WARINSKY K 162 OSTROWEK

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#946 Nový příspěvek od 543 »

Tiež ma to napadlo , včera som vymenil sítko, bolo v katastrofálnom stave. Tak uvidíme , pondelok ma čaká väčšie kopanie.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#947 Nový příspěvek od Ursus 73 »

543:
vyčistiť sitko je žalostne málo, treba rozobrať a vymeniť vložky jemného čističa. Ktovie, koľko vody a nečistoty v nich je (viem o čom píšem, tiež sa nám to stalo). Inak vložky pasujú z krystala ...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#948 Nový příspěvek od Steve01 »

Jedna z možností je, že se nějaká pohyblivá nečistota někde v palivovém systému přisaje a zacpe průtok, a až motor chcípne, tak zas odpadne. Mně toto dělaly kousky gumy z rozpadlého těsnění z víčka nádrže - buď přímo v nádrži, nebo v oku dutého šroubu mezi potrubím z nádrže a dopravním čerpadlem. Chovalo se to obdobně, jak popisuješ.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#949 Nový příspěvek od 543 »

Filtre na kompletku boli menené hneď ako som ho doniesol domov, cca 6 mesiacov. Vody a bordelu bolo všade požehnane.
Steve01 to znie logicky,ale ako by si dal s tým do súvisu tú elektriku?

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#950 Nový příspěvek od Fizz »

Když zdechne vsecko? Aj eletrika?

Kdyby zdechl motor neco zustane svítit, kontrolka mazani, budik teploty....

Psal umře vse, nu muze tam být treba nějaká habadura na odstavení nafty a tak.

Zatim je to tu věštění z křišťálových koulí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Vojty2
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 01, 2019 11:08 am
Bydliště: Lomnice u Sokolova

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#951 Nový příspěvek od Vojty2 »

Zdravím milovníky strojů :). Mám menší problém a chtěl bych si zde nechat poradit a nebo navézt kudy kam.

Máme traktorbagr, podvozek Zetor 4011-tuším, přední nakládací lžíci a zadní rameno z Ostrowka k-162-n a asi včetně hydrauliky z něj. Nyní k problému. Před týdnem jsme nabírali přední lžící písek klasika :). Při po pojetí cca 50 metrů jsme vyklopili část materiálu ven, poté lžíci zavřeli a popojeli cca 20 metrů. A z ničeho nic se odněkud ozvala malá rána a už nefungovala hydraulika. Nefungovala jak na předku tak ani na zadku, s přední a zadní lžící(ramenem) šlo jenom povolovat tj. že všechno padalo dolů, hydraulika už to netlačila zpátky :(. Tak jsme zkoušeli jestli to není čerpadlem a to nám krásně tlakuje, nyní stojíme na rozcestí co s tím :(.

Tchána napadá že by mohl být v hajz.u zadní rozvaděč na hydrauliku. Nesetkal jste se někdo s tímto problémem a nebo pokud by byl někdo ochotný nám poradit po čem jít.

Díky moc za jakoukoliv radu

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#952 Nový příspěvek od srama.frana »

Ahoj,

Po pracovním týdnu jsem opět dostal na forum. Podle toho co čtu, že se ozvala malá rána, řekl bych, že se vysypal kardan od čerpadla hydrauliky. Jak jste zjišťovali, že čerpadlo tlačí?

Hydraulický okruh by měl být, pokud se nepletu: Z nádrže oleje, pak filtr, z filtru na čerpadlo, pokud není vzadu u rozvaděče. Čerpadlo pak tlačí olej silnou hadicí do zadního rozvaděče pro podkop a skrz něj to jde do rozvaděče předního pro čelní nakladač. Z tohoto rozvaděče jde přebytečný olej zpět do nádrže. Takhle by to mělo téct pokud běží jenom čerpadlo.
Když vezmeš za páku na rozvaděči, pustí se olej přes určitou sekci do pístu.

Takže důvod proč nejde ani jeden rozvaděč bych viděl v čerpadle. Buď nefunguje, nebo nemá olej. U nádrže by měl být ještě kohout. Pak má každý rozváděč pojistný tlakový ventil, který by měl při přetlaku otevřít a pustit olej do nádrže.

Pokud ještě někoho něco napadne, ať mě doplní.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Tomas6
Příspěvky: 5309
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#953 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kluci má někdo tucha kde sehnat kardan na pohon čerpadla? Dneska se mi rozpadl. Rameno ve výkopu a tak nešťastně že se k němu nic nedostane ho vytáhnout...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#954 Nový příspěvek od 543 »

Vedel mi niekto povedať rozmer gúm na predok ,chcem tam dať niečo široké ako býva na tých malotraktorikoch na údržbu zelene ,len netuším čo všetko sa dá navliecť na tie disky

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#955 Nový příspěvek od pawka »

Tomas6 píše:Kluci má někdo tucha kde sehnat kardan na pohon čerpadla? Dneska se mi rozpadl. Rameno ve výkopu a tak nešťastně že se k němu nic nedostane ho vytáhnout...
Mám nový kardan, prodám za 5500
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Tomas6
Příspěvky: 5309
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#956 Nový příspěvek od Tomas6 »

Čau. už vyřešeno. Na netu je jeden co obchoduje díly na tyto stroje. Nový včetně pošty,i pošty z Polska,včetně DPH stal 4300 Kč...Dodací doba byla 5 dnů. Je to nějaký pan Charvát tuším někde od Pelhřimova. Dá se to vygooglit nebo kdyby někdo chtěl číslo tak ho mám někde na faktuře.
6000 chtěli v Kony za výrobu nového ještě ten den.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#957 Nový příspěvek od pawka »

Taky jsem ji koupil za 6. Ale stará byla dobrá, tak jsem nechal původní.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#958 Nový příspěvek od 543 »

Mohol by niekto prosím vás doplniť rozmery na foto pre úchyt lyžice. Konečne som sa dostal k svahovacke a mam ju možnosť dať aj prispôsobiť, len ja a svahovcka sme momentálne na druhom konci republiky ako báger.
Obrázek

Zdenaal Maser
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 10, 2020 12:28 pm
Bydliště: Osek nad Bečvou

Oprava otoče podkopu ostrowek k 162

#959 Nový příspěvek od Zdenaal Maser »

Borci čest
Potřeboval bych poradit.
Mám Ostrowek K 162 N 4x4, a ted mi přestal jít otoč podkopu. Jde, ale jen na levou stranu a zpět na druhou stranu jen do půlky, naráží jako kdyby tam byl nějaký doraz. Nevím, jestli nějaký zub nebo se něco uvolnilo. Nemáte někdo stým zkušenost? V případě jak to rozebrat?
Děkuji za každé info...

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#960 Nový příspěvek od 543 »

O takom stroji som nepočul, nejaký domáci tuning to 4x4? Hoď sem nejaké foto prosím ťa. Momentálne prerabam moju 162 na 4x4 ( kompletizujem komponenty). Mohol by si pofotit najmä ten predok ako to máš. Bolo rezané do rámu aby si mohol vyviesť kardan z diferaku ,alebo bol predok uložený na diferenciál, ..?

Ale k veci , tu v téme niekde do 10 - 20 strany ,sa to niekoľko krát poposivalo ako rozobrať otoč, tak to pozri. Nič komplikované.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“