Řetězy na stahování dřeva

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirec520
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 01, 2014 6:57 pm
Bydliště: LM

Re: Řetězy na stahování dřeva

#16 Nový příspěvek od mirec520 »

Ja sa nehadam.len vravim ze som ich mal a nebol som vobec spokojny.hranate som mal len na prebierku.nezvliekali sa tak.ale inak by som to nechcel.Boli slabe.na tieto retaze co mam sa este nenasiel strom ktory by neutiahli
LKT 81T
LARIX 3T

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Řetězy na stahování dřeva

#17 Nový příspěvek od Hrnecek »

mirec520 píše:Ja sa nehadam.len vravim ze som ich mal a nebol som vobec spokojny.hranate som mal len na prebierku.nezvliekali sa tak.ale inak by som to nechcel.Boli slabe.na tieto retaze co mam sa este nenasiel strom ktory by neutiahli
To jo ale mordovat se s 9mm retezama :-/ kolikrat lezu treba 80 metru proti strani s lanem,4 uvazkama a to si.pekelne rozmyslim jakej retez koupit 8)
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

Uživatelský avatar
mirec520
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 01, 2014 6:57 pm
Bydliště: LM

Re: Řetězy na stahování dřeva

#18 Nový příspěvek od mirec520 »

No ja som nosil aj 10 ked bolo treba.to je dost.ale velky vahovy rozdiel to zas nie je
LKT 81T
LARIX 3T

Petr_UKT
Příspěvky: 165
Registrován: ned říj 20, 2013 7:53 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Řetězy na stahování dřeva

#19 Nový příspěvek od Petr_UKT »

no tak to je hodně velkej rozdíl....už jenom když vezmu 7 a 8mm tak ten rozdíl je na 3 kusec už dost znát,jinak na co 10 ? to máš naviják s tažnou silou 25 tun?

Uživatelský avatar
mirec520
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 01, 2014 6:57 pm
Bydliště: LM

Re: Řetězy na stahování dřeva

#20 Nový příspěvek od mirec520 »

Do kopcom netreba navijak na 25 ton aby potiahol 10 kusov.a dole si to rozopnem do oboch navijakov a idem
LKT 81T
LARIX 3T

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Řetězy na stahování dřeva

#21 Nový příspěvek od Franta.cz »

Můžeš sem dát odkaz na řetěz co používáš?
Zatím nej jsem našel tyhle hranatý!

http://www.pewag.cz/Products/Chain-syst ... t-HAC.aspx

Tahová síla 8,5t představuje ve smrku přes 12m3.Většina eshopů je nemá ani v nabídce.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Řetězy na stahování dřeva

#22 Nový příspěvek od Peetan »

mirec520 píše:
Hrnecek píše:
mirec520 píše:Ak budes kupovat nove tak ber vysokopevnostne.a hlavne nie hranate!ber oble priemer 9mm.neroztrhnes ju.to ti garantujem.mam ich.hranate stoja za picu.mal som asi tri a nevydrzi to nic.strasne slabe su
Prosimte co to tady placas??? Taham na hranatych retezech, modre 7mm a kdyz je neprervu vlastni blbosti, tak neexistuje ho beznym tahanim pretrhnout,taha na nich Peetan s Valtrou a 8t navijakem, taha na nich vetsina z nas... Nechapu, kdo normalni by se chtel tahat s 9mm uvazkama :-/

ked budes tahat 5 kubikove smreky tak pochopis ktory uvazok vydrzi.mal som aj modre aj cervene PEWAG.a trhali sa ako handry.tuto som este neroztrhol ani jednu a to teraz taham buky od 3 do 8 kubikov kus.
S jakým navijákem prosímtě?
Mám 8,5t ještě drobet došponovanej. Tahám na modrejch JOKER 9mm. Jediný co mi v silným buku vydržej. N běžný tahání modrý 8mičky. Kulatou devítku natáhnu jak drát.

