Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6811 Nový příspěvek od majo77 »

kubect píše: stř dub 28, 2021 10:19 pm Chlapi, vie niekto aký je rozdiel medzi bielorusom EO2621A a EO2621B okrem toho, že bčko má nadstavec na lyžici podkopu a hranatú kabínu?
Rozdiely medzi obidvomi modelmi sú viaceré. Podľa mňa ten najzákladnejší je ten, že novší hranatý B má dlhšie rameno o cca 60cm. A to má vplyv na dosah kopania.

Neviem, aký nadstavec na lyžici máš na mysli, na lyžici nie je nič navyše. Skôr si asi myslel triangel, ktorý je súčasťou násady novšieho B typu.

Lyžice pre typ A a pre typ B sú takisto odlišné, nedajú sa použiť navzájom medzi sebou.

Pali161
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 06, 2021 4:24 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Bielorus EO 2621

#6812 Nový příspěvek od Pali161 »

Caute vsetci jumzaci...Riesil som tu pred par tyzdnami brity na prednu radlicu...Nakoniec som zvolil ocel s690q kedze som k nej mal pristup v robote.Vypalil som 3kusi z 20mm hrubeho plechu sirka 150mm dlzka jedneho 665mm aby som mal sirku 2m.Nevlastnim sice bielorus ale par foto sem pridam dufam ze sa potesite😉
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kubect
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 30, 2020 6:11 pm
Bydliště: Udiča

Re: Bielorus EO 2621

#6813 Nový příspěvek od kubect »

Čaute.

Chystám sa na pretesnenie všetkých 3 hydraulických rozvádzačov a tiež hydraulických valcov. Ak to niekto tu robil, vie mi poradiť?Hlavne ten predný rozvádzač. Je tam strašne zlý prístup. A tiež mám niektoré piestnice zavarené. Neviem kvôli čomu to dotyčný predo mnou urobil.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6814 Nový příspěvek od Atlan »

Na zadnych nieje velmi co pretesnit, len tienhorne klobuciky vymenis.
Predny musis vybrat von.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

kubect
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 30, 2020 6:11 pm
Bydliště: Udiča

Re: Bielorus EO 2621

#6815 Nový příspěvek od kubect »

Na zadnom rozvádzači keď kopem tak mi občas vôbec nefunguje páka v polohe tuším zatvárania lyžice.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6816 Nový příspěvek od Atlan »

Na zadnom nieje co pretesnit. Utesnene su len vyvody supatok hore, zadne vybody z rozvadzaca, a 2xokrusok na poistnom vetile-tesni ventil voci telu rozvadzaca.
Skontroluj si radsej paku, ci ju nemas prasknutu a tym padom nedosatocny chod supatka. Paka sa opiera o kabinu. Res moze byt spina v poistnom vemtile alebp prasknuta prusina. Ale to by ti nekopalo ppriadne. Este ohnuta piestnica na lyzici.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

kubect
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 30, 2020 6:11 pm
Bydliště: Udiča

Re: Bielorus EO 2621

#6817 Nový příspěvek od kubect »

Díky :) A mám ešte také 2 problémi. Vymenil som celý predný rozvádzač ale olej mi smoklí cez holendre. Dajú sa niekde tie holendre zohnať nové? A ešte to, že ako som vymenil rozvádzač, tak sa mi zasekávajú páky na papučách a na radlici. Páka ostane buď v hornej alebo dolnej polohe a nasilu s ňou musím trhať, aby sa zase dostala do neutrálnej polohy. Dá sa s tým niečo robiť?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6818 Nový příspěvek od Atlan »

Mas tam spravny typ rozvadzaca? Existuju totiz rozvadzace z aretaciou. Coas za bielorus? Lebo na radlicu je predny rozvadzac a na petky 2x zadny rozvadzac. To sa ti zasekava na 3 rozvadzacoch? Su po repase? Neotacal si supatkom alebo ich nezamenil medzi sebou?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6819 Nový příspěvek od Jan_2 »

