takeho stroje cca?

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: JCB 3CX a jiné....

#36 Nový příspěvek od Zetor15 »

meli jsme rok 89 prez 12 let a muzu rict ze paradni stroj mel prez 29000 hodin kdyz jsme ho prodavali a dnes asi po roce co mi nový majitel volal a stroj si velmi chvalil za coz jsem rad ze slouzi dal. Jinak bagr chytal na otočení. jediné co jsem zvazoval udelat byl hydromenic ktery uz mel na 3 a 4 rychlostni stupen prolemy prenest vykon motoru. ale kolem domu se stejne jina rychlost nez 1 a 2 nepouziva takze jsem to neresil a novy majitel pry nepouziva skoro ani dvojku tak to zatim taky resit nebude. jinak je to investice 11000kc plus den na dilne. pokud si to clovek dela sam. servis chtel za komplet i s praci 26 tisic jinak jen vymena oleju a nejake to tesneni do pistnic. Nam se vyplatil stokrat a bez bagru si uz zivot na farme nechci ani predstavovat.

cottrel78
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 27, 2007 5:40 pm
Bydliště: Libňatov

JCB 3CX-přítlačné manžety na podkopu

#37 Nový příspěvek od cottrel78 »

Zdravím vás na vláknu a zároveň prosím o radu.

Mám problém s přítlačnými manžetami v miskách, které jsou na zabezpečení posuvu podkopu do stran.
Když byli tyto manžety pravděpodobně originál JCB a mezera mezi plotnou a tím kusem s těmi velkými čtyřmi šrouby s matkami asi 4mm, když to bylo v poloze uvolněno, aby šel podkop posunout na stranu, bylo vše v pořádku. Ale stroj je z roku 1990 a na mě vyšla výměna tohoto dílu, zkrátka tu manžetu vytlačil olej ven. Koupil jsem v NTC náhradní 4 kusy tohoto dílu, že vyměním všechny čtyři, aby se toto neopakovalo. Ta mezera je také do 4mm. Samozřejmě, když se to vyměňuje, tak misku vyčistím a nalisuju obě části (žlutou a černou) zpět do misky, samozřejmě rovně. Normálně jednou týdně ta černá guma s břity se protlačí ven.
Jediné co mi poradili v prodejně, tak než se natlakuje podkop, má se dát podkopová lopata do osy bagru a maličko od spodu přizvednout, aby se natlakovaly všechny manžety rovnoměrně. Ale tato možnost se mi moc nezdá.

Děkuji za Váš názor, případně kam se obrátit na prodejce s lepším zbožím nebo radou? Královehradecký kraj

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: JCB 3CX a jiné....

#38 Nový příspěvek od peyrak »

zkus Zdendu, haldu dílů bereme od něj, a nikdy jsme s tím neměli problémy, ale toto jsme ještě neřešili

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: JCB 3CX a jiné....

#39 Nový příspěvek od Dvordy »

Mám stejný problém, u jedné z misek, už jsem dvakrát měnil manžety a pořád mi okolo prosakuje olej a když jsem manžetu vyndal, tak je deformovaná. Měl jsem trochu vyrezlou tu misku, tak jsem ji vzal jemným smirkem a vyleštil, ale problém stále trvá. Bohužel se mi zatím nepodařilo přijít, čím to je.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: JCB 3CX a jiné....

#40 Nový příspěvek od romek007 »

Ahoj chtel bych se zeptat jaky je rozdil mezi jcb 3cx rv.90 hranaty a novejsim cca rv94 jiz kulaty? Diky

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 3CX a jiné....

#41 Nový příspěvek od Tata »

jestli se vytlačuje manžeta ven tak bych to viděl na ovál domečku, dej te fotku jak je ta manžeta zdeformovaná, ale problém muže byt i v tom těsnění v nahradě, ted jsem bral náhradu od nexgenu a okroužky se mi nezdály a po pár hodinách už to rosí, jinak beru od heinlichu a nebyl nikdy problém, hold s nahražkama jsou někdy potíže :prace:
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: JCB 3CX a jiné....

#42 Nový příspěvek od chobotek »

Máte někdo hydroměnic se zamykáním (lock-up torque converter)? Původní hydroměnic je těsně před smrtí - zajímají mě praktické zkušenosti. Představa je, že nechám vše jak je a zamykání pořeším spínačem a lehkou nohu; slibuju si od toho vyšší rychlost a nižší spotřebu při přejezdech.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“