Přepočítávat "tonáž" úvazku na kubíky je asi hloupost... Je nějaká statická a dynamická únosnost.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Řetězy na stahování dřeva

#23 Nový příspěvek od TomikKouril »

Nedovedu si představit táhnout deset řetězu a ještě lano s deseti kluzákama.....
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

Uživatelský avatar
Pepa 77
Příspěvky: 210
Registrován: ned úno 27, 2011 4:24 pm

Re: Řetězy na stahování dřeva

#24 Nový příspěvek od Pepa 77 »

Používám 7 mm joker a na buky a silnějsí smrky 8 mm. Tu sedmičku přetrhnu až když je unavenej ,zánovní jsem ještě netrhnul. Ty 8 jsou jistota vydrží i dvě lana na jednom úvazku a to už je sakra tah.

mato81
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 26, 2010 7:02 pm
Bydliště: Martin

Re: Řetězy na stahování dřeva

#25 Nový příspěvek od mato81 »

vsak ked taham lano do kopca,najprv vytiahnem lano a potom sa vratim pre retaze....neviem si predstavit ze taham lano s 5klzakmi,hakom a este mam na pleci 4-5 retiazok

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Řetězy na stahování dřeva

#26 Nový příspěvek od Sniper »

mato81 píše:najprv vytiahnem lano a potom sa vratim pre retaze....
No nevím, já většinou první pozapínal kusy a potom jsem táhl lano a postupně zapínal do žabek, naopak si to nějak nedovedu představit.

A nebo dal řetězy přes rameno a současně táhl lano, jinak bych se nachodil, což se stalo i tak, když člověk nemá dálkové, zase to naučí člověka uvažovat při zapínání...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

karbus8045
Příspěvky: 1342
Registrován: sob črc 18, 2009 3:41 pm

Re: Řetězy na stahování dřeva

#27 Nový příspěvek od karbus8045 »

taky mám jeden ůvazek z Juba a na něm přetrhlí cečko v půly :-/

Uživatelský avatar
mirec520
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 01, 2014 6:57 pm
Bydliště: LM

Re: Řetězy na stahování dřeva

#28 Nový příspěvek od mirec520 »

Peetan píše:
mirec520 píše:
Hrnecek píše:
mirec520 píše:Ak budes kupovat nove tak ber vysokopevnostne.a hlavne nie hranate!ber oble priemer 9mm.neroztrhnes ju.to ti garantujem.mam ich.hranate stoja za picu.mal som asi tri a nevydrzi to nic.strasne slabe su
Prosimte co to tady placas??? Taham na hranatych retezech, modre 7mm a kdyz je neprervu vlastni blbosti, tak neexistuje ho beznym tahanim pretrhnout,taha na nich Peetan s Valtrou a 8t navijakem, taha na nich vetsina z nas... Nechapu, kdo normalni by se chtel tahat s 9mm uvazkama :-/

ked budes tahat 5 kubikove smreky tak pochopis ktory uvazok vydrzi.mal som aj modre aj cervene PEWAG.a trhali sa ako handry.tuto som este neroztrhol ani jednu a to teraz taham buky od 3 do 8 kubikov kus.
S jakým navijákem prosímtě?
Mám 8,5t ještě drobet došponovanej. Tahám na modrejch JOKER 9mm. Jediný co mi v silným buku vydržej. N běžný tahání modrý 8mičky. Kulatou devítku natáhnu jak drát.

Přepočítávat "tonáž" úvazku na kubíky je asi hloupost... Je nějaká statická a dynamická únosnost.


Ja nehovorim o obycajnych gulatych retaziach ale o vysoko pevnostnych!tu neroztrhnes ani s tvojim navijakom.skor klzak alebo lano.ale retaz urcite nie.to sa mozem s tebou aj stavit.neviem ake retaze si mal ty ale tieto co mam ja neroztrhnes a kolko je u teba silny buk?Zajtra dam fotku ake smreky taham a kade.a aky mas tahac?
LKT 81T
LARIX 3T

Uživatelský avatar
Hrnecek
Příspěvky: 3162
Registrován: sob říj 25, 2008 4:01 pm
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Řetězy na stahování dřeva

#29 Nový příspěvek od Hrnecek »

Mirec: Peetan ma Supříka ;-)
Lesoplundra všeobecná

Ňuňánek s Kvidem

Uživatelský avatar
mirec520
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 01, 2014 6:57 pm
Bydliště: LM

Re: Řetězy na stahování dřeva

#30 Nový příspěvek od mirec520 »

No nerozumiem.nejde mi rozkliknut ta jeho fotka.To je valtra?
LKT 81T
LARIX 3T

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“