Ahoj, uvažuju nad koupí nových zadních pneu 15,5r38 , asi bych chtěl Voltyre, na bagru sou teď ještě původní z 1991, 8 plátno. Myslíte, že stačí 8 plátno, nebo raději 10? 8 plátno má mít při 30 km/h 2060 kg zatížení a 10 plátno 2360. Jezdim s nim minimálně. Čínský nechci. Dík za rady.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6820 Nový příspěvek od majo77 »

Ahoj chlapi,
cez víkend som menil 2 hadice na zadnom rozvádzači. Po výmene a zapnutí veľkého čerpadla bolo všetko OK, až keď som zatiahol za páku na otváranie/zatváranie lyžice, začal tiecť a neskôr aj striekať olej z holendrov obidvoch hadíc.

Predpokladám, že problém bude iný kónus vo vnútri koncoviek hadíc.

Olej však tečie/strieka len na strane rozdeľovača, druhý koniec hadice pripojený na oceľové trubky (smerom hore k lyžici) je v poriadku, ani kvapka oleja. A možno tam len nestihol ten olej pritiecť.

Treba nejako utesniť závity lepidlom alebo dať fíbrovú podložku? Rozobral som to dvakrát a stále to tečie.

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6821 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, když jsem to rozdělával, na některých spojích byly měděné podložky mezi dosedacíma plochama.
Nejlepší asi sehnat nové šroubení s konusem na ty nové hadice.

dave182
Příspěvky: 12
Registrován: pon bře 26, 2018 6:36 pm
Bydliště: Karlovarský

Re: Bielorus EO 2621

#6822 Nový příspěvek od dave182 »

Ahojte, tak jsem zakoupil také tohoto krasavce a to by nebylo, aby se něco nenašlo co není podle představ, tak zaprvé mi to vůbec nebrzdilo, tak jsem rozdělal bubny, přístup jak k penězům, trubky se museli na jedné straně vyházet, abych buben vůbec vyndal, nahradil jsem to hadicema, druhá strana, tam mám problém, že bubem je už hodně ojetej, tudíž kdo by měl na prodej, nabídněte :), za další napnutí řetězu se povedlo v pohodě, a to tak, že zajistíme otoč (holt otočit ručně podkopem a zajistit kolík :(, poté prostřední pákou jedem ramenem nahoru, stále držíme přes hučení hydra a připom začneme pravou pákou doprava a koukáme na řetěz až se napne, pak levou až se napne, a dávat bachat abychom ho neurvaly.

No a když jsem pak zkoušel po odjištění otoč, tak doprava jde moc k blatníku a doleva sice jde ale je kousek, nejspíš si myslím že je řetěz moc přesazenej, děkuji tedy za rady jak to otočit, jinak sem budu dávat obr, z oprav atp. Zatím díky chlapcí a srdcaři Běláků.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek - tento buben také sháním :)

Obrázek - zde také sháním tento náboj, ložisko má vůli a vylejzá ven, děkuji

dave182
Příspěvky: 12
Registrován: pon bře 26, 2018 6:36 pm
Bydliště: Karlovarský

Re: Bielorus EO 2621

#6823 Nový příspěvek od dave182 »

Oživuji manuály a příručky k těmto strojovnám je to komplet balík na uloz.to

https://uloz.to/file/PIEspPgpV5Wt/belak ... SUZwZ5ZD==


heslo :2621

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6824 Nový příspěvek od Hari »

Zdravim po 2 rokoch pauzy panove :typek:
Tak sa pomaly pustam do pokracovania spojazdnovania...
Len pre doplnenie par foto...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6825 Nový příspěvek od Hari »

A dnes, po 2 a pol roku stania bez oleja, hydrauliky a nafty chytil skoro na brnk a uz sa hybe. Este sa doriesia uniky z hydrauliky a nejake drobnosti a idem kopat :typek:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“