WARINSKY K 162 OSTROWEK

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Zdenaal Maser
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 10, 2020 12:28 pm
Bydliště: Osek nad Bečvou

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#961 Nový příspěvek od Zdenaal Maser »

Ahoj. Otoč vyřešen, byl tam urvaný zub na pastorku. Chtěl jsem přidat foto, ale nejde mi to. Je to Ostrowek K-162N r.v. 1996, postaven na Zetoru 7745, je jich jen pár kusu vyrobených. Ted zase řeším jak seštelovat hydrauliku. Dal jsem nové čerpadlo a má malou silu …..

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#962 Nový příspěvek od 543 »

Mám problém s chladičom ,po chvílovom zabehu akoby tam náhle stúpal tlak a voda začne striekať.
Čím to môže byť? Vádna vodná pumpa ,alebo tesnenie motoru?

Zdenaal Maser
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 10, 2020 12:28 pm
Bydliště: Osek nad Bečvou

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#963 Nový příspěvek od Zdenaal Maser »

543 píše:Mám problém s chladičom ,po chvílovom zabehu akoby tam náhle stúpal tlak a voda začne striekať.
Čím to môže byť? Vádna vodná pumpa ,alebo tesnenie motoru?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#964 Nový příspěvek od pawka »

spiš béčko, to si musíš najít sám
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#965 Nový příspěvek od 543 »

Dolial som vodu a chcel naštartovať. Ale štartér len točil. Občas z výfuku vysplechla voda. Skontroloval som chladič a voda niekam zmizla. Skontroloval som olej , biela pena v ňom a bolo ho raz toľko ako je max. Dal som dolu druhý blok a vo valci voda ( deravé tesnenie) , skontroloval som tretí valac ,ten bol ok. Zajtra zvyšné dva,ale ak aj tie budú ok, nejde mi do hlavy prečo motor nechytil na zvyšné tri valce.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#966 Nový příspěvek od Ursus 73 »

543:
Treba poriadne skontrolovať vložku, či nie je prehrdzavená. Vlastná skúsenosť, písal som o tom tu, vo vlákne... Je to daň za to, že tieto stroje používajú vodu ako chladiacu kvapalinu a celú zimu sú "nasucho"
Nám ostrovek normálne pracoval a po obedovej prestávke motor nešiel naštartovať, štartér nevládal pretočiť motorom. To už vo valci bola natečená voda :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#967 Nový příspěvek od 543 »

Vložkou myslíš to púzdro ,kde behá piest? Tie vyzerali ok, pekne čisté. Uvidím zvyšné dva zajtra. Potom už len vymeniť olej a modliť sa , že to bude šlapať. Alebo ešte niečo nech to zas nemusím rozoberať?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#968 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Áno, vložka=vložný valec. Motorom treba pootočiť a riadne to skontrolovať.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#969 Nový příspěvek od Gurgul »

543 píše:Mám problém s rozvádzačom na nakladač, nereaguje páka lyžice , keď ťahám k sebe nereaguje, respektíve nedá sa potiahnuť ku mne,akoby bola zablokovaná.
Môže to byť kôli tej guličke čo je tam uložená , že je veľmi vybitá ?
https://postimg.cc/TyMJWQhj
Chlapi, mám ten samí problém, páka rozvaděče co ovládá lžíci mi zůstane zaseklá na tvrdo v poloze na zvedání a nedá se s ní hnout, ani silou. A ještě mi lžíce padá, takže to bude chtít asi nové gumičky. Může toto způsobovat to, že pak podkop nemá sílu? Díky moc

ropo
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 18, 2010 10:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#970 Nový příspěvek od ropo »

Ahoj všem. Taky jsem si pořídil Ostrowek 162. Snažím se ho trochu dat do stavu aby mne nevypekl při stavbě domu. Teď zrovna řeším spojku. Na internetu jsem našel lamely klasické nebo náhrady, je mezi nima slušný cenový rozdíl. Ještě jsem tam objevil na Ursus 360 pokud se nepletu tak je to ten sám motor lamely prvního stupně což si myslím že první stupeň je pojezdová a druhý je nahonova. Co myslíte kterou lamelu tam dát, bude stačit ta náhrada?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#971 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ja by som to riešil tak, že by som ten stroj najskôr rozobral a potom kúpil lamely + súčiastky, ktoré bude treba. Istotne budeš ešte dáke drobnosti potrebovať, nedá sa to kúpiť vopred... Inak obe lamely sú pojazdové, u ostrowka nie je náhonová a pojazdová lamela :tyty: . A tie náhrady by som nebral, ale to je len môj názor. Dakde v tomto vlákne sú fotky opravy spojky, čo som robil už dávno. Ja som tam síce dal lamely z ursus C360, ale posúdiť to neviem, bager roky stojí na dvore, nekope :'(

ropo
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 18, 2010 10:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#972 Nový příspěvek od ropo »

Já jsem to tak udělal a při jednom jsem koupil ložisko do kliky i opěrné ložisko a dnes jsem koupil lamely. Na kolik nastavujes packy na spojce?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#973 Nový příspěvek od pawka »

Jak udělat vtipně a lehce vidle na palety k lžíci? Pár nápadů tady je, má někdo ještě jiný?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#974 Nový příspěvek od srama.frana »

Ahoj, trochu oživím vlákno. V budoucnu bych chtěl vyměnit na našem Ostrowku vstřikovací čerpadlo. Teď tam mám originál Ursus, ale chtěl bych tam dát české ze Zetoru (Motorpal), které má sytič a snáze startuje. Motory jsou tam totožné jako v Zetoru 4011, liší se to pouze označením (Zetor 4011 má motor 4001 a ostrowek má na bloku 4003). Jediný rozdíl je ve výkonu protože originál polské čerpadlo nastavené pro Ostrowek má maximální otáčky 2200, oproti Zetoru 2000. (Někde jsem našel, že to je nastavení jako má Zetor 5511), to je teď asi vedlejší. Teď jsem se dostal k čerpadlu ze Zetoru 4011, které je po GO a seřízení v STS Přeštice. Už to bude nějaký rok, ale od té doby leželo jen ve skladu. Teď bych ho vyměnil za to co mám na Ostrowku, ale s tím že bych ho nenechával představovat a dal ho tam jak je. Předpokládám, že to pojede, pouze maximální otáčku budou 2000 a ne 2200 jako má polské čerpadlo. Jinak by s tím problém být neměl ne? POkud máte někdo zkušenosti nebo víte, že to jen tak nepůjde podělte se :) Bagr nemám na kšeft, jen kolem baráku a na manipulaci s kulatinou, takže to že to nebude točit 2200 otáček, nebo, že to ztratí trochu výkonu neřeším.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#975 Nový příspěvek od pawka »

To ses asi dočetl u mě, protože jsem to tak udělal taky. Jak na tom to tvý čerpadlo je , bych ještě zkouknul za dva tisíce na stolici a máš pokoj. Potom ještě třeba budeš muset trochu upravit zuby v objímce třeba ozub, ale to uvidíš sám, to se nedá říct jak to bude.